ניצן ואילי בטוב


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מערכת כפרניק

ניצן רייך ואילי בן יקיר ירדו בשלום מרכס האנאפורנה בנפאל.

כפרניק IMG_2239 ניצן ואילי בטוב

 

ניצן רייך ואילי בן יקיר ירדו בשלום מרכס האנאפורנה בנפאל.

 

לאסון מפולת השלגים בנפאל גם זווית מקומית, שהסתיימה בשלום: ניצן רייך (בתם של אורית ומשה רייך) ואילי בן יקיר (בתם של צילה ודוד בן יקיר) מכפר ורדים ירדו מרכס האנאפורנה. הן בעיר המחוז פוקרה ומצבן טוב. השתיים "החמיצו" את הסופה הגדולה ומפולת השלגים במעבר ההרים בזמן קצר. הסופה הקשה תפסה אותן באחד הכפרים עוד לפני הפס, והן ירדו מהרכס רגלית במעקב וליווי יחידת החילוץ 669 של חברת הביטוח "הראל".

ההורים מודים לאוליבר אליעזר על התמיכה והייעוץ שהגיש לאורך כל האירוע.

 

אליעזר אוליבר, תושב כפר ורדים ומנהל יחידת החילוץ 669 של "הראל", מספר כי ברגע שהגיעו הדיווחים הראשונים על האסון, בצעה החברה בדיקה ומצאה כי מעל 80 ממבוטחיה נמצאים באותו הזמן באזור האסון. משלחת החילוץ, שרק חזרה מהחילוץ באסון הרפטינג בפרו, הוזנקה לנפאל, ומיד החלה באיתור וחילוץ המטיילים בעזרת 4 מסוקים שנזכרו לצורך כך.

 

לדברי אוליבר, במהלך החילוץ לא הבחינו בין מבוטחי החברה ולא לאיזה מדינה שייכים המחולצים. באסון היו שני אירועים נפרדים שנגרמו על ידי סופת צקלון שהגיע מהודו ו"נתקלה" ב"קיר" של הרי ההימלאיה בגובה של 8,000 מטר: סופת שלגים נדירה בעצמתה, ומפולת שלגים באזור מעבר ההרים (פס) ת'ורונג לה בגובה של כ-5,400 מטר.

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. עליזה כ"ץ הגב

  סוף טוב !
  ניצן ואיילי, בחרתם בטרק מדהים . מתאים לאוהבי לכת בכל גיל. מומלץ ביותר !
  ברוך שובכן !

 2. אורלי הגב

  אמא של טרמילאי
  גם בני תושב הכפר נקלע למצוקה ברעידת אדמה קשה בדרום פרו.
  גם אז אוליבר ביחד עם צוותו בהראל 669 – פעלו באופן מיידי ונמרץ והצליחו להוציאו למקום מבטחים.

  רציתי לפרסם אך אוליבר סירב בתוקף!
  זוהי הזדמנות להגיד תודה

 3. תרמילאי שהיה בכולם ועוד הגב

  טרקים בנפאל
  הטרק “סובב אנאפורנה” הוא ברמת מתאבן לעומת הטרקים המדהימים האחרים כמו “מחנה הבסיס של האוורסט” או “הלנגטנג והאגמים הקפואים”. אנאפורנה הוא טיילת. אם אתם כבר נוסעים לנפאל, לכו על השניים האחרים: יותר קשים אבל גם הרבה יותר מדהימים.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן