סיון יחיאלי משיב לגולשים


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי

 

 

בדיוק שבוע לפני הבחירות ולאחר מסע שכנועים ניאות ראש המועצה להשיב לשאלות הגולשים כפי שעלו בשבועות האחרונים באתר כפרניק. חלק מהשאלות הוצגו באתר בפורמט של "תגובה" (טוקבק) וחלקן נשלחו ישירות למערכת. לאחר מכן הם אוחדו, סוננו וגובשו, ועל בסיסן נערך ראיון זה עם סיון יחיאלי.

 

 

מדוע כל כך התלבטת עד הרגע האחרון האם להשיב על השאלות?

"בעיקר בשל מקורן המפוקפק משהו של השאלות, המתבססות על טוקבקיסטים עלומי שם, וכן הניסוח הקלוקל של שאלות רבות וסגנונן המשתלח של אחרות. אולם לבסוף החלטתי כי המהות היא הנושאים, ולא הניסוח. נושאים אלה, ברובם, עלו במהלך מערכת הבחירות הנוכחית, ונראה כי הם רלוונטיות לתושבים רבים בכפר. לכן, בחרתי לראות בשאלות אלו הזדמנות נוספת לתת לכלל הקוראים תשובות המבוססות על עובדות ולהבהיר קצת מ'ערפל הקרב', שנוטה לשרור מעל זירת מאבק הבחירות".

 

כיצד תוכל לתאר את מצב מערכת החינוך בתקופת כהונתך בכלל, ובפרט בנוגע לכמות הילדים בכיתות ובגנים?

"החינוך היה ויהיה בראש סדר העדיפויות שלי ושל סיעת מעוף. בשנות כהונתי נעשו כמה וכמה פעולות משמעותיות שנועדו ליצור את התשתית הנדרשת להרחבה והעמקת איכות החינוך הניתן בכפר, מהגיל הרך ועד לסיום התיכון, חינוך פורמלי ובלתי פורמלי, כאחד.

"לגבי מספר הילדים בגנים, זו הזדמנות להבהיר את העובדות לאשורן. על מנת להקטין את מספר הילדים בכל גן אנחנו פותחים בכל שנה גן 'על תקני', כסטנדרט יישובי שנקבע בדיאלוג עם ההורים ונשמר לאורך שנים. כך נהגנו וכך בכוונתנו להמשיך לנהוג. עד כה הצלחתי להשיג את התמיכה הנדרשת של מרבית חברי המועצה להמשיך ולקיים סטנדרטים אלה, ואני מאמין שנוכל להמשיך בכך, ככל שיהיה לכך גיבוי של כל ההורים, מתוך הסכמה על עקרונות חינוכיים וקהילתיים משותפים".

 

במהלך השנה שעברה היו עימותים קשים וחמורים בבית ספר קשת בין אנשי הצוות. מדוע לא התערבת בשלב מוקדם ולמעשה נתת למצב להימשך חודשים רבים?

"כראש מועצה, אני מקפיד ללוות מקרוב את כל מערכת החינוך, מתוך תפיסת תפקידי כמי שצריך לייצג את האינטרס של כלל תושבי הכפר, בחינוך ערכי ואיכותי ולסייע למנהלות ולצוותי החינוך להיות במיטבם. כך ליוויתי את תהליך החלפת המנהלות לפני שנתיים, וכך גם ליוויתי את הדינמיקה הלא פשוטה שנוצרה בקשר בין הצוות למנהלת החדשה בשנה האחרונה. לאורך כל הדרך פעלתי מתוך הבנה של האחריות שלנו לתלמידים, כמו גם לשלומם ולכבודם של צוות המורים ושל המנהלת, כל זאת תוך דיאלוג מתמיד עם משרד החינוך, הפיקוח והנהלת המחוז, שהם הבעלות הרשמית של בית הספר".

"בשל אחריות זו קיבלתי מספר החלטות לא קלות, שיש שהיו נמנעים מהן, ודאי בשנת בחירות. בשל אותה אחריות לא ראיתי לנכון לפרסם בראש חוצות את המהלכים הננקטים על ידי ועל ידי השותפים השונים, ואינני מתכוון לעשות זאת גם עתה. צר לי על כך שיש המוכנים לגרור את ביה"ס לקלחת הבחירות, ולעשות שימוש ציני בקשיים שחווה בית הספר וסגל המורים המסורים שלו".

"נכון להיום ניכר לעין שבית ספר קשת נמצא במסלול המראה. אנו תומכים במגמה זו ובטוחים שיהיה בית ספר מוביל באזור ואף במדינה".

 

האם לדעתך היה חג הישוב האחרון ברמה/ארגון/תכנים ראוי ומכובד?

"לטעמי – החג צוין באופן מכובד והתבסס על עשייה רבה של אנשים ההקהילה, בהתנדבות מלאה. זו הזדמנות נוספת להודות לכל השותפים למלאכה. כתמיד, גם אחרי חג זה סיכמנו והפקנו לקחים לעתיד – מה ראוי לשמר ומה כדאי לשפר".

"כדאי להזכיר כי המועצה קיצצה השנה באופן משמעותי את תקציב החגים והאירועים. ההופעה של עינת שרוף, שנתרמה על-ידי מפעל הפיס, היתה יוצאת מהכלל. חג הישוב ה-29 נועד מראש להיות צנוע באירועים ובשנה הקרובה נחגוג 30 בהשתתפות נרחבת של הקהילה".

 

איזה ציון היית נותן לחג 1– 10?

"אני מכוון לעשייה – לא למתן ציונים. את מתן הציונים אני משאיר למי שזמנו פנוי לכך".

 

מדוע החלטת לממן קבוצת ריצה לתושבים ולא נניח קבוצת יוגה או התעמלות?

"זו פעילות ברוכה, התורמת לבריאות תושבי הכפר, מקורה ביוזמה של תושב שהנושא קרוב לליבו, ויש אנשים נוספים מהקהילה המעוניינים בכך. בנוסף קל יחסית ליישם אותה מכיוון שאיננה דורשת תשתיות כגון מבנה או עזרים ייעודיים כלשהם. זה חלק מהמדיניות של התחברות ליוזמות של חברי הקהילה, למען הקהילה, ואינני מוציא מכלל אפשרות שיהיו עוד כמותה".

 

מי יציג תכנית לשיפור מצב התרבותי בכפר? תיאום בין כל הגורמים העוסקים בכך? ניצול נאות לגיוס תמיכות כספיות? דאגה למקום ראוי לקיום מפגשים תרבותיים בכפר?

"התשובות לשאלה זו מוצגות הן בפירוט העשייה שלנו בחמש השנים האחרונות בחוברת 'הבטחנו ועשינו', שחולקה בתאי הדואר לכל תושבי הכפר, והן בתכניות שפרסמנו במסגרת מצע הסיעה לחמש השנים הבאות.

"בקצרה, אשוב ואציין כי כמות ואיכות פעולות התרבות בכפר גדלה לאין ערוך בחמש השנים האחרונות, בהסתמך על עבודת מתנדבים ועובדי המועצה. בניית המארג תרמה רבות – גם בית הקפה, וגם האולם, שיזמתי את בנייתו במתכונת הנוכחית וייעדתי אותו לפעילויות קהילתיות והוא מהווה היום בסיס לפעילות 'קתדרה בכפר' ומאפשר שפע של הרצאות ואירועים. גם שיתוף הפעולה עם מעלות תורם רבות ומקדם אותנו. היצע התרבות של מועדון 50+ ממשיך להיות מדהים בהיקפו ובאיכותו".

 

בתחילת כהונתך מנית את נגה כוכבי לרכזת תרבות במועצה, ולאחר כשנה היא פוטרה. האם אין צורך בפונקציה כזאת?

"אכן, בזמנו חשבתי שיש צורך במשרה כזו וכרגע אינני חושב. עובדה כי פעילות התרבות בכפר ורדים מעולם לא ידעה פריחה כמו שיש עכשו, באיכות ובהיצע. תפקיד המועצה הוא לעודד ולתמוך בכל הפעולות הקהילתיות שיש, מבלי להשתלט עליהן".

 

מדוע הפעילות הספורטיבית המאורגנת בכפר ורדים מיועדת בעיקר לנוער? אתה לא חושב שבמוסד כמו הקאנטרי, למשל, צריך שתהיה שליטה ו/או פיקוח של המועצה כדי להבטיח איכות, ניקיון וזמינות של הפעילות הספורטיבית לרווחת הקהל עם דגש על תושבי כפר ורדים?

"החיבור בין פעילות ספורט ונוער הינו טבעי, כמעט עובדת חיים. יחד עם זאת אנו רואים חשיבות להרחיב את מעגל העוסקים בספורט לכלל הגילאים. במסגרת זו אנו מסייעים בקידום פעילויות כמו כושר עם עופר, קבוצת הליכה וריצה לבני כל הגילאים, מאמאנט ועוד.

"לגבי הקאנטרי – מדובר בעסק פרטי, המופעל על ידי יזם. אנו, כמועצה, עושים כל שנדרש ואפשר לעשות, על פי חוק, על מנת לוודא עמידה בתקנים הנדרשים. מעבר לכך יוזמה של תושבים, כמנויים בקאנטרי, יכולה וצריכה להשפיע על איכות השירות".

 

מדוע לא נתת רוח גבית לפרויקט של עודד נוריאל ו"קשת" להקמת גני שעשועים במסגרת התארגנות תושבים קהילתית?

"זו נראית כמו שאלה שנשארה בטעות מקמפיין הבחירות של 2008, אולם אתייחס אליה על מנת להבהיר את הסוגיה החשובה של יוזמות מהקהילה.

"יוזמות קהילתיות הן מבורכות, אני שש לחבור אליהן ורוצה לסייע להן לצאת אל הפועל, באופן נכון, כולל עיגונן במדיניות שתאפשר לא רק רוח גבית אלא גם בסיס איתן שיבטיח את קיומן לאורך זמן. הקמת גני שעשועים, גם אם תחילתה ביוזמה פרטית, איננה יכולה להישאר כך, שכן גני שעשועים חייבים בתכנון קפדני, עמידה בתקני בטיחות ותחזוקה שוטפת, מה שמחייב פיקוח וניהול של מח' ההנדסה של המועצה המקומית. מעבר לכך, המדיניות שקידמתי היתה העדפה של גני משחקים גדולים, עם מגוון מתקנים, במקומות מרכזיים, שיאפשרו מפגש חברתי של ילדים והורים רבים, על פני גנים מיניאטוריים בפינות רחוב, שרק מעט ילדים מגיעים אליהם.

"היום כבר לא מדובר בדיון אקדמי או התנצחות בחירות – מדיניות זו יושמה, גני השעשועים הללו קיימים ומתפקדים להנאת ציבור רחב של ילדים והורים".

 

האם הנך משתמש בכתובות המייל של המועצה לפרסום סיעתך? אם כן, האם אינך עובר על החוק?

"אינני משתמש בכתובות מייל של המועצה, אלא בכתובות מייל פרטיות שלי ושל חברי לסיעה".

 

איך אתה מסביר את העובדה שדובי טל שתמך/תומך בך בבחירות, מנהל/מפקח בפרויקטים רבים של המועצה בחמש השנים האחרונות? אין חובת מכרזים? אין עוד אנשים מוכשרים בכפר?

"כל מכרז שדובי טל זכה בו הינו מול מנהל מקרקעי ישראל, ולא מול המועצה, כך שאין למועצה ולעומד בראשה כל השפעה על מי שייבחר.

"לגבי פיקוח בפרויקטים של הכפר – כאשר מנהל מחלקת הנדסה חלה ולא יכול היה לעסוק בפיקוח על פרויקטים שכבר היו בעיצומו של תהליך, היה הכרח למצוא מחליף שאיננו סתם איש מקצוע, אלא גם מי שמכיר על בוריו את כל נושא הפיתוח בכפר, על מנת לאפשר המשך קידום הפרויקטים במינימום זמן למידה. דובי הוא האיש היחיד שהתאים לדרישות אלה, ואני מודה לו על הנכונות להתגייס ולעזור בתקופת משבר זה.

"למותר לציין כי מדובר בתפקידי פיקוח שממילא לא חלה עליהם חובת מכרז על פי חוק, והמועצה רשאית לבחור לתפקיד זה את האדם המתאים. תקנה 3(8) לחוק חובת המכרזים קובעת פטור ממכרז ל'חוזה לביצוע עבודה מקצועית הדורשת ידע ומומחיות מיוחדים, או יחסי אמון מיוחדים, כגון: עבודות תכנון, פיקוח, מדידה, שמאות, יעוץ ועבודות כיוצא האלה'.

"בנוסף לדובי טל ואיתמר ניב שניהלו מספר פרויקטים, כמו אולם קשת למשל, את הפיקוח לכיכרות ולשכונה ד' עושה עבורנו חברת ארטמג הנדסה, ושריר איינשטיין פיקח על הקמת מרכז המוזיקה. דובי ואיתמר מפקחים גם על הקמת בית ספר תפן, אולם זאת מטעם 'החברה למשק וכלכלה' ולא מטעם מועצת כפר ורדים".

 

איך קורה שבכל הפרויקטים הקשורים לנדל״ן בכפר ורדים והאזור, כולל כאלה השנויים במחלוקת, גבעת האורנים, מעורבים וזוכים רק אנשים המקורבים אליך מאוד?

1. דובי טל – שתי קבוצות רכישה.

2. אסף סוחריאנו (הבן של תושיה) – שתי קבוצות רכישה, שיווק פרויקט גבעת האורנים.

3. עופר כהן (מספר 3 בסיעה שלך) – ליווי משפטי מלא לרוכשים בגבעת האורנים.

"שאלה זו מבוססת על טעויות מהותיות, שלא לומר הטעיות. יתכבד השואל ללמוד את העובדות לפני שהוא מביך את עצמו בשאלה כזו.

"אזכיר כאן רק את העובדה הבסיסית, שכל המכרזים המדוברים אינם מתבצעים מול המועצה, אלא מול מנהל מקרקעי ישראל. אין למועצה או לעומד בראשה כל השפעה על מכרזים אלה".

 

לאחרונה פנה אליך ציון בן גיגי במכתב הנוגע לעלויות הפיתוח של שכונת לבונה (שכונה ד'). מדוע לא השבת ישירות, אלא דרך היועץ המשפטי?

"בן גיגי איים לפנות לערכאות, ולכן נדרשה כאן תגובה משפטית. מעבר לכך, היה ברור לכל מי שמעורב בפרויקט מתחילתו כי מחיר הקרקע נקבע על-ידי שמאי וכי סכום נכבד של כ-5 מיליון ₪ מדמי הפיתוח מיועדים לתשתיות-על בשלב ב'".

 

האם אתה חושב, בדיעבד, שמינוי מנהלת לשכתך, קרן דרוקמן, למבקרת המועצה היה ראוי מהבחינה האתית-מוסרית? בעיקר לנוכח שתי סוגיות שעלו: התאמתה לתפקיד והמחויבות שלה כלפיך. בבקשה לבחון זאת מההיבט החוקי (לא הכל צריך להיות "חוקי" או "לא חוקי") אלא הציבורי.

"מכיוון שבעניין דנן מדובר באדם פרטי והנושא נמצא עדיין בבירור משפטי, עדיף להמתין לתוצאות המשפט.

"בהיבט המהותי, אציין כי ראש המועצה איננו ממנה מבקר מועצה. מי שעושה זאת הינה ועדת בחינה הממונה על ידי משרד הפנים. מעבר לכך, כדאי להבין כי מבקר מועצה, בניגוד לגישה הרווחת, איננו המבקר של ראש המועצה, אלא יד ימינו ומי שמצביע על ליקויים מהותיים בהתנהלות המועצה. אין ספק כי על המבקר להיות עצמאי, זאת על מנת שאם ייתקל באי סדרים הנוגעים ישירות לראש המועצה, לא יירתע מלעסוק בהם.

"באופן עקרוני, אני דווקא מצדד בעמדה החוקית הנהוגה בישראל המחייבת במקרים רבים עריכת מכרז פנימי לפני מכרז חיצוני, וזאת על-מנת לאפשר לעובדים בתוך הארגון להתפתח. יתכן שיש להחריג כלל זה ממשרת ביקורת, על-מנת שלא להגיע אפילו לחשש קל שבקלים לניגוד עניינים".

 

מה מדיניות המועצה בנוגע לצימרים? האם יש הבחנה בין שלב א' וב'? האם יש הבחנה בין חלק מבית בו גרים גם בעלי הצימר לבין בית שלם שכולו צימרים? מה המצב החוקי ועמדת המועצה בנוגע לצימר של חברת המועצה דבירה גזית שהצטרפה למעוף?

"כפר ורדים, בהיותו ממוקם באחד מהאזורים היפים בארץ, צריך למנף את נושא התיירות לטובת כל תושביו.בנושא צימרים יש נהלים ברורים, הן לגבי שלב א' והן לגבי שלב ב', המעוגנים בתב"ע של כפר ורדים. זה לא נתון לגחמות של חברי המועצה או של העומד בראשה.

"כמדיניות, אני חושב כי על המועצה לעודד יזמות פרטית ואפשרות ליצירת הכנסות עבור כל תושב שיבקש לעשות זאת, כל עוד זה לא בא על חשבון איכות החיים של התושבים הגרים בשכנות לצימר המופעל. היו מקרים בודדים בהם התערבה המועצה ואף הביאה להפסקת הפעילות של מספר צימרים בצו בית משפט לאחר שהוכחה פגיעה בשכנים.

"האבחנה בין צימרים כחלק מבית מגורים לעומת מלוניות, בהן לא מתגורר מפעיל הצימרים, נובעת מהעובדה שמספר התלונות על הפרעה ממלוניות, עלה בעשרות מונים על צימרים בבתים, בהם בעל הבית מתערב מיידית כאשר יש מטרד רעש או מטרד אחר".

 

חבר סיעתך החדש, עופר כהן, מעורב באופן אישי בשיווק וקידום גבעת האורנים ושמו מתנוסס בגאווה על גבי פלייר בנושא.כידוע, פרויקט זה שנוי במחלוקת עמוקה ומקומם תושבים רבים. האם אין כאן ניגוד עניינים מובהק? איך ינהג חבר מועצה כזה בעתיד כשיצטרך להצביע על סוגיות שנויות במחלוקת? מי יעמוד לנגד עיניו, תושבי כפר ורדים או המשך הפרויקט שעתיד להניב לו רווחים נאים?

"שוב, השאלה מבוססת על אי הכרת העובדות, ומחייבת קודם כל להבהיר אותן: העובדה היא שעופר כלל איננו העו"ד שמלווה את הפרויקט. בכלל, מדובר במכרז שפורסם על ידי מנהל מקרקעי ישראל והמועד האחרון להגשת הצעות למכרז הוא ביום 11.11.2013, ולכן לא ידוע מי הקבלן שיזכה במכרז ומי יהיה העו"ד שילווה את הפרויקט.

"בכל מקרה, גם אם עופר ייבחר למועצה ואם קבלן שיזכה במכרז ישכור את שירותיו המשפטיים, אין לו שום כוונה להיות מעורב במחלוקות בין המועצה לחברה המפתחת/עיריית מעלות/הקבלן, או להשתתף בישיבות בנושא זה.

"מעבר לשאלה המכוונת אישית לעופר, חשוב להסביר נקודה עקרונית: כידוע (?!) לשואל, כהונה כחבר מועצה היא התנדבותית. חברי המועצה צריכים גם להתפרנס, וחברי מועצה מוכשרים עוסקים במגוון פרויקטים משמעותיים, בכפר ובסביבתו. כשחיפשתי שותפים לסיעה העדפתי לבחור באנשים מוכשרים, בעלי התמחויות מוכחות במגוון נושאים הרלוונטיים לקידום הכפר. בחרתי באנשים אלה גם על שום היותם ברמה מוסרית ואתית כזו, שבכל מקרה של חשש לניגוד אינטרסים הם גם ידעו להצהיר על כך ולהימנע מהכרעה בנושאים בהם קיים חשש כזה.

"ובכלל – אני מציע לא לבלבל בין אינטרסים אישיים – זרים, לבין עניין של חברים בקהילה בקידום נושאים הקרובים לליבם, אשר תורמים לרווחת כלל הקהילה".

 

מדוע בפרויקטים רבים כמו אולם ספורט בבית ספר קשת, כיכר ארבל, צביעת הכבישים המזוגזגת ועוד – אין פיקוח מקצועי, וכל פעם נדרש מקצה שיפורים שעולה לנו התושבים, כסף רב?

"עוד הזדמנות לנפץ אגדה אורבנית, שהתבססה בכפרנו הן בשל אי הכרת העובדות על ידי אנשים רבים, וסילוף מגמתי של העובדות על ידי חלק מאלה שכן מכירים אותן: לא נדרש מקצה שיפורים בפרויקטים הללו. ודאי שלא בבנייה של אולם הספורט בבית ספר קשת. נדרשה החלפה של בלון הספורט בבית הספר, וזו היתה יוזמה שלי, שזכתה לתמיכת מרבית חברי המועצה, לא להסתפק במבנה תעשייתי בסיסי אלא לבנות אולם ספורט על בסיס תשתית הבלון כפי שהיתה, כולל הרצפה הקיימת, שהיתה מאז ומעולם בעלת שיפוע.

"כאשר הסתיימה בניית קירות האולם, ובזכות חיסכון שהיה בעלויות הבנייה, גייסנו את התוספת לתקציב שאפשרה לשדרג גם את הרצפה, להנאת כל ציבור המשתמשים באלום – הפעיל כמעט יום יום – בכל שעות היום והערב".

 

מה דעתך על אמירתו של עופר כהן, על יורם איילון: "קריירה צבאית הפסיקה לעשות עלי רושם בערך בגיל 20 קל וחומר קריירה צבאית שאינה במערך הלוחם" ?

"אני בהחלט מכבד את מי שהמשיכו בשירות קבע ועשו קריירה צבאית. התייחסתי לשאלה זו באופן ישיר בפייסבוק. אנחנו מחנכים את ילדינו להתנדב לצבא ולעשות שירות איכותי כמיטב יכולתם.

"מעבר לקריירה צבאית ומבלי לבטל אותה, מן הראוי לבחון מה יש למועמד לראשות מועצה להציע, ברמה הציבורית והקהילתית".

 

האם ראוי, וגם מותר, שדודי דשא, המכהן כדירקטור מטעם המועצה במעיינות זיו, ישמש גם כפעיל בחירות שלך?

"אין כל מניעה חוקית או אתית בפני מעורבות כזו. שני התפקידים מהווים ביטוי לרצון לפעול למען קידום ענייני הכפר. יש לברך על נכונות כזו של חברים מהקהילה לתרום מזמנם, מרצם וכישרונם לקהילה ולכפר. לשמחת כולנו, יש לא מעט אנשים כאלה בכפר שלנו".

 

במידה ויזם פרטי יציע להקים מקווה בכפר ורדים על חשבונו המלא. כולל החזקת המבנה ותפעולו המלא – האם תאשר זאת?

ובית כנסת פרטי קטן? יתנהלו בו תפילות ושיעורי תורה לקבוצות נוער שוחר דת. גם זה לא יעלה למועצה אגורה. האם כראש מועצה תאשר לי זאת?

האם תתמוך בהצבת חוט עירוב חדש בכפר (שיקום העירוב הקיים ועירוב סביב השכונה החדשה ובעתיד שלב ג')? האם תוכל לפרט? (באילו תנאים, תקציבי הקמה/אחזקה, פגיעה בנוף וכו').

"לגבי כל שאלות ה'דת ומדינה' – אני מפנה את כל השואלים בנושאים אלה להחלטות שנתקבלו במהלך כהונת המועצה האחרונה, החלטות ועדה ציבורית (ועדת ברן), שקבעה סדר עדיפויות לבנייה של מבני ציבור בכפר ורדים, וקיבלה גיבוי מבית המשפט המחוזי, כאשר דחה את העתירה שהוגשה בנושא. בכל מקרה, אלו נושאים הראויים להידון בשיח קהילתי, ולא בבתי משפט.

"אני מאמין כי ראש מועצה, בשבתו בתפקיד, צריך לפעול בידיים פתוחות ובנפש חפצה בבואו לדון בצרכי כל חברי הקהילה, ובמענה הנדרש לצרכים אלו, בהתאם לסדרי העדיפויות".

 

מה מצב חוט העירוב כרגע?

"נושא נמצא באחריות ובטיפול ועד בית הכנסת. כזכור, העירוב אושר על-ידי המועצה הקודמת ואין לאיש זכות לפגוע בעירוב".

 

פורסם שסיעת אופק ערכה פגישה או ישיבה בבית הכנסת של המניין המשפחתי. מה דעתך על כך? איזו פעילות תאפשר בבתי הכנסת?

"סיעת אופק אכן שגתה ואף פעלה בניגוד לחוק, כאשר השתמשה במבנה ציבור של המועצה לקיום מפגש פוליטי. הדברים הובאו לידיעתם ולמיטב ידיעתי לא נערכו פגישות נוספות".

 

מה דעתך על הקמת ועדת גישור לפתרון סכסוכי שכנים?

"רעיון מצוין".

 

האם פינוי אשפה אחת לשבוע הינו מספיק, תוך התחשבות גם בנושא עליות, איכות סביבה וכו'?

"הצלחנו להוריד את נפח האשפה, בין השאר על ידי הגברת המיחזור, ולפנות בכך סכום לא מבוטל מתקציב המועצה למקסום השירותים הניתן לתושבי הכפר.יחד עם זאת, בשל טענות שעלו לגבי מפגעי ריח, בעיקר בקיץ, בכוונתי לאפשר בחודשי הקיץ איסוף אשפה פעמיים בשבוע".

 

האם אתה מתחייב כי במידה ולא תיבחר – תכהנו קדנציה שלמה כחברי מועצה?

"אני כמובן מתחייב לכך".

 

מה ההשקפות הפוליטיות שלך ושל חברי סיעתך? לאיזו מפלגה הצבעתם? התפקדתם?

"כמובן שההשקפות הפוליטיות של חברי הסיעה, במישור של הפוליטיקה הארצית, אינם מעניינו של איש. אפילו לא שלי – לא שאלתי ואינני יודע. אני מסתפק בידיעה שבפוליטיקה המקומית הם תומכים ב"מעוף" ומחויבים לעשייה פעילה ותרומה בכפר.

"לגבי אישית: מזה זמן שאינני חבר בקדימה. יחסי עם המפלגות הפועלות בכנסת מצוינים, פרי עבודה והשקעה של חמש שנים כשגריר של המועצה במוסדות השלטון השונים. אני בקשרי עבודה שוטפים עם חברי כנסת ושרים, קשרים שכולם ממונפים לטובת כפר ורדים ותושביו".

 

בהנחה שיש קשר ישיר בין גובה הארנונה לרמת השירותים שהמועצה נותנת.

האם עדיף להעלות את הארנונה ולשפר את השירות?

להוריד את הארנונה ולצמצם את השירות?

להשאיר במצב הנוכחי?

"נכון להיום אנחנו נמצאים בנקודת שיווי משקל בין שיעור הארנונה לבין רמת השירותים. העיקרון שאנו פועלים לאורו הוא מקסום השירותים, במסגרת הארנונה הקיימת. זהו מאמץ של התייעלות מתמדת, שתוצאותיו ניכרות ברמת השירות הגבוהה שמספקים לתושבי הכפר עובדי המועצה המסורים, המונים 14 משרות בלבד.

"נזרקות כל מיני הצהרות בנושא הארנונה. חלקן מגמתיות וחלקן מעידות, יותר מכל, על חוסר הבנה של נושא זה. לשם השוואה, הארנונה בנהריה ובעכו, על בתים צמודי קרקע, גבוהה מזו המשולמת בכפר ורדים".

 

לסיום, מדוע סירבת להצעתו של יורם איילון לקיים עימות פומבי?

"זו התשובה שהעברתי ליורם:

"יורם שלום,

"תודה רבה על הצעתך לעימות פומבי ביננו. אמנם הופתעתי שהתקשורת קיבלה הזמנה זו בטרם הגיע אל שולחני, אך אני מניח שכך זה, לעיתים, בימי בחירות.רצונך כמתמודד, לנסות ולהכתיב סדר יום לבחירות בהחלט מובן כמו גם  הצורך שלך בבמה.

"עם זאת, מזה חמש שנים אני ראש המועצה ומתוקף תפקידי, מנהל דיאלוג רציף, בגובה העיניים, עם תושבים רבים ביישוב.  עבורי, ימי הבחירות הם הזדמנות נוספת לפגוש תושבים מעורבים, לעסוק בנושאים שעל סדר היום, להשמיע את עמדתי ובעיקר, לשמוע ולקבל משוב.

0

"לשמוע ולקבל משוב, פירושו במקרים רבים ליישם את הדברים. כך למשל, משודרג בימים אלו חלקו העליון של רחוב מירון לאחר דיאלוג עם תושבים; אוגם תקציב משמעותי לטובת פארק סקייטבורד שהוצע על ידי קבוצת ילדים; פרויקט הואדי הקסום, פרויקט נגיעות ועוד.

"אני מעדיף להמשיך ולקיים דיון ישירות עם קהל הבוחרים של כפר ורדים, כפי שאני עושה זה מחצית העשור ולא רואה כל צורך לעסוק בעמדות שלך ו/או לתת לך במה. מה גם שאינני יודע מה בדיוק אתה מציע, למעט אמירות כלליות ביותר, שאין לפרשן אלא כהבטחות בחירות, של מי שכלל לא מכיר את התחום המוניציפלי.

"אני שב ומתחייב כי סיעת מעוף תמשיך לנהל מערכת בחירות הוגנת ומודה לך על פנייתך המכובדת לקיום האירוע.

 

בכבוד רב, סיון יחיאלי,ראש המועצה המקומית כפר ורדים"

 

 

 

חדשות

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. יורם הגב

  יורם אילון למה ….. אתה חושב שאתה ואיריס וקנין יכולים לנהל
  את הכפר?

  איזה כישורים יש לכם?

 2. אברהם הגב

  עוד קדנציה
  והרי על כל הדברים שכן קודמו ונבנו בכפר בשנים האחרונות אין צורך לכתוב או להזכיר מפני שברור שאבי, המתלונן הסדרתי, אוביקטיבי לחלוטין ורק בא להדליק לכולנו פנס על מנת שנתעורר מהשינה העמוקה שלנו. אז אני דווקא רוצה לעזור לאבי ולחזק את דבריו. להלן עוד מס’ דברים שלא קרו בכפר בחמש שנים האחרונות:
  – לא קיבלנו את פינק פלויד לחג הישוב.
  – לא עשינו שלום עם הערבים
  – לא הפקנו סרט עם בראד פיט
  – והכי חשוב, ראש המועצה לא הגיע לכל אחד מאיתנו כל יום בלילה על מנת לתת לנו נשיקת לילה טוב לפני השינה – לא, זה חשוב!!!

  מה יהיה אבי?

 3. ורד .פ. הגב

  סיון כל הכבוד לך
  אחרי 5 שנים של עשיה מרובה, אל מול גורמי אופוזיציה …, שעל פועלם היה לשים מקלות בגלגלים, הצלחת במקום בו רבים לפניך נכשלו.
  והנה מתברר שבוב חן ו…. נוריאל, היו רק קצה הקרחון. כפר ורדים הפך להיות כפר הרעים. הפוליטיקה מוציאה את הרוע ,,,,,, …. ,,,,
  בכל מקרה, אני מצדיעה לך סיון, על שניהלת מערכת בחירות נקיה, ולא הידרדרת ,,,,,.
  אני מניחה שזה המחיר שמשלם כל פוליטיקאי מוצלח – מחיר הקנאה.
  לא קל לאנשים, בפרט אנשים שרוצים להצליח, לפרגן לאדם מצליח שמוקף באנשים מוצלחים.
  די להביט ברשימתך ולהבין מי אתה, כפי שאומרת האימרה:
  אמור לי מי חברייך ואומר לך מי אתה… ובכן מר איילון, אני מכירה כמה מחבריך, ועל כן ברור לי מי אתה…
  אני מצביעה סיון.

 4. קדוש הגב

  לא עונה לשאלות
  מתחמק כהרגלו בקודש.

 5. ליאור הגב

  החלטתי להצביע לסיון
  הוא יפנה לנו אשפה בקיץ פעמים בשבוע כמו בתרשיחא.
  אם תשאלו אותי שוכנעתי חחחחחחחחחחחחה

 6. אילן הגב

  יורם אילון אתה רק מחפש ג’וב ועסוק בפוליטיקה…
  תושבי כפר ורדים יודעים שסיון צריך להמשיך לעוד קדנצייה ולא ניתן למי שמוקף בעסקנים להנהיג אותנו לא עכשיו ולא עוד 5 שנים.

  אז יורם תחזור למכור אוזניות לפלאפון…

 7. ב-22 לאוקטובר בוחרים איילון הגב

  תושב מודאג
  סיון אתה חזק בתירוצים.

  ……..
  מדוע טיאטוא רכובות,ניכוש עשבייה לא מבוצע בשלב ב וברחוב מירון לחלוטין?
  מדוע סרט,תיאטרון,שירה ומחול אני צריך לנסוע למעלות.
  מדוע שכונה במעלות נבנית בתוך כפר הורדים?

 8. בן ציון הגב

  ומה עם העובדות
  עוד לא למדת שארנונה לא מגדילים או מקטינים לפי דעת הקהל אלא על פי הנחיות ממסדיות? או שהעובדות זה הדבר האחרון שמעניין אותך?

 9. אורח/ת הגב

  בוודאי שיש צורך ברכז תרבות
  שיעבוד ויקבל כסף בעד פועלו.
  תושיה לא יכולה לעשות עבודה של 5 אנשים, זה לא אנושי.
  אפילו שהיא אשה עם יכולות.
  יש צורך שמישהו ירכז את כל הפעילויות לאוכלוסיות השונות, יתאם לוחות זמנים, יעשה שיתופי פעולה עם הסביבה ורכזי תרבות אחרים, יפרסם כמו שצריך ויעשה סדר.

 10. הדורבן הגב

  חזק ואמץ
  מילים כדורבנות. בהצלחה לסיון.

 11. מורן הגב

  תותח!!! לא מתלהם לא מלכלך בקיצור איש עשייה אמיתי
  ולקצין שנפגע לך תתרום קצת לקהילה לפני לפני שאתה רץ לראשות המועצה.

  אף אחד לא מכיר אותך ולמען האמת יש לא מעט שגם לא מעוניינים להכיר אותך……….

 12. מיכאל הגב

  חבל
  היו עוד נושאים רבים בהם הייתי שמח לשמוע את תשובותיו חבל שלא נגעתם בהם למשל מתנדבים שנעלמו מעין הכל, לכלוך ברחובות וצואת כלבים הנוצרים מחוסר אכיפה, בטחון ובטיחות בחמש שנות כהונתו, ניגוד ענינים, סילוק מרכזי כח ונתונים שטחים בנושאי ציבור.
  ב22 לאוק’ שמים פתק לבן!

 13. מוטי הגב

  יורם היית עסוק כל הבחירות רק …..
  בחרת חברי סיעה שרובם חברים שלך מהרחוב ואפילו לא הצלחת לגייס 10 אנשים שיסכימו להיות חברי סיעה שלך.

  הסתובבת בחוגי בית עם …..

  פרסמת מצע מצחיק שמעולם לא ראיתי סתם אמירות כלליות ושום תוכנית אמיתית מפורטת

  …….. ….הוצאות הפיתוח של המגרשים ביחד עם עו”ד טל אטיאס ואסף סוחרינו. אלה החברים שלך?
  בקיצור ירית לעצמך ברגל פעם אחר פעם כי אתה פשוט טירון פוליטי שאין לו שום דבר חדש להציע מלבד סיסמאות.

 14. לא שליש הגב

  למה קצין שלישות שהלך בבוקר לעבודה וחזר ממנה אחר הצהריים צריך
  לזכות ביחס מיוחד? או לעשות רושם מיוחד על מישהו?

  הוא לא כבש את הבופור או הסתער על מחבלים בחירוף נפש.
  סה”כ הלך לעבודה בצבא כל יום וסיכן את האצבע שלו כאשר שיתף הרבה דפים כל יום……

 15. חצור הגב

  סוף סוף השמועות על הקשר בין אסף סוחריאנו לסיון התנפצו כלא היו
  מי שאימץ את סוחריאנו ועו”ד אטיאס לצידו הוא האדון ה”מיוחד” שנפגע מכל דבר. מי אמר “אכלו לי שתו לי”?

 16. יואב הגב

  יורם אילון ……. לא רוצים אנשים שלא תרמו כלום לקהילה וכל
  הבחירות עסוקים רק ……

  אתה ואיריס וקנין …….. עוד תחזירות אותנו 20 שנים אחורה.

  לא רוצים את יורם אילון!
  לא רוצים את איריס וקנין!

 17. נועם הגב

  יש מנהיג עם ניסיון בכפר ורדים !!!
  לא רוצים טירונים פוליטים שיתגלחו עלינו

 18. אופייני לסיון הגב

  סיון מדבר ולא אומר כלום…
  .

 19. ש...ש...ש... הגב

  שמו האמצעי של סיון
  ” לא ראיתי לנכון לפרסם בראש חוצות …”

 20. פעם שלך היום לא הגב

  שפן סלע עם עיניים כחולות
  אתה בורח מעימות כי בעימות מסתכלים ליצבור בעיניים, ביאנוח השכנה שאתה מזלזל במנהיגיה היה עימות מכובד ורוח טובה ובסוף העימות יצאו שני המתמודדים בקריאה לציבור לשמור על הגינות והוגנות, זה הדבר שאתה הכי פוחד ממנו וחבל
  רוב רובן של התגובות מנוסחות על ידך או מקורביך אז אל תאשים איש ברמת התגבות ……

  החינוך כשלון שלך ופחדת להתערבות שלך כמו בנושאים אחרים טפלון תמיד טפלון.

  האירועים האחרונים הפעילויות והחגגיגות כולן היו פוליטיות ללא שמש לש מעורבות קהילתית זה דגל שמעולם לא האמנת בו ותמיד טירפדת.

  ……..

  אכן דובי טל אחלה עוזר רק תציין מה כסף העזרה עולה ……..
  אין פיקוח מקצועי על פרוייקטים ועל אחזקה נקודה. את זה כולם רואים.

  דודי דשא יתכן שזה כשר אבל מסריח ללא כל בושה.

  לעניין המאבק בדת ברחת מכל נושא ולעניין העירוב אתה מטעה ובגדול,
  בבית הכנסת מודים לך ……….

  לגבי שימוש אופק בבית הכנסת אותו הדין במארג, המבנים נבנו ברוב רובו של תקציב לא של המועצה ואין כל מיעה וקית ציבורית להשתמש בו לכל צרכי הקהילה לפחות כו אירוע הבחירות של בחד העצמאות תגובה מבישה ממי שהיה ראש מועצה 5 שנים יותר מידי.

  מאחל לך הצלחה בירושליים הבנויה

 21. הרבה נחת הגב

  תשובות לענין , הרבה נחת
  סיון , יפה אמרת. תשובותיה מעמיקות , רהוטות , שקופות ובגובה העיניים. מאחל לעצמי שהקהל הנבון של כפר ורדים ידע להבחין בין פופוליזם ודמגוגיה לבין האמת האיכותית שאתה מביא לנו.
  אין פינה שלא הגעת אליה. אין שאלה שאתה מתחמק ממנה.
  בהצלחה לך , ביום הבחירות. הישוב זקוק למנהיג כמוך.

 22. הורה לחייל קרבי הגב

  חיילים קרביים משקיעים בצבא עשרות מונים יותר מה’ג’ובניקים’. עובדה
  לא רואים בית וחברים.חוזרים לסופ”ש פעם ב2-3 שבועות
  תנאי מחייה ירודים.(לינה,אוכל,בריאות…)
  מחסור בשעות שינה

  וסיכון חיים!

 23. חג ישוב ותרבות. בושה. הגב

  סיון
  חג הישוב היה כשלון חרוץ.
  בודאי שאתה לא מחלק ציונים. הציבור כן. הציון – 0.
  עינת שרוף היתה טובה? מה הקשר לחג הישוב? מה הקשר לכפר?
  התרבות טובה?
  בחיאת, סיון, לך לרופא עיניים, או תעמוד מול המראה…

  (ואני עוד בחרתי בך פעם…)

 24. פתק לבן? הגב

  סיון מדבר בדיוק כמו יורם בנושא הדתי, אז למה ———–
  אז למה לבחור בסיון?

  עכשיו זה כבר יותר קשה:
  2 המועמדים אומרים בדיוק אותו דבר, ולא אומרים בעצם שום דבר.

  במי לבחור? באילם א’ או באילם ב’?

 25. אויאוי הגב

  אוי אוי אוי יורם נפגעת כי קצין שלישות לא עושה רושם על עופר?
  …………..

 26. רוני הגב

  הילה יבין ……
  וגם תפסיקי לזרוע …. בכל מקום ולחפש מלחמות כל הזמן די נמאס!

 27. עמי הגב

  לא אומר כלום
  כרגיל , לא אומר כלום .
  חלקלק וממשיך בדרך ” רק אני יודע ומבין ” .
  כרגיל – הציבור מ…… ולכן הציבור ישלם …..
  חינוך מתחת לכל ביקורת .
  תקציבי עתק לבנייה מלאה בטעויות .
  די נמאס …… , ב – 22 מחליפים .
  לך לחפש עבודה .

 28. ציגל הגב

  אל תצביעו לסיעת המועמד שלכם לראשות המועצה
  את קולכם תנו למועמד לראשות המועצה שנראה לכם, אבל את קולכם השני אל תתנו לסיעתו, שמא יעלה לו השתן לכסא הראשות ויעשה ככל העולה על רוחו. הצביעו ירוקים, אופק, זיו, רק לא לרשימת שני המועמדים לראשות המועצה!

 29. אחת שהאף שלה סתום הרבה זמן הגב

  סיון אתה ליצן
  אפשר לעבוד על חלק מהתושבים , חלק מהזמן .
  מה שאתה עושה כבר חמש שנים מנסה לעבוד על כולם כל הזמן .
  כאשר תראה שכמות סותמי האף שיבואו להצביע לא בגלל ההצלחה שלך אלא בגלל חוסר תחרות , אולי תבין כמה הכישלון שלך ענק .

 30. משה הגב

  עימות בין מתמודדים
  במקרה שלנו יש שני מתמודדים: האחד לאחר 5 שנים של נסיון בניהול מועצה מקומית ורוצה להמשיך בכך. השני ללא כל נסיון בניהול מועצה מקומית או בהיותו חבר במועצה מקומית. ניהול של מועצה מקומית שונה מניהול של כל מערכת אחרת. זה לא כמו לעבור ממפעל אחד לשני.
  הראשון, ישיב על השאלות מתוך ידיעה ברורה של כל היכולות ואי היכולות של המועצה: מבחינה כספית, מבחינה ביצועית ומבחינת כח אדם. כמעט בוודעות שהתשובות לא יהיו מה שכדאי להבטיח לבוחר אלא מה באמת אפשר לקיים. אחרת – כבר למחרת הבחירות ירדו לחייו כשקרן.
  השני שאין לו כל מושג מהן היכולות – ישיב כמעט תמיד ברוח הקרובה להבטחה לבוחר. אם הוא יבחר הוא תמיד יוכל להשתמש במשפט האלמותי “מה שרואים משם לא רואים מכאן”.
  לכן לעימות כזה אין כל משמעות והוא תמיד יהיה קל יותר ולטובת המתמודד השני.
  לכן בחירתו של סיון היא מוצדקת והיא לא מונעת מתוך פחדנות אלא אני מניח, מהכרת הנושא.

 31. חחחחחחחחחחחחחחי הגב

  חחחחחחחחחחחחלם
  אביר השלטון

 32. יוסי הגב

  הכל מושלם
  הכל מושלם המצב מצויין אני מושלם בחיים לא נתקלתי באדם חסר אינטלגנציה ביקורתית שכזו הלו צא מהסרט או כי ביום שלישי אתה תצא לגמלאות

 33. תושב הגב

  באמת סיון, למה לא תעלה את נושאי הדת לשיח קהילתי כפי שאמרת למעלה?
  באמת סיון, למה לא תעלה את נושאי הדת לשיח קהילתי, ותתן לרוב להחליט, כמו דמוקרטיה נכונה, במקום להחליט לבד בחדרי חרדים?

 34. יורם הגב

  מפתיע
  עכשיו אני מגלה שכל מה שיורם מספר בחוגי הבית הם ……
  מסתבר שלא “דובים ולא יער ”
  עכשיו אני יודע במי לבחור

 35. תושב מאוד מרוצה הגב

  אין עליך סיון
  אתה פשוט תותח על!!
  מזל שלנו שאתה מסכים לכהן קדנציה נוספת.
  תודה. וסליחה בשם קטנוני הלב.

 36. תושבת הגב

  סיוון יותר
  סיון יותר מוכשר מיורם יותר לבבי והכי חשוב יותר יפה

 37. אלון המטייל הגב

  עכשיו אני מבין
  למה יורם לא פרסם את התגובה שסיון שלח לו….
  לא נורא יורם.. ב23 תוכל לקפל את הזנב ולחזור לפנסיה שלך..
  שמעתי שיש אחלה טיולים ב 50+
  תהנה.
  ואל תשכח מימיה וכובע.

 38. רוני הגב

  איפה התשובות? איפה האמת?
  פעם ראשונה שאני מקבל מייל מראש המועצה!! וזה לא דרך רשימת מיילים?!
  למה הוא לא אומר את דעתו על האמירה של עופר כהן על אנשי צבא!! את דעתו ולא מה צריך להגיד.
  מדוע נדרשה הצבעה נוספת במועצה לטובת תקצוב נוסף לרצפת אולם הספורט אם הכל היה ידוע?
  ו..דרך אגב היוזמה של ראש המועצה בהחלפת הבלון החלה על ידי קודמו לתפקיד!!
  ראש המועצה לא ענה לשאלה מה מצב מערכת החינוך! שלושה מנהלי מחלקת חינוך בשלוש שנים ,מנהלת בית ספר שעוזבת לאחר שנה ומבחני מיצב שלא הראו את מסלול ההמראה של בית ספר קשת.
  אני מסכים כי יש למנף את נושא התיירות!! אך מדוע זה לא נעשה עד היום? ולמה אין מענה לגבי הצימרים של גבירה גזית?
  פינוי פחים – מדוע רק עכשיו נזכרים בקיץ?
  ואם מדברים על ארנונה של נהריה ועכו – אז זהו ..ששם מפנים אשפה,יש רכבים שמטאטאים את הרחובות והעיריה פתוחה יותר מ4 שעות שבועיות (לפי שעות הפתיחה ) יש לציין את פעילויות התרבות שהתושבים מקבלים בעיריות הנידונות ללא תשלום נוסף!!
  דובי הוא האיש היחיד?!! …..
  ובנושא הזה יפה השתיקה …..
  ראש המועצה כבודו במקומו מונח,אך הוא נהיה פוליטיקאי ממולח, עונה לתשובות מבלי לענות להן.

 39. שמואל הגב

  בהצלחה סיוון
  אני עוקב בשנים האחרונות אחר התנהלותו של סיוון בעיקר בנושא החינוך והנוער.
  הוא ראש מועצה ראוי ,מחוייב, ישר ופתוח.
  אני מאחל לו שיצליח בבחירות.

 40. תושב פגוע הגב

  …. מעליב ופגיעה באינטילגנציה של התושבים
  לכל מי שמצביע סיון, מדובר בפוליטיקאי מסוג …. שחושב שכולנו מטומטמים, תתעוררו עדייין לא מאוחר , האיש וחבריו עומדים לעשות עלינו עוד סיבוב , הוא הם לא אשמים בכלום הרי הכל טוב פה בכפר.
  בושה וחרפה, ……

 41. מאירוב הגב

  לא מאמין לך
  לא מאמין לך

 42. שגיא נאור הגב

  תמימות
  סיון חושב שהעין הציבורית טחה מלראות את כל אותן הפשלות שהיו בתקופת כהונתו. את הרדיפה האובססיבית להגדלת הארנונה, הזיגזוג בהחלטות המועצה בניהולו, מעורבותו במינוי המבקרת שהיתה ראש לשכתו, המצב בבית הספר קשת, תחלופת מנהלות החינוך ??? את הרצפה העקומה באולם הספורט ועלויות התיקון שלה, את השירות לציבור בעניין פינוי האשפה, את הפגיעה בציבור המסורתי בישוב, וכל אותן שאלות נוקבות שעלו בכתבה שלהלן , שזוכות לתשובות והתחייבויות שהקשר שלהן לאמת הניהולית והפעילות שלו בקדנציה החולפת הן מן הפה ולחןץ
  חבל שהוא מטיל את האחריות לפעילות התרבותית הדלה בכפר על חברי אופק שכאילו הם אלו שמנעו תקציבית פעילות זו ועוד כהנה וכהנה אמירות שנשמעו בציבור.האם לא עולוה השאלה המתבקשת איך צריך להבין שפרוייקטים הקשורים במועצה נמסרים למקורבים ?
  מדוע סיון חושב שכל התבונה ניתנה לו והציבור חסר הבנה. אז שלא יעבדו עליכם במתק לשון.

 43. עופר הגב

  ….
  כל מה שקורא בעניינו של דובי טל – אולי חוקי, אבל מסריח!!!
  פגיעה במנהל תקין! נורמות ירודות!
  זה לא קרה מעולם, זה לא הכפר שהגעתי אליו בשעתו!

 44. גיא הגב

  סיון!
  יש נושא אחד בכפר שאתה
  סיון!
  יש נושא אחד בכפר שאתה מוכן להודות שטעית לגביו?
  יש תחום אחד שתיקח לגביו אחריות?
  האם הכל מושלם??

 45. אבי הגב

  עוד קדנציה
  במצע הבחירות הקודמות נכתב על ידי סיון..
  ״בעולם ממנו אני מגיע – ״אין הקדנציה הבאה״, אין ״התקציב הבא״ – אלה יש יעדים רבעוניים מדידים שאותם משיגים מהר, תוך יוזמה, כשרון יצירתיות והרבה עבודה קשה״…
  איזה יעדים השגת? כמה יעדים לא השגת?
  להלן רשימה חלקית של יעדים שנכתבו במצע ולא הושגו!
  • לא נבנה מתנ״ס!
  • לא הופעלה החברה הכלכלית ולא מונה מנכ״ל מוכשר …..
  • לא נבנה אזור תעשיה בשלב ג׳!
  • לא קיבלנו נתח מכספי הארנונה של תפן!
  • לא נבנה מדרחוב אומנים!
  • לא הוקם אולם תרבות אזורי!
  • לא נבנה מגרש חניה נוסף במרכז המסחרי!
  • לא הוקם פארק אקולוגי עם מים זורמים ממוחזרים!
  • לא ירד הדירוג הסוציו אקונומי מ – 9!
  • לא הבאת כספים מהאו״ם והאיחוד האירופי!
  • ……
  • לא דאגת ליציבות במערכת החינוך!
  איזה יעדים הושגו בדיוק???
  סיון, על אי עמידה ביעדים, לוקחים אחריות ומסיקים מסקנות אישיות ולא מבקשים עוד קדנציה!!! זו האופציה הערכית היחידה!

 46. ששון קשתן הגב

  ילדי קשת
  כותב יקר
  במקום לכתוב שטויות לא יותר קל להגיד בבירור את המשפט הבא:
  אני לא רוצה שסיון יחיאלי יבחר אלא מישהו אחר…לא?
  למה צריך להמציא כל כך הרבה רפש שאינו קשור למציאות ולחיים?
  אני למשל מכיר ילדים והורים בקשת שמוכירים את בית הספר, את העשייה וגם את המאמץ. מעניין…

 47. ב22 סיון הגב

  הילה יבין
  אני מעריכה את אומץ ליבך, על שאת כותבת בשמך…
  אבל תעשי טובה, תוודאי שאת כותבת דברי טעם.

 48. קשת הגב

  ילדי קשת לא מאמינים לך
  ילדי קשת לא מאמינים לך, הרסת להם את ביה”ס והורדת את הרמה בו למרות המחיר היקר, …..
  שתלת את נורית וזלזלת בהורים, מספיק היה לראות בטקס פתיחת הביה”ס שהורים לא מחאו לך כפיים בכדי להבין את הברור ביותר לכולם! שלא לדבר על המתקנים שהבטחת ולא קיימת רק לאחר לחץ אדיר של ההורים נקראת לדגל. אתה מתגאה באולם ספורט? על מה בדיוק? אולם סוג ז’ בלי איוורור עם אקוסטיקה רעה, תלמד משכנינו איך בונים אולם.
  בחיאת סיון לך הביתה!

 49. סבא של עופר הגב

  הירוקים חתמו עם סיון על הסכם עודפים – יצא המרצע מהשק
  הוכחה נוספת לכך ש”הירוקים” הם המצאה של סיון.

 50. רצניק הגב

  ספורטאי מחונן
  אתה תומך במאמאנט??? בגלל זה הבנות משתינות בשיחים…
  בגללך הן מתחננות שיהיה להן היכן להתאמן!!!
  בגללך הן קופאות מקור בבלון כי אין חימום!!!
  הספורט היחיד שהנך תומך בו הוא הקבוצת ריצה וכולנו יודעים טוב מאוד למה…
  אנחנו לא תמימים מר סיון אנחנו הרבה יותר חכמים משנדמה לך, גם אם תבחר זה כי אין אלטרנטיבה ולא בגלל יכולתך קח זאת בחשבון.

 51. תושבת ותיקה הגב

  תרבות וביטחון
  סיון טוען שהתרבות בכפר בפריחה שלא היתה כמוהה והבטחון האישי במצב מצויין. לא פלא על כן שהאחראית על הבטחון ממונה גם על התרבות. למען בטחוננו אני מקווה שהיא מבינה בביטחון יותר ממה שהיא מבינה בתרבות , כי בתרבות היא לא מבינה הרבה.

 52. גדי הגב

  לא תומך שלך
  קבוצת הריצה של שישי זה ספין פוליטי ולא יותר מזה! ולחשוב שהתושבים מממנים את זה, חרפה!

 53. מ. הגב

  דיון בקהילה – חזון אחרית הימים
  אתה טוען שיש דברים שצריכים להידון בשיח הקהילתי. מה דעתך על הדרת המניין המשפחתי כולו מחגיגות שמחת תורה ע”י המניין האורתודוקסי בתרגיל מסריח ………….?
  עם מי בדיוק לדעתך אפשר לדבר שם? עם מי בכוונתך לדון? עם קבוצה שמנהלת חיים בדלניים בישוב קהילתי, דואגת רק לעצמה ולרווחתה, דוחקת הצידה כל מי שנראה לה כמפריע ולא תורמת דבר לקהילה מלבד …..?

 54. אחד שיוודע הגב

  פאניקה במחנה איילון…
  צעדי יאוש… ניסו לחקות את המצע של מעוף… ממשיכים ללכלך תחת כל עץ רענן ומפנימים שהתבוסה בדרך

 55. מאיר הגב

  כל הכבוד לסיון על הקמפיין הנקי
  אל תרד לרמה שלהם, תמשיך בנקי

 56. דני הגב

  לא מאמינים לך
  והרווחת זאת ביושר רב ( או שלא ביושר ) …..

 57. 863479 הגב

  בוחרים בוחבוט ב22 לחודש
  ב22 לאוקטובר בוחרים לבוחבוט.
  מי שיבחר יהיה שייך לוועד שכונת כפר הוורדים ויורם או סיוון יהיו יושבי ראש ועד השכונה.

 58. בוחר לשעבר הגב

  סיון
  בחרתי בך בבחירות הקודמות, עכשיו לא. אשים כנראה פתק לבן, מאחר וגם יריבך לא נראה לי משהו.
  דבר אחד אני לא מבין, איך אתה חושב שהכל בכפר בסדר. הפכת לצערי לפוליטיקאי. חלקלק. לא עונה לשאלות הקשות, וכשעונה, מחליק פינות, ובעיניו הכל דבש.
  אתה יודע מה, סיון? הכל לא דבש. בכלל לא.
  התרבות, למשל. למה התושבים צריכים לנסוע למעלות כדי לצרוך תרבות? או חג הישוב. שום ביטוי של הכפר (שקורה בו הרבה)במשך כל יום חג הישוב. וגם הנושא הדתי לא כמו שכתבת. והמקורבים שלך, ועוד ועוד.

 59. עופר הגב

  דובי טל
  היום חולק בתאי הדואר, פרסום חמור בנוגע לדובי טל!
  מדובר בפרסום ראשון, חלק מסדרת פרסומים נוספים שיהיו בהמשך…
  זכות הציבור לדעת!!!

 60. תושב הגב

  יחס חיוכי
  הבעיה היא לא מי יבחר אלא האופן שבו תושבי הכפר מתייחסים איש אל רעהו.

 61. יפית הגב

  העתק הדבק
  ראיתם את חוברת המצע של יורם איילון?
  מדהים, העתק הדבק מחוברת המצע של סיון.
  יורם, דחילק, לא יכולת להכין שיעור בית לבד?
  להעתיק זה לא יפה!!!!

  עכשיו אתה כבר יודע למה לא נצביע לך?

 62. רמי הגב

  …….
  היום חולק בתאי הדואר פלייר שעוסק …….
  האם הציבור ידע ושתק?
  עד כמה אפשר לרדת נמוך?
  האם נמצא את עצמנו בקרוב ברשימה המפוקפקת של רשויות שמצויות בחקירות?

 63. ותיקה הגב

  תודה לך סיוון שאתה אש המועצה שלנו אין ספק שעשית רבות למען הכפר
  בקדנציה האחרונה שלך ויש לך עוד הרבה מה לעשות ולתרום.

  אני מאמינה בך, ביושר שלך ותמיד דיברת איתי בגובה העיניים.

  ולקצין שנפגע כל הזמן לך תתרום קצת לקהילה לפני שאתה מנסה לכבוש את רשות המועצה. תוכיח לנו שאתה פועל כחבר מועצה למען המשך הפיתוח של הכפר ורק אחר כך נשפוט אם אתה מתאים להיבחר כראש מועצה.
  עד עכשיו ראינו רק ….. יוצא מהמטה שלך מה גם שבחרת חברי סיעה שאיש לא מכיר ובוודאי לא השאירו שום חותם בקהילה.

  אז בקדנציה הבאה תחפש אנשים קצת יותר מוכשרים לסיעה שלך ולא רק חברים קרובים מהרחוב שלך.

 64. שר הקליטה הגב

  תגובה מספר 15
  תקרא את מה שכתבת. הבנת? גם אני לא.
  כל אחד יכול להתבטא אך בעברים מובנת ובבקשה בלי שגיאות.
  אני אומר לתת לסיון עוד קדנציה. הכפר בתנועה מתמדת,בעשייה. אנא תקראו את דבריו. הוא עשה והא יעשה.
  רק לסיון ולסיעה שלו מעוף.

 65. אוהד הגב

  אחרי שהסתיימה ההשתלטות על
  אחרי שהסתיימה ההשתלטות על קבוצות הרכישה ושאר הפרוייקטים בכפר, ….., סומן היעד הבא…
  כיבוש גבעת האורנים ……!

 66. רון הגב

  סיוון אתה תיבחר כברירת מחדל
  יורם תן לו שעה ביציאה.

 67. סמבלוסק הגב

  מושחתים עופו לי מהעיניים!!!
  …….

 68. מצביעה לסיון ו- מ הגב

  לפרח שהגיב לורד
  אומרים לשונות רעות ולא לשונות רעים.
  וקלסית כותבים עם א – קלאסית…

  ואם להיות אינטליגנטית פירושו להיות מתנשאת – אזי אני אשמה
  אם לדבר בשפה יפה פירושו להיות מתנשאת – אזי אני אשמה
  אם לדעת להתנסח ביותר משלושה משפטים פירושו להיות מתנשאת – אזי אני אשמה

  כל תגובותיכם יחד חושפות את עקב אכילס שלכם – אתם מרגישים ……. משדר את זה – וזה לא נעים לראות…
  זה לא מה שאני רוצה לראות בראש המועצה שלי.
  מה יקרה שתהיה בכנסת מול אנשים אחרים, האם גם אז תתרץ את חוסר הצלחתך בהיותם מתנשאים?
  אני מצביעה סיון כי הוא מעריך את עצמו ולא שואב את ערכו מהשוואה לאחרים, כפי שאתם עושים.
  ב – 22 אני מצביעה לסיון,ולכולכם ברור למה.

 69. ורד .פ. הגב

  לכלנית
  הייתי אומרת שמי שאחרי על פינת הזול פה בכפר זה תומכי יורם!
  כנראה, שאינך מבינה את הפירוש של ׳זול׳ בהקשר הזה, אחרת היית מבינה, שהתגובה היא ממש לא זולה,
  היא אמיתית ולעניין.
  אם ברצונך להבין לעומק מה זה ׳זול׳ , די לך לקרוא את תגובות חברייך תומכי יורם.
  לא קראתי תגובה אחת ראויה שלכם.
  פשוט בושה.
  אני מצביעה סיון, ואת תישארי בפינת הזול…
  רק סיון ומעוף.

 70. פתק לבן? הגב

  סיון ויקיריו חושבים
  סיון ויקיריו חושבים שמי שכותב נגדו ודאי מצביע ליורם. אבל זה לא כך. הוא לא מצליח לתאר לעצמו שיש אנשים שמאוכזבים ממנו. כן, ממנו, בלי קשר ליורם.
  מאוכזבים? איך אפשר? הרי הכל ממש נהדר בכפר!
  כל מה שהבטיח לפני 5 שנים התקיים!
  סיון, לא היית ראש מועצה טוב. לא עמדת במילותיך. ואיני מתכוון לדברים שלא היו תלויים בך, אלא לדברים שיכולת, הבטחת ולא עשית.
  הבחירה בכך היא בחירה בברירת מחדל. יצביעו לך לא בגלל ההצלחה שלך אלא בגלל חוסר תחרות.

 71. אני מצביע סיון הגב

  ליורם

  …..
  אני מצביע לסיון.
  הוא פשוט יותר טוב ממך.
  🙂

 72. אביבה זוהר הגב

  יש תרבות
  יש קתדרה,יש מוסיקה,יש ספריה,יש היכל תרבות במעלות המשרת את כל אשכול גליל מערבי,יש תזמורת,סרטים ולנו במועדון גיל הזהב יש פעילות כל השבוע. אלה שמקטרים לא באים לשום פעילות ולא מתנדבים. תושיה עושה הרבה במסגרת עבודתה בבטחון,בנושא הקבורה וכמובן בפעילויות תרבות ואירועים גדולים יש לה אחריות. מישהו צר עין מבקר לשם ביקורת. אני גאה בישוב שלי,בעשיה של המועצה ועובדיה והמתנדבים הרבים בכל התחומים. להשחיר זה הכי קל,פשוט מכבים את האור. תנו לסיון את הקול לרשות ולסיעה.
  אינני פוסלת מועמדים אחרים וסיעות אחרות שבהם חברים איכותיים,אך צריך ראש מועצה עם סיעה חזקה.

 73. טובה כהן הגב

  פעם קראתי בספר של אלבר קאמי
  פעם קראתי בספר של אלבר קאמי שאחת הדמויות אומרת :
  ……..
  ברור לך שאצביע סיון.

 74. זהירות!! הגב

  תוספת לסיעה של סיון
  ….
  אבל הירוק. הירוקה
  יעשו לו בית ספר
  שהוא יתגעגע לעודד נורמאלי

 75. בשם תומכים רבים בסיון הגב

  סיון יחיאלי
  אתה נהדר ומדהים וחכם
  וראש מועצה מעולה.
  ואין לנו אלא לשמוח בך.
  כולנו מאחוריך

 76. אהובה חסד הגב

  לתומכי יורם, מכיון שזה עדין בתוקף
  בחרתי לפרסם את דברי שוב, מקווה אני שאלו מכם שלא הפנימו את המסר בפעם הראשונה, יפנימו אותו כעת.

  בטוחני כי הפסוקים הבאים מוכרים למי מכם שנכחו בבית הספר היסודי בשיעורי תנ״ך, וגם אם המילים עצמן לא מצלצלות מוכרות הרי שאת הלחן רובנו יודעים לזמזם.

  מי האיש החפץ חיים,
  אוהב ימים
  אוהב ימים לראות טוב.

  נצור לשונך מרע
  ושפתיך מדבר מירמה
  סור מרע, עשה טוב
  בקש שלום ורדפהו.

  בחרתי היום, במעט הזמן הפנוי שהיה לי, להביט בתגובות הקוראים באתר- והזדעזעתי.
  כמעט כל המגיבים מטעם יורם איילון דווקא, טורחים להשמיץ לקלס ולנבל את יריבם, באופן שהדעת אינה סובלת, אך גם יותר מכך, הדת אינה סובלת – די לקרוא את מילות השיר (עבור מי שאינו יודע – הפסוקים לקטוחים מספר תהילים) ולהבין, כי האדם המחפש אריכות חיים כמו גם איכות חיים, עליו להמנע מלהוציא דבר שקר מפיו, לא לדבר רע באחר, לעשות טוב ככל הניתן, ולבקש שלום.
  למותר לציין שעצב גדול ירד עלי כאשר קראתי את דברי ההבל והבלע של תומכי יורם.
  גם עם פרסום הידיעה הגורמת לי באופן אישי לגאווה רבה, על היבחרו של סיון לחונך עבור ראשי מועצה חדשים, גם אז, מצאתם דרכים מרושעות לנסות ולהטיל ספק בניקיון תהליך בחירתו לתפקיד זה.
  התטילו ספק באוניברסיטה העברית ובסיבותיה?? האם באמת עלה בדעתכם כי ראש המועצה, העסוק די והותר, זקוק לתעסוקה נוספת?? בושו והיכלמו על שהטלתם דופי באיש ישר זה.

  צר לי עליכם תומכי יורם, על כך שבעבור פוליטיקה אתם בוחרים למסור את חייכם, לא תדעו טוב – עד שתעשו טוב, לא תדעו אושר- עד שתפעלו ביושר, ולא תדעו שלום- עד שתרדפו אותו.
  כנראה שאתם, תומכי יורם, אינכם חפצי חיים.
  ואני כשלעצמי, אתנער מהעצב, אדליק נר בעבורכם, ואתפלל למענכם.
  למען תצליחו לשקם את שהשלכתם בעבור נזיד העדשים המתקרא פוליטיקה.
  ולסיון – אל תירא, כי כולנו עימך.

 77. האמת תנצח הגב

  ….
  אם דובי טל החליף את ציון לדברייך, מדוע הוא הגיע איתך לכנסת והוצג כעובד מועצה ?

  מצ”ב פרוטוקול מהכנסת שבה יושבים דובי טל וגם ציון ושניהם מדברים.

  בעמוד 32 דובי טל המצהיר שכל תושבי כפר ורדים רוצים בנייה רוויה, מעניין מי היזם שיזכה במכרז ?, בעמוד 27 מצוטט ציון דרור, באותו הדיון באותו היום באותה השעה.

  האם זוהי דמגוגיה והשמצה או שמא חשיפה של עזות המצח של סיוון ?

  http://www.knesset.gov.il/protocols/data/rtf/pnim/2011-02-21.rtf

 78. אלון הגב

  ליבי, ליבי אליך
  שלום סיוון, מקווה שיוצא לך לקרוא את התגובות פה באתר.
  אני בטוח שאף אחד מהמגיבים בשפתם הרדודה והנמוכה לא מוכן
  לקום ולעשות. להתלונן זה הכי קל, לעשות זה כבר ״לא אני״.
  לא הצבעתי עבורך לפני 5 שנים, אבל שמח מאד לראות את פועלך.
  הפעם תקבל את הקול שלי, למרות שאיני מסכים עם כל פועלך
  או הדרך בה אתה הולך (דובי טל…) אבל הרצון שלך לקדם את
  המקום בו אנו גרים, למרות כל ה״נשמות הטובות״ שיודעות
  רק לקטר ולפגוע, ראוי להערכה – בעיקר בנועם הדרך ולא הרמה
  הירודה שלצערי מנסים לגרור אותך ואת מערכת הבחירות.
  עלה והצלח וזכור שלהצלחות הרבה אבות ולכישלון רק אבא אחד
  ואת זה אנשים זוכרים לצערנו, מזל שחלקנו רואים גם את הצלחותך.

  ליורם, אין לי שום דבר נגדך, אבל כאדם שעושה בגילי (46) יותר
  מ-60 ימי מילואים בשנה, אני לא רואה לצערי את עצמי כתורם
  לקהילת כפר ורדים יותר מידי, לכן על לך להתהדר בנ״ל…..

  המשך מסע בחירות מוצלח ונקי עד כמה שאפשר – קולי עם סיוון

 79. מצחיק ועצוב כאחד... הגב

  “התרבות: מעולם לא ידעה פריחה כמו שיש עכשו, באיכות ובהיצע”.
  “התרבות: מעולם לא ידעה פריחה כמו שיש עכשו, באיכות ובהיצע”. פריחה? איפה? אה, במעלות… על חשבוננו…

 80. תרצה אתר הגב

  תגובות לא ראויות
  לפי התגובות כאן, אנשים פשוט לא קוראים, לא את השאלות ולא את התשובות. סיון עונה בשקיפות מלאה לכל שאלה ושאלה, תשובות ענייניות ומכובדות. מי שבוחר לא לראות את זה ולהמשיך להשתלח בלי סיבה טובה, הוא סתם מתנגד סידרתי. חבל שיש אנשים כאלה בכפר היפה שלנו, הם מקלקלים את הנוף.

 81. קדושה הגב

  לא עונה לשאלות?
  איש קדוש שכמוך, לכתוב (שטויות) אתה יודע. עכשיו הגיע הזמן לקצת הבנת הנקרא. אין ראוי מסיון לראשות המועצה.

 82. חיים יבין הגב

  סיון כל הכבוד
  המשך כך, ביושר ובמקצוענות, לקדם את הכפר.

 83. פרח הגב

  מתבייש בורד הקוצני

  תגובה קלסית מבית היוצר של סיון
  כל הלשונות הרעים והתגובות המתנשאות כולן של צוות התגובה בראשות
  סיון
  ב22 לחוד מחליפים את הראש

 84. כלנית הגב

  לורד פ

  לזה הכוונה תגובה זולה מבית סיון

 85. כל ישראל ערבים זה לזה הגב

  חוט עירוב
  ……
  צוחקים כל הדרך את התפילה
  קול אחד לא תקל
  “וחוט העירוב צף”
  …..
  “לחוט עירוב יש רגלים”

 86. ראיתי כבר מערכות בחירות הגב

  גם סיוון היה חסר נסיון לפני נבחר

  אז מה פתאום העדר נסיון כחבר מועצה הופך להיות אישו?
  אנשים מביאים איתם נסיון מכל מיני תחומים.
  ואיזה נסיון הביא איתו סיוון?
  לפני שנבחר היה בהייטק.
  ואם הוא נבחר – אז סימן שאז לא חשבו שנסיון זה דבר חשוב
  ועובדה –
  5 שנים הוא התגלח עלינו..
  עכשיו הוא מנסה ליפות את התמונה ולהגיד שהכל טוב.

 87. מצביע רק לסיון הגב

  לתומכי יורם ויורם
  יורם: אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה!!!
  …..

  אין מצב שאני מצביע לך- תתבייש
  כנראה ש30 שנה בצה״ל הם בית ספר מעולה לפוליטיקה …
  ואני שקצת התלבטתי, יודע עכשיו למי להצביע- רק לסיון,
  כי כמו שהוא אומר בחוגי הבית שלו, הוא בא בידיים פתוחות ונפש חפצה.
  ועכשיו עודד יאללה תצנזר, כי אני תומך בסיון.

 88. די לבכיינות של תומכי יורם הגב

  זה נשמע כמו אוי..יו אוי…יו אוי…
  מעליבים אותנו….
  אויו…יואוי….יואוי….
  תומכי סיון רעים אלינו…. ואנחנו רק מנסים להיבחר….
  תומכי יורם המתבכיינים , רואים לכם את …, רואים לכם את …., כל תגובה שניה שלכם, נגועה במילה – התנשאות.
  יאללה – סיון לא מתנשא – הוא פשוט מאוד מאוד חכם!!!
  אני מצביע סיון

 89. ..... הגב

  תומכים רבים
  סיון יחיאלי
  אתה נהדר, מדהים וחכם
  ראש מועצה מעולה.
  כולנו מאחוריך!
  נעשה הכול שתבחר שוב!

  …..

 90. דייב הגב

  הון ושלטון
  ״התרבות מעולם לא ידעה פריחה כמו עכשיו״…
  פריחה כלכלית כזאת, מעולם, כמו בחמש השנים האחרונות….

 91. ..... הגב

  ……ככה זה בסיעת יחד?
  סיון היה חבר בועדת חינוך והתנדב בבית ספר קשת בלימוד מתמטיקה ופיזיקה
  אח״כ הוא היה חבר מועצה בתקופת מוסקוביץ
  ורק בסוף הוא הגיש מועמדות לראשות המועצה ונבחר
  אז שוב. פעם למה ….. כשאפשר לספר את האמת?

 92. אבי הגב

  דובי טל
  …….
  למה כיום, דובי טל עדיין מבצע פיקוחים על כל הפרוייקטים של המועצה, כולל פרוייקטים עתידיים, ללא מכרז כמובן ………
  ……
  חמורה יותר העובדה שדובי טל – יזם פרטי – השתתף בדיונים בכנסת שעסקו בפיתוח כפר ורדים, כנציג מחלקת הנדסה מועצה מקומית כפר ורדים, בדיונים דנו בשיווק קרקעות, מחירי פיתוח ועוד..לרבות שיווק המגרשים בשכונת לבונה (קבוצות הרכישה).
  כידוע, כשכל המידע בידו, ניגש ואף זכה בשני מכרזים והיד עוד נטויה אם סיון יבחר חלילה.
  תלונה בנושא הועברה לכנסת!
  זו הנורמה שאנו מוכנים לקבל??? הציבור יקרא, ישמע וישפוט!!

 93. ישראל הגב

  יש רבים כמוך
  אמת יצוקה

 94. ספר הגב

  א.הגילוח מצויין כי הוא חכם ולמד מהר.ב.רוצה לתת לעוד אחד להתגלח ?
  מי שטוען שהתגלחו עליו,כדאי שיצביע הפעם לבעל ניסיון!

 95. סבתא גאה הגב

  לסיון
  אתה בחור טוב!
  ואתה עושה יופי של עבודה ואני ושתי בנותי שגרות בכפר, נצביע לך.
  כל הכבוד.
  המשך כך.

 96. חיים הגב

  די לצדיקים

  רק ענין קטן
  אם דובי ייצג בדיונים בירושלים את החברה לפיצוח למה זה לא נכתב
  …….
  כי מזמן הוא מנהל החברה לפיתוח
  סיון הציבור לא מטומטם כל הזמן
  ואם הוא מגיע בכובע של עובד ראשות מי משלם לו
  אל תענה בהתנדבות ……..
  טוב נעבור הלאה ישב דובי כנציג המועצה
  אז זה יותר מלא הוגן או….. או….. או….. אתה הקורא תשלים את החסר
  …….
  …….
  רק שחכת לציין סיון שהחברה לפיתוח שדובי עמד בראשה
  ע”פ פירסומי מבקר המדינה
  חייבת עשרות מיליונים לתושבי כפר ורדים
  ….
  ……….

 97. נתן אלתרמן הגב

  בהיכל התרבות יש סרטים ולשם אני נוסע. בוק.
  .

 98. אביבה זוהר הגב

  אלון מ-84
  מסכימה לכ מילה שהלית מתוך רגישות והבנה.
  גם אני לא הצבעתי בפעם הקודמת לסיון אך כשהוא נבחר,בירכתי אותו כאזרחית איכפתית ושיתפתי פעולה למען הקהילה. היתה לו אוזן קשבת וסבלנות לביקורת בונה.
  שפה רדודה ופגענית זו לא הדרך הנכונה.
  מאחלת לסיון בהצלחה.
  נמשיך לחיות באותו ישוב גם עם המתחרים האיכותיים מסיעות אחרות. שכנות טובה-משפט מפתח.

 99. מייל מן הגב

  משתמש בכתובות המייל של המועצה לפרסום סיעתך?
  אני לא חבר אישית של סיוון – איך הוא שולח לי מייל כל הזמן?

 100. הכפר הירוק הגב

  למגיב מספר 55!
  האם נראה לך הגיוני להשקיע מיליונים על בניית היכל תרבות במקום שמספר התושבים עליו לא עולה על 7,000 אנשים?

 101. אורלי הגב

  רק סיון!
  אין על סיון, זה כמו לבחור בין…..
  זה או סיוון או מישהו בשם יורם שלא……
  בנוסף סיון היה מתנדב ביסודי והיה מעביר שיעורים לתלמידי בית ספר “קשת”.
  מה יורם עשה? נסע ….. עם איריס וקנין.

 102. גיא הגב

  פרשיות….
  אין לי ספק כי בקרוב נצטרף לרשימה המפוקפקת של רשויות תחת חקירה!
  כמה מביש וחבל…

 103. גיל הגב

  ….
  אין כל ספק כי אתה ראוי לקבל את התואר – אביר השלטון
  ״תרומתך״ לכפר ורדים …., יכתבו בספרי ההיסטוריה של הכפר.

 104. אבי הגב

  הון ושלטון
  לפני מספר חודשים נעצר ראש העיר חדרה ויחד איתו נעצרו עוד 12 עובדי מועצה!
  זוכרים מה היתה הסיבה למעצרו? מתן העדפה לקבל מקורב וכו׳….
  זה מזכיר לכם משהו??

 105. יוסי הגב

  חברת אפטרון יזמות בע״מ
  לסיון
  חברת אפטרון יזמות בע״מ ,מוכרת לך???

 106. וותיק בכפר הגב

  שבת אחרונה
  יורם עדיין יש לך סיכוי אומנם צריך נס ולא כזה ששותים
  מצבך כל כך קשה שהתחלת ….
  מצבך כל כך קשה שאתה עסוק ..
  מצבך כל כך קשה שאתה לא מצליח ל…
  מצבך כל כך קשה כי פתאום החלטת להיות נחמד אחרי עשור או שניים שבהם חשבת שאתה מינימום מח״ט אירופה
  מצבך כל כך קשה שאתה עסוק בלחלק הבטחות שב שכולם יודעים שלא תעמוד בהם ……
  מה בסה״כ רצינו
  רצינו חגיגת דמוקטריה כיאה לישוב באשכול 9 ולא מערכת בחירות עם שלל השמצות והכפשות כיאה לישוב באשכול 2
  אני מאוד מקווה בשבילך שבחיים שלך אתה מתנהל בצורה אחראית ורצינית יותר
  בהצלחה

 107. פתי מאמין הגב

  ל-97 הפגועה
  לא מאמינה לך. זו פרובוקציה.

 108. בית הקולנוע בכרמיאל הגב

  לפחות תדייק….
  אם אתה רוצה לרדת על סיוון לפחות תדייק,
  טעות אחת ואתה משתקף כלא רציני וסתם…..
  נוסע לכרמיאל לראות סרט, נו באמת…..
  לפני כמה שנים כבר סגרו שם את בתי הקולנוע…..

 109. נתן אלתרמן הגב

  לתרצה אתר (81)
  לידיעתך, אני דוקא קורא טוב את השאלות, ובמיוחד את התשובות.
  את כותבת שסיון עונה בשקיפות מלאה לכל שאלה ושאלה, תשובות ענייניות ומכובדות. מעניין, אנחנו רואים את אותו הטקסט, אבל מבינים אותו לגמרי אחרת. למשל בתחום התרבות: מעולם לא ידעה פריחה כמו שיש עכשו, באיכות ובהיצע.
  על איזו פריחה תרבותית ב כ פ ר הוא מדבר? מתי היית כאן בכפר לאחרונה במופע תרבות? סדרת הרצאות, סרט טוב? באמת לא חוכמה לצרוך את התרבות אצל שכנינו. גם אני נוסע לכרמיאל לסרט, לנהריה להרצאה. אבל זה לא אצלנו. זה לא שלנו.
  וכך, גם בשאר הנושאים שהוא נותן תשובות.
  ואני לא מצביע של יורם…

 110. סיון,אתה בטח יודע מי הכותבת הגב

  פגועה ברמה האישית
  סיון היקר,
  לא אצביע בשבילך. נקודה.
  בבחירות הקודמות תמכתי בך,התנדבתי למענך,עשיתי חוגי בית בשבילך.
  יום לאחר הבחירות לא ראיתה אותו ואת משפחתי ממטר,גם שפניתי אליך בנושא אישי נפנפת אותי כאילו הייתי זרה.
  והנה עברו 5 שנים ופתאום נזכרת,הכסא רועד ויאללה נחדש ימינו כקדם…
  מילא שפגעת בי,מילא שהבטחותיך לפני הבחירות התפוגגו ברוח,………

 111. דני הגב

  מתלבט
  אני עדיין לא החלטתי אם בכלל אצביע. אבל תומכי סיוון לא טמנו ידם בצלחת!! וזה בלשון המעטה,החל ממספר 3 שלו שמזלזל באנשי צבא בכירים ועד השמצות אישיות לא מבוססות והשתלחות פראית באנשים.
  כך שלהאשים צד אחד זה לא דבר הוגן.
  כנראה שזוהי טיבה של מערכת בחירות,יחסית לערים אחרות אצלנו זה עוד רדום.
  שבת שלום

 112. ארנה הגב

  פשוט לא מאמינים לך
  יותר מידי תושבים …..
  לך לדרכך .

 113. אחד שיודע.... הגב

  כמה אפשר …..
  כמה……בראיון אחד…..wow

 114. איה הגב

  צודקת 98
  לא מאמינים לו .
  …..
  הרבה אנשים כבר לא “אוכלים ” את הזיגזוגים ……

 115. תושב הגב

  לצערי לא קיבלתי תשובה
  לאחרונה ביקרתי במס’ חוגי בית של מתמודדים שונים (סיעות למועצה). בחוגים אלה נודע לי על נושאים שונים חשובים שלא הובאו בפני התושבים לפני הבחירות. שאלתי: הנושאים הללו מאוד עקרוניים. מראים לנו על התנהלותם של 2 המועמדים שלנו. מדוע לא מפרסמים לפני הבחירות, כדי שנדע מה הם באמת חושבים ועושים.
  לצערי לא קיבלתי תשובה.

 116. ירון הגב

  חבל
  חבל
  ב23 לחודש לאחר שתובס תבקש סליחה בצורה יפה מסיוון ומתושבי הכפר על כל ההכפשות
  ותשמח שצברת עוד ניסיון חיים ומקווה שתפנים שלא ניתן להוביל ולהיות מנהיג בזכות מה שאחר לא ( בטח ש 90 אחוז מהדברים הם לא נכונים)
  אלה רק בזכות מה שאתה כן
  היה שלב שעוד חשבתי שאתה יכול להתאים בעקבות הרזומה שלך
  חבל שבחרת בדרך שלא מכבדת אותך ואת הישוב
  ליבי איתך אבל הצבעתי לא
  בהצלחה

 117. עכשיו אני מצביע יורם הגב

  מעניין

  דויד, לא שוכנעתי, כיצד ייתכן שבשתי ישיבות שונות התרחשה בדיוק אותה הטעות ע”י שתי קלדניות שונות בהפרש של כשנה רק בנוגע להגדרת התפקיד של דובי טל ?
  בנוסף אני קצת מבולבל במנשר התגובה רשמתם שדובי הגיע לפגישות כ”מנהל החברה לפיתוח כפר ורדים בעבר ומקור ידע חשוב בהווה” ואילו אתה מציין שהוא הגיע כמנהל החברה לפיתוח בפועל ואם כך הדבר מדוע בפרוטוקול 65 מוצג מר אורי מסלובטי כמנהל החברה לפיתוח ?, כמו כן הייתי שמח לדעת מדוע זומנו קרובי משפחתו של סיוון דווקא ולא תושבים אחרים ?

  האם עלה בדעתך כי רק לאחרונה נחשפתי למידע הזה ולא הייתי מודע אליו ?
  היסטוריית תגובות

 118. אילן שמצביע סיון הגב

  יורם אוחיון
  תפטר את היועצים שלך,
  אתה עושה וכותב, יותר מדי שטויות,
  בסוף, כולנו עוד צריכים להמשיך לחיות יחד,
  וחבל שיזכרו לך רק את הדברים……. שעשית.
  תפטר אותם, ואני במקומך, גם הייתי מתכחש להם.
  אולי תצליח לשקם מעט מהשם הטוב שאולי נשאר לך.
  אני מצביע סיון כי הוא יותר טוב ממך.

 119. משה הגב

  ליוסי פרט
  אל תהיה אנונימי
  או לפחות הסבר פרט

 120. שאלתיאל הגב

  שאלות ותשובה בצידן
  האם היום מצבו של כפר ורדים טוב יותר מאשר לפני חמש שנים?

  האם אנחנו מקבלים שירותים טובים יותר?

  האם רחובותינו נקיים יותר?

  האם אנחנו יותר קהילתיים?

  אז למה לבחור שוב בסיון? ברור שלא!!!!

 121. על החתום..... הגב

  אז …….
  גם…….

 122. תושב ותיק מאוד חילוני אשכנזי הגב

  בושה
  תשובה ל120 תתביש לך אתה גזען ומקומך לא בכפרינו.
  מה רע בלהיות אוחיון –

 123. גזענות במיטבה הגב

  לאילן שמצביע סיון
  כל הכבוד!!!!

 124. אבוטבול גאה הגב

  צודק! אין שום רע בלהיות אוחיון..
  אבל אם זה המצב, למה יורם שינה את שמו לאיילון???
  גזענות היא לא רק של נחלתו של צד אחד בויכוח,
  ואם יורם אינו מתבייש בשמו, למה לקרוא לו בשמו – זה גזעני???
  נו באמת, יפי נפש שכמותכם, אני מזרחי בדיוק כמו יורם, אך איני מתבייש בכך.
  ונחמד מצדכם לנסות ולהסית את הויכוח לגזענות, כאשר דובר בנושא השטויות שיורם עשה, ככל הנראה בעצת חבורת הליצנים/יועצים שסביבו, שלבטח גם כתבו את הטוקבק המביך הזה, ולזה אין כל קשר למוצא! או שאולי כן, לפי מה שאתם אומרים….
  ועכשיו מי גזען??!!

 125. בן עמי הגב

  לכל המתלבטים
  האווירה בכפר, בלי סקרים בלי הפרחת סיסמאות וסימני “לייק: אנחנו יכולים להפוך לסיעה קהילתית עם מרחב דעות מגוון ומקום לכולם במועצת הכפר. הזדמנות לשינוי בחמש שנים הבאות שנקדם את עקרונות המצע שהתושב והקהילה במקום הראשון. הזדמנות להכניס רשימה של אנשי עשייה איכותיים ומסורים לכפר עם קבלות ולקבל את חברי המועצה שבאמת ידאגו לנו ולכפר ורדים. אנחנו נשתף את הציבור בנושאים החשובים לקהילה- אנחנו לא “נדע מה טוב לציבור” מבלי שהוא ייחווה על כך דעה. נשאף לעבודה משותפת עם ראש המועצה שיבחר לטובת כולם.
  אבל אנחנו לא בונים על סקרים ותחושות בטן. אנחנו נצליח לעשות זאת רק אם כל אחד ואחת מכם יתגייסו לקראת מחר: לשכנע, להניע ולהביא עוד בוחרים להצביע אופק “פ”- בראשות מאיר גרינפלד.
  אנחנו צריכים אתכם!
  איך אתם יכולים לעזור:
  1. דברו עם חברים, משפחה ושכנים ותוודאו שהם מגיעים להצביע.
  2. שכנעו את המתלבטים להצביע אופק “פ”

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן