נדנדת הטבות המס


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
עודד שלומות

יתכן והקדמת הבחירות "תקפיא" שינוי הטבות המס * מחמאות לאביטל בוחבוט ממעיינות זיו * אושרו תברים.

כפרניק IMG_2496 נדנדת הטבות המס

סיון יחיאלי: הקדמת הבחירות "תקפיא" כנראה את השינויים בהטבות המס.

 

דיתה גרא: אביטל בוחבוט מתפקדת היטב כמנהלת מעיינות זיו.

 

אושרו תב"רים לתכנון שלב ג', רכב ביטחון ומעגל תנועה ברחוב חרצית.

 

 

ישיבת מועצת כפר ורדים שנערכה אמש היתה "פרוצדורלית" בעיקרה: אושרו מספר תב"רים (תקציבים בלתי רגילים), אושרה נציגת ציבור לוועדת בחינה למשרת מהנדס המועצה המיועד, דיתה גרא סקרה את פעילות תאגיד המים מעיינות זיו, הובא בפני חברי המליאה תקציר הדו"ח הכספי של רבעון שלישי 2014 ודוחות כספיים של אגודת הספורט וחוויה משנת 2013.

 

בפתח הישיבה אמר סיון יחיאלי, ראש המועצה, כי הקדמת הבחירות "תבלום" לפי שעה את ביטול הטבות המס, משום שהיו צריכות להיות מובאות במסגרת התקציב ו"חוק ההסדרים" שהוקפא עם פיזור הכנסת. כזכור, מהלך שינוי הטבות המס החל לאחר שבג"ץ חייב את הממשלה לקבוע קריטריונים אחידים להטבות. לדברי יחיאלי, סביר להניח שהמדינה תבקש ארכה מבג"צ בעניין זה עד להרכבת הממשלה החדשה.

מאיר גרינפלד בהערת ביניים: מה קורה עם המיליונים ששוכבים בתפן? יחיאלי: מערכת הבחירות תקפיא גם את פעילות ועדת הגבולות לבחינת סוגיית המעמד המוניציפלי של תפן.

 

יחיאלי גם עדכן בנושאים הבאים:

* השלמת פיתוח מגרש המיני פיצ' ב"אמירים" ושדרוג גן השעשועים ליד כיכר 9 / מארג עם רצפת דשא סינטטי וקירוי.

* תערוכתה של אתי צ'כובר מוצגת בחדר הישיבות של המועצה.

* נערכה פגישה "מעניינת ומטרידה" של ראשי הישובים בצפון עם אלוף אביב כוכבי, מפקד פצ"ן החדש.

**

 

דיתה גרא, נציגת כפר ורדים בדירקטוריון "מעיינות זיו", הציגה את פעילות התאגיד המים. היא ציינה כי אחוזי הגביה של התאגיד בכפר ורדים עומדים על 94% וגם בישובים אחרים הגביה טובה, והשנה האף התחיל התאגיד להחזיר לישובים "הלוואות בעלים". גם בביקורת שנערכה לאחרונה לתאגיד היו התוצאות טובות מאוד. היא שבחה את פעילות התאגיד לטיפול בתשתיות המים בכפר ורדים ובאזור כולו.

בתשובה לשאלה, הסבירה גרא כי מינויה הזמני/קבוע של אביטל בוחבוט, בתו של שלמה בוחבוט, היה לאחר שהמנכ"ל הנבחר של התאגיד, "ויתר" על התפקיד משנודע לו כי הולך להיות איחוד תאגידים (בשל הבחירות בינתיים גם "מוקפא") וחשש מקדנציה קצרה ולא משמעותית. לדבריה, אביטל בוחבוט, מ"מ המנכ"ל (מנהלת בפועל), בעלת תואר שני במינהל ציבורי, מתפקדת היטב וקשובה לצרכים השונים ועומדת בקשר ישיר עם יחיאלי לתיקון הליקויים בעבודות שדרוג תשתית המים ברחוב שניר. יואב ניצב שאל מדוע מחירי המים גבוהים משמעותית מאשר במקומות אחרים, וגרא השיבה כי הדבר לא בידי התאגיד, אולם הבטיחה לבדוק את הנושא.

למרות שבדירקטוריון מעיינות זיו יש מקום לשני דירקטורים מכפר ורדים, זה זמן רב שגרא מכהנת כדירקטורית יחידה ("אשמח מאוד לחיזוק נוסף"), וזאת לאחר שמסיבות שונות נפסלו המועמדויות של אייל שמואלי (מסיבות פוליטיות), איריס דרנג ודודי דשא. יחיאלי אמר כי מבנה הדירקטוריון מאוד בעייתי, וכי נערכים מגעים בין בעלי השליטה לפתור עניין זה.

**

 

המועצה אשרה את חברותה של מיכל תירושי בוועדה לבחינת מועמדים למשרד מהנדס המועצה (כבר דיווחנו בעבר כי יובל אבנד מסיים את תפקידו). תירושי הייתה מעורבת בהקמת בית ספר תפן.

**

 

אושר תב"ר של 1.343 מיליון ₪ להשלמת תכנון ארעי של תשתיות בשלב ג'. המימון: רשות מקרקעי ישראל.

**

 

אושר הסכם עם רשות מקרקעי ישראל להמשך שיווק המגרשים בשלב ב', לפי שעה באזור שמתחת לכביש יאנוח: מגרשים 707, 708, 709 – המיועדים למגורים / למלון כפרי.

**

 

אושר תב"ר בסך 980 אש"ח למעגל תנועה בכניסה לרחוב חרצית. רוב המימון, 686 אש"ח, מתקציב משרד התחבורה והיתרה מדמי הפיתוח של המגרשים בשלב ב'.

**

 

אושר תב"ר לרכישת רכב ביטחון חדש בעלות של 190 אש"ח. משרד הביטחון יתקצב ב-120 אש"ח והשאר ממכירת הרכב הישן/ תקציב רגיל / קרן שמירה.

**

 

גזבר המועצה, רו"ח אילן עמרם, הציג את תמצית הדו"ח הכספי של רבעון שלישי 2014. לדבריו, מסיבות "עונתיות" ואחרות הצטבר גירעון רבעוני של 550 אש"ח, חלקו בשל הפחתת רזרבת השר שהייתה "רק" 400 אש"ח, במקום 700 אש"ח שתוקצבו במקור. עמרם ציין כי הוצאות החינוך (בעיקר החינוך המיוחד) והרווחה גדלו באופן ניכר, והוסיף כי גם רפורמות החינוך "עוז לתמורה" ו"אופק חדש", יוצרות נטל תקציבי גדול על המערכת.

עמרם גם הציג את הדוחות הכספיים של אגודת הספורט וחוויה לשנת 2013.

**

 

ראו ידיעה נפרדת בנושא ועדות המועצה.

 

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

  1. גר בשניר הגב

    תפקוד טוב של אביטל?
    ראו את החורבן ברחוב שניר קבלן ללא כלים מתאימים, עבודה חובבנית בחיבורי המים לבתים והכיעור השולט, צינורות המים היו מוסתרים ולא בולטים לעין כל, מכשולים במדרכות, רוב חיבורי המים קרובים שלא לפי התקן ליד ארונות החשמל, תקלה ראשונה והיא תבוא ואין חשמל ברחוב שניר והסביבה.

    האם לזה יקרא תפקוד!!!!

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן