סוף להמטרות?


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מערכת כפרניק

 

נחתם החוזה להנחת קו הביוב מתפן לכפר מסריק

כפרניק  אוויר תפן22 - איתמר גרינברג צילום בעמ_1 סוף להמטרות?

נחתם החוזה להנחת קו הביוב מתפן לכפר מסריק.

 

המועצה המקומית התעשייתית מגדל תפן חתמה השבוע על חוזה עם חברת ההנדסה י. לרר בע"מ להנחת קו הביוב למט"ש (מכון טיהור שפכים) כפר מסריק. הקו החדש, שעלותו למעלה מ-50 מלש"ח, יונח במטרה לאפשר את הרחבת הפעילות היצרנית במועצה ולספק מענה גם לישובים לפידות, גיתה וינוח ג'ת. בימים הקרובים צפויה המועצה להוציא צו תחילת עבודות, שיאפשר לטרקטורים לצאת לשטח.

 

מזה יותר מעשור פועלת מגדל תפן, יחד עם רשות המים והביוב, לקדם קו ביוב חדש אשר יספק פיתרון קצה לשפכי המפעלים. עם השלמת הקו החדש, כ-3 שנים לאחר תחילת העבודות, יוזרמו שפכי גן התעשייה למתקן טיהור השפכים בכפר מסריק ויאפשרו למועצה להפסיק את המטרת מי הקולחין, שמבוצעת כיום.

במקביל, יסלול חיבור תפן לכפר מסריק את הדרך להרחבה עתידית של פעילות התעשייה במועצה, אשר תיצור מקומות תעסוקה חדשים בתחומה. הקו החדש מתוכנן לחבר את הישובים לפידות, גיתה וינוח ג'ת לרשת הביוב ובכך לאפשר להם להשלים את תכניות הבינוי ביישוב.

 

לדברי ראש מועצת מגדל תפן, יגאל צרפתי, "חתימת החוזה היא צעד משמעותי בדרך להנחת קו הביוב ולשדרוג מערכת הטיפול בשפכים של גן התעשייה.  מדובר בפרויקט מורכב, שכולל מספר רשויות ודורש תיאום רב, אבל בתוך כחודש-חודשיים נוכל כבר לראות את הטרקטורים בשטח ולצאת לדרך".

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן