“מ ב ר א ש י ת ”


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
דינה שחר

תערוכת ציורים בגלריית הספריה – מאי 2013 

כפרניק  שחר - הזמנה לפתיחה-001 "מ ב ר א ש י ת "

 

תערוכת ציורים בגלריית הספריה – מאי 2013  

לשם התערוכה  – "מבראשית" –  שתי משמעויות. אחת אוניברסאלית והשניה אישית.

 

המשמעות הראשונה מספרת על ימי הבריאה: "בראשית ברא אלוהים את השמים ואת הארץ…" ובכל יום יצר האל חלק אחד ממכלול הבריאה. ביום הראשון את האור ואת החושך, בשני הבדיל בין המים העליונים לאלה התחתונים, בשלישי את האדמה, הצומח והמים שעל היבשה, ביום הרביעי את המאורות, ביום החמישי את עופות השמים וחיות הים וביום השישי את חיות היבשה ואת האדם.

בכל יום מועצמת היצירה האלוהית, וככל שמתקדמים הימים הופכת היצירה לשלמות המכילה את היקום כולו. ציורי הבריאה הם ביטוי שלי להוויה המתרחשת בכל יום, כשביום השביעי יושבים הברואים בניחותא ונהנים מיופים של  הבריאה ושל הטבע הסובב אותה.

יפי הטבע בא לידי ביטוי גם ברוב ציורי הנוף המוצגים בתערוכה. באופן אישי הושפעתי מאוד מן המעבר, שעשתה משפחתי לגליל, שהביא למפנה  בציוריי.

 המשמעות השניה לשם התערוכה, היא כאמור אישית. תערוכה זו היא תערוכת ה"ביכורים" שלי. אמנם הצגתי בתערוכות קבוצתיות, אך זו הפעם הראשונה בה אני מציגה תערוכת יחיד.

 היום, כשאני צעירה כבת שבעים, כשמאחורי קריירה מכובדת בשטח החינוך, שואלת את עצמי, למה לא עשיתי זאת קודם לכן? למה כשנרשמתי למדרשה, אחרי השירות הצבאי, נסוגותי ברגע האחרון ופניתי לשטח החינוך?  איפה הייתי כל השנים בהם שקעתי עד תהום בעבודה קשה וזנחתי את האמנות שאני כה נהנית ממנה היום?

מאז יצאתי לגמלאות, לפני כ-12 שנה, הרגשתי שיש לי רצון עז ליצור, מעין "ויהי אור". חיפשתי דרכים, הצטרפתי לסדנאות והתחלתי ללמוד את שהחמצתי שנים כה רבות.

דווקא בפיסול, ביצירותיי הראשונות מצאתי דרך להבעה אישית.

הכל היה ראשוני והססני. עידוד רב קיבלתי ממורותי הראשונות שסייעו לי לפלס את דרכי. לאט ובהדרגה הרגשתי את ההתחברות לחומר  ואהבתי זאת.

דרך הפיסול  חזרתי לציור. שנים רבות הייתי רושמת  בכל הזדמנות, בטיולים בחו"ל  ובארץ, בעפרון, בפחם או בדיו. הרגשתי שאני צריכה ללמוד את תורת הצבע בצורה יסודית יותר ומצאתי מורה מתאימה שלימדה אותי לצייר  באקריליק ובשמן.

במהלך השנים האחרונות, גיליתי עולם חדש של יצירה, שאין לו גבולות. אני מרגישה מעין חיות חדשה. לעולם לא חשבתי שאמצא סיפוק מעבר לעשייה החינוכית. עכשיו אני מרגישה שהעשייה הנוכחית ממלאת אותי ואני נשאבת  יותר ויותר לתוכה.

כאמור אני כבר לא צעירה, אך מרגישה שאני רק באמצע הדרך, יש לי עוד הרבה ללמוד והרבה ליצור  ואני תפילה שאוכל להמשיך בדרכי זו.

 

 

כפרניק %20%D7%A9%D7%97%D7%A8%20-%20%D7%94%D7%96%D7%9E%D7%A0%D7%94%20%D7%9C%D7%A4%D7%AA%D7%99%D7%97%D7%94 "מ ב ר א ש י ת "

 

 

 

 

 

 

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן