סיפורי בזים


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
טובה לבני

כעת רק נותר לקוות וחכות שהזוג יואיל בטובו לאכלס את "שיכון צמרת".

כפרניק על גג הבית סיפורי בזים

 

כעת רק נותר לקוות וחכות שהזוג יואיל בטובו לאכלס את "שיכון צמרת".

 

זו שנה שלישית שבז מצוי מנסה להתנחל במרפסת ביתנו. לפעמים בא רק הזכר ולפעמים הוא מביא חברה. ואנחנו, או יותר נכון אני, מגלים התייחסות מה זה לא עקבית! פעם אני מגרשת כי הלכלוך דוחה ופעם מרחמת: כי קר, יורד גשם, יש רוח, או כי סתם המסכן כבר ישן מכורבל על הקורה ואיפה ימצא כעת מסתור בלילה.

 

 

 

כפרניק על גג הבית_0 סיפורי בזים

 

השנה לקראת ט"ו בשבט, החלטנו לעשות מעשה ולבנות לבזים תיבת קינון. למדנו את הנושא, קראנו באינטרנט, התייעצנו עם מומחה לבזים, והדפסנו "תכנית בינוי". מהמועצה קיבלנו (ב"מישלוחה" עד פתח הבית !!!) לוח דיקט וצינור באורך 3 מטר. (אמנם המומחה אמר כי 6 מ' עדיף, אבל אם נסתמך על הגשש, 6 מ' באוויר מחייב 9 מ' באדמה, ועם זה לא יכולנו להתמודד. ) העזר כנגדי ניסר, ניגר צבע וחיבר והכין תיבת קינון לתפארת, אפילו עם רצועות לבידוד נגד מים על הגג (הקרדיט למומחה!)

 

בשבת, חברים טובים עזרו להרכיב להעמיד ולעגן והנה בית הבזים מוכן, מוצב בפינת הגינה. אמנם לא בגובה של הגג, אך בהחלט עם נוף לוואדי. כעת רק נותר לקוות וחכות שהזוג יואיל בטובו לאכלס את "שיכון צמרת".

אז השלמנו את "מבצע בז" כמעט בזמן לט"ו בשבט. זו ההזדמנות להודות למוטי מהמועצה ולחברים ש"חרבשנו" להם את השבת, אריה שטרן וניר גרינברג. ואם יהיו חידושים והתפתחויות בשטח, נשמח לעדכן.

טובה ויורם לבני.

 

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. נהנה מהרעין הגב

  כל הכבוד

  נהדר אחלה רעיון מאחל הצלחה ושבקרוב המשפחה תגדל

 2. אליעזר בן יהודה הגב

  הכל יפה בכתבה זו…
  חוץ מהעברית (החשובה לא פחות מהבזים…)
  הזוג יואיל בטובו, ולא: יועיל בטובו.
  נא לתקן.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן