מרוויחים מהשמש


ישיבת מועצת כפר ורדים
מערכת כפרניק
עוד הכנסות למועצה: השמש, משרד הפנים והרשות לפיתוח הגליל
כפרניק של טו בשבט 110 מרוויחים מהשמש

 

חשמל והכנסה מהשמש
 
 
בישיבה שנערכה בתחילת השבוע אישרה מועצת כפר ורדים יציאה למכרז משותף של "אשכול מוניציפאלי גליל מערבי" להתקנת מערכות פוטו-וולטאיות ליצור חשמל מאנרגיית השמש על גגות מבני ציבור.
את התוכנית הציג אריק מויאל, מנכ"ל האשכול. לדבריו נעשתה בתחום עבודת מטה רחבה של מיפוי מבני הציבור בכל רשויות האשכול ובחינת מודלים שונים של התקשרות. מויאל מציע לרשויות להשכיר את הגגות לחברות המתמחות בהתקנת והפעלת מערכות פוטו-וולטאיות, ומעריך את ההכנסה הצפויה למועצת כפר ורדים בכ-90 אלף ₪ בשנה, למשך עשרים שנה. לדבריו, מעבר להכנסה, יש כאן אפשרות למיצוב האזור כ"ירוק" וכן ערך חינוכי רב. יתכן ובשלב הבא יבחן מודל דומה גם למעורבות האשכול בתמיכה ועידוד התקנת מערכות פוטו-וולטאיות על גגות בתים פרטיים.
למרות שאת המכרז ינהל האשכול, ההתקשרות החוזית תהיה בסופו של דבר של כל רשות מול החברה הזוכה במכרז. ראש המועצה, סיון יחיאלי, מייצג את המועצה בוועדת המכרזים האמורה. המועצה אישרה (מבחינה פורמאלית) גם את חברותו של מויאל (ה"מועסק" באשכול דרך מועצת כפר ורדים) בועדת המכרזים האזורית.

 

פותחים ומפתחים
 
בנוסף, אישרה המועצה תב"ר (תקציב בלתי רגיל) לשיקום תשתיות, כבישים, שבילים ומדרכות בעלות של 250 אלף ₪, במימון תקציבי של משרד הפנים.
כן אושרה הגדלת פרויקט פירוק אסבסט בבי"ס קשת בגובה השתתפות הרשות לפיתוח הגליל – 50 אלף ₪.
לאחר דיון קצר אושרה גם פתיחת חשבון בנק ייעודי לקבלת כספים שהועברו לקופת גמל מרכזית להשתתפות בפנסיה תקציבית.
 
כפרניק של טו בשבט 110_0 מרוויחים מהשמש

בתוך הקו

 
בתחילת הישיבה דיווח יחיאלי על ביקורו בכפר ורדים של ח"כ שי חרמש (קדימה), מיוזמי החקיקה להטבות לפריפריה. לדברי יחיאלי, בחקיקה המוצעת הקפידו שלא תהיה העדפה סוציו אקונומית בחלוקת ההטבות, ושאחד הקריטריונים המרכזיים יהיה "קו העימות". לדבריו, יש מספר שרטוטים של "קווי עימות", ויש לשים לב שאנחנו נמצאים ב"תוך הקו".
שיטת מצליח
בנוסף, עדכן ראש המועצה על המסמך של אריה מצליח, סמנכ"ל כלכלה במרכז השלטון המקומי, הנוגע ל"חלוקת" 50 מיליון ₪ שהבטיחה הממשלה לרשויות בעלות סיווג סוציו אקונומי גבוה בפריפריה. כזכור, זהו אחד ההישגים של שלמה בוחבוט, יו"ר מרכז השלטון המקומי, בעקבות ביטול השביתה הגדולה לפני כחודש. לדברי יחיאלי, על פי המפתח המוצע על-ידי מצליח יש סיכוי שנקבל תוספת של כמיליון ₪ לתקציב המועצה.
 
* יחיאלי גם מסר לחברי המועצה על ביקור אנשי מינהל מקרקעי ישראל בכפר והתקדמות בדיונים בנוגע להמשך הפיתוח ושיווק הקרקעות.
 
* יעקב זיו ביקש לדעת מה קורה בנושא היערכות לכיבוי אש במועצה. יחיאלי הבטיח כי באחת הישיבות הקרובות ימסר דו"ח בעניין זה על-ידי ציון דרור, מנהל מחלקת הנדסה ותשתיות.

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  תענוג!
  תענוג לקרוא ולראות שהמועצה בהנהגת סיוון ממשיכה בקו ירוק ואף מפיקה ממנו רווחים לטובת הכפר!
  וגם מחמם לי את הלב לראות שבישיבת המועצה על השולחן יש פירות וירקות ולא בורקסים ועוגיות.
  נפש בריאה בגוף בריא זו לא רק סיסמא במועצה שלנו!

 2. אורח/ת הגב

  מס 1 נראה מוזמן
  לפי מספר 1 אני מתרשמת שהמועצה (או מי מטעמה) נעשתה מאד פעילה בלשבח את עצמה.
  מס 1 נראה מוזמן

 3. לא קשור למועצה הגב

  רק לקטר יודעים פה?
  כשיש חדשות רעות יש מיליון תגובות והתלהמות בלי סוף,
  אבל כשסוף סוף מספרים לנו שהמועצה מתקינה מערכות סולריות שיכניסו כסף לקופת המועצה, שזה אומר – כסף לטובת הישוב ותושביו, אף אחד לא מפרגן, ומי שהעז לומר מילה טובה ישר מואשם כחבר מועצה במסווה.
  אם לא הייתי יודע מהיכרות אישית שיש פה הרבה תושבים שבאמת אכפת להם, הייתי אומר שחבל על הזמן והכסף ולא כדאי להשקיע בכל כפויי הטובה פה.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן