נפרדים מגיא לוי


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מערכת כפרניק

  אלפים ליוו את סמ"ר גיא לוי  בדרכו האחרונה.    *   סיון יחיאלי: זוהי זכות גדולה לקחת חלק בביטחון המדינה.

כפרניק IMG_1805_0 נפרדים מגיא לוי

  אלפים ליוו את סמ"ר גיא לוי  

 

  בדרכו האחרונה.   

 

סיון יחיאלי: גיא, על הקבר הטרי שלך נזכיר שזוהי זכות גדולה לקחת חלק בביטחון המדינה. אנחנו, הציונים, מאמינים שהרעיון הזה, של מדינת ישראל, הוא רעיון כל כך חשוב, שחובה, באין דרך אחרת, להילחם עליו. כך חונכת אתה בבית גיא, כך גדלת, כך עשית. כך נפלת. פשוט כי אין לנו ארץ אחרת.

 

 

אלפים רבים של בני משפחה, חיילי צה"ל וקציניו, חברים ותושבי כפר ורדים והאזור – ליוו הערב את סמ"ר גיא לוי ז"ל למנוחתו האחרונה.

ספדו לו חברים ומפקדים מהצבא, חבריו מכפר ורדים ("צבא החברים של לוי"), ראש המועצה סיון יחיאלי, בת דודתו קים קובני, אחותו ארין לוי ואימו גליה לוי. רן לוי, אביו, אמר קדיש.

 

 

כפרניק IMG_1805 נפרדים מגיא לוי

 

להלן דברי ראש המועצה סיון יחיאלי (נשתדל להביא בזמן הקרוב דברי הספד נוספים):

 

גיא, אנחנו עומדים כאן, קהל רב, עצום  ועצוב, נפרדים ממך, שנפלת בהגנה על ביטחון המדינה ומנסים לעשות את הבלתי אפשרי. למצוא את מילות הקסם, את נוסחת הפלא שתייפה במעט את המוות, שתמתיק קצת את מרירותו. ואז רואים את החיוך היפה שלך, ניבט מהודעת דובר צה"ל, ומבינים שלא נדע לומר למשפחה האוהבת שלך מילים של נחמה.

באין מילים של נחמה, נדבר על משמעות.

אחת לשנה אנחנו אוספים את כל בני הנוער שלנו לפני הגיוס, ובטקס שמח וכואב, בלי מלים, בשקט רך, לוחשים: עכשיו תורכם. עכשיו המשמרת שלכם. עכשיו אלו אתם, שגידלנו וטיפחנו באהבה אין קץ, שנקראים אל המשמר. ומוסיפים ואומרים: שכל עוד חורשי רעה בגבולנו, חרבנו צריכה להיות מושחזת וחדה, אחוזה ביד איתנה.

צריכים מילים של משמעות כי החברים הרבים שלך שנמצאים כאן, יחבקו חזק את הוריך עם תום הטקס, אתה יודע, הם מחבקים אותם מרגע שקיבלנו את הבשורה המרה. אבל צריכים משמעות כי בתום הטקס, את החיבוק שיתנו להוריך ילווה החיבוק הדואג שיקבלו מהוריהם, שעומדים פה כואבים, גאים ודואגים. כי החברים שלך יעלו על מדים וישובו להילחם. בלי זמן לעכל, בלי פנאי להתאבל, והמשמעות תיתן להם את הכוח.

אנחנו מאחור, מנסים לומר לעצמנו שהילד כבר לא ילד, הוא גבר, לוחם. עכשיו תורו לשמור עלינו. הוא מגן על עמו – והלב מתרחב מגאווה. אבל הלוחם הוא ילד והוא בעזה – והלב מתכווץ מדאגה. הלב מתרחב והלב מתכווץ. זוהי הפעימה של חיינו. זוהי הפעימה של ליבנו.

היתה זו אימא שלך בתוך כל הכאב הגדול, שחיבקה אימא דומעת של חייל אחר במילים, תהיי אופטימית, חייבים להישאר אופטימיים, והראתה לכולנו מאיזה חומר היא עשויה, מאיזה חומר אתה עשוי.

 

גיא, על הקבר הטרי שלך נזכיר שזוהי זכות גדולה לקחת חלק בביטחון המדינה. אנחנו, הציונים, מאמינים שהרעיון הזה, של מדינת ישראל, הוא רעיון כל כך חשוב, שחובה, באין דרך אחרת, להילחם עליו. כך חונכת אתה בבית גיא, כך גדלת, כך עשית. כך נפלת. פשוט כי אין לנו ארץ אחרת.

רצינו שקט במשמרת שלכם. העולם כולו יודע שהנה זו הפעם, מדינת ישראל רצתה בהפסקת אש. רצתה בשקט ולמרבה הצער, הותקפה במטר אלים של רקטות על אוכלוסיה אזרחית. נגזר עלינו להתגונן.

אנחנו נפרדים ממך בכאב עצום, גיא שלנו, המוזיקאי המחונן, החייכן, המצחיק, האופטימי, האהוב. הילד השובב והלוחם האמיץ. כולם פה גאים בך ומודים לך.

גליה, רן וארין. אנחנו כואבים איתכם ומאמצים אתכם אל ליבנו בחיבוק אין קץ.

סמ"ר גיא לוי, גיא שלנו, איננו. יהי זכרו ברוך!

**

 

לתמונות מהלוויה באדיבות שירה קליין.

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. קרנונה הגב

  כאב גדול
  אתם, גליה רן וארין חיזקתם אותנו בדרך בה בחרתם ובעיקר במילים שתיארו את גיא אך בעיקר הסבירו למה גיא ילד כה מיוחד ואהוב. החברים הרבים שלא ויתרו לומר דברי הספד שלימדו אותנו עוד קצת על גיא. ממשיכים לחזק ולתמוך ללא מילים.
  קרן ואילן ברנד

 2. תושבת הכפר הגב

  המועצה אירגנה את ההלויה באופן מסודר ומכובד. ההספד של האמא היה
  מאוד מרגש וסיפר על ילד עם תעצומות נפש. יהי זכרו ברוך

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן