מרגיש מופקר


מערכת כפרניק

אלי רגב: הפורצים היו יכולים לפגוע בי. אזלת יד של המועצה והמשטרה. תושיה סוחריאנו: פעלנו כהלכה.

 

כפרניק 20170727_180454_HDR-001 מרגיש מופקר

אלי רגב: הפורצים היו יכולים לפגוע בי. אזלת יד של המועצה והמשטרה. תושיה סוחריאנו: פעלנו כהלכה.

לפני כשבועיים, בסביבות השעה תשע בערב, חזר אלי רגב לביתו שברחוב חירם 39. בהתקרבו לבית, ראה אור דולק (“לא משאיר אף פעם אור”) ובהיכנסו הבחין שאחת הדלתות הפנימיות פתוחה (“היא תמיד סגורה”). חשדו התאמת, לאחר שהבחין באדם זר המנסה לברוח מהבית. “מכיוון שאני מסיק בעץ, יש לי תמיד כמה גרזנים בכל מני מקומות בבית”, אומר רגב. “תפסתי גרזן וניסיתי להשליך לכיוון הפורץ שנמלט, אולם פספסתי והוא יצא לרחוב. ירדתי בעקבותיו מהמפלס העליון ולפתע אני רואה פורץ נוסף בסמוך לשער בפינת החצר. תפסתי את הגרזן, הנפתי מעליו וצעקתי ‘לא לזוז’. הוא עמד במקומו כמה שניות, אלא שאז הפורץ הראשון פתח את השער, והשני דחף אותי וחמק לרחוב. ניסיתי לרדוף אחריהם עם הגרזן, אבל הם נעלמו”.

לדברי רגב הוא צעק “משטרה” ו”פורצים”, אולם איש מהשכנים לא יצא לעזרתו. מיד התקשר למוקד 100 של המשטרה, שם המוקדן, במקום לשלוח ניידת במהירות, שאל אותו שאלות “מטופשות” והתנהל באיטיות. בסופו של דבר, וגם בעזרת שכנים שפגש, הושלם הדיווח למשטרה. הניידת הגיעה לאחר כרבע שעה, אולם לדברי רגב לא התפתח שום מרדף או חסימת צירים. במהלך העניינים שלאחר הפריצה, ומתוך לחץ, רגב גם מעד בחצר ביתו ונפגע בפניו.

 

 

 

כפרניק 20170727_180454_HDR-002 מרגיש מופקר

“זו טראומה אמיתית”, אומר רגב. “האירוע היה יכול להסתיים גם הרבה יותר גרוע. היו פריצות רבות מאוד בכפר ורדים ובשכונה שלנו ונראה שהמועצה והמשטרה לא עושות דבר. אני מרגיש שביטחוני מופקר. מצאתי בבית גם מקל שהביאו איתם, כנראה במטרה להכות את מי שיפריע להם. למזלי הפתעתי אותם באופן שלא הגיבו כלפי באלימות ונמלטו, אחרת אולי לא הייתי מדבר עכשיו”.

רגב מספר כי תושיה סוחריאנו, קב”טית המועצה, התקשרה אליו כחצי שעה לאחר האירוע, אולם לא ראה שום טעם לדבר איתה משום שבלאיו הכי כבר עבר זמן ומחלקת הביטחון, לדבריו, מגלה אזלת יד (“לפניי שנתיים היתה אצלי הצתה בחצר. גם אז לא עשו כלום בעניין”).

“למחרת, כאשר שוחחתי עם מנכ”ל המועצה, אביעד כהן, הוא אמר לי כי לא ירשה לעובדי המועצה לחתור למגע עם הפורצים”, אומר רגב בכעס. “בשביל מה אנחנו מחזיקים אותם? כבר שנים מדברים כי צריך לשנות את שיטת השמירה והאבטחה בכפר, אבל כלום לא נעשה. איזה הנחיה זו לאסור על אנשי ביטחון לחתור למגע?”

לדברי רגב, גם המשטרה אשמה בהתדרדרות הביטחון האישי, ואם מוקד 100 היה פועל במהירות, הניידות היו מגיעות לזירה בתוך זמן קצר ואולי היו יכולים לתפוס את הפורצים. אולם, לדבריו, גם פעילות החקירה של המשטרה לוקה בחסר. כאשר נקב בשמותיהם של שני חשודים מהאזור (“יש לי מקורות”) השיב לו חוקר המשטרה כי מכיר את “הפציינטים” הללו שכבר “קבועים” אצלו בחדר החקירות.

“אם כך, מדוע לא מטפלים בהם?”, שואל רגב. “ומדוע לא הזמינו אותי למסדר זיהוי? במנוסתם השאירו הפורצים נעליים, נעל אחת לכל אחד מהם. השוטרים לקחו את הנעלים והיו יכולים באמצעות  DNA או דרכים אחרות לבחון למי הן נפלו, אבל לא שמעתי על התקדמות החקירה. כנראה שהמשטרה, כמו המועצה, לא ממש מתאמצת לפתור את הבעיה, שעלולה להסתיים גם באסון”.

 **

מהמועצה (תושיה) נמסר:

ההודעה על הפריצה דווחה לסייר סער מהמשטרה כאשר השוטרים היו כבר במקום ואני קבלתי הודעה מתושב שעבר במקום. הגענו לביתו של אלי רגב מיד עם קבלת ההודעות. אלי רגב לא דיווח לאף אחד מאתנו.

סער, שהגיע למקום, ראה את אלי רגב משתולל וגם השוטרים שבקשו לקבל פרטים נוספים כגון תיאור הפורצים לא יכלו לקבל מידע. אלי רגב עזב את הבית. אלי רגב לא ענה לי לטלפון (חברת המועצה איריס וקנין הייתה עדה לכך). למרות זאת ניסינו לדלות פרטים מהשכנים ואף עסקנו בסריקות באופן מיידי לפי תיאור כיוון הבריחה של החשודים. בנוסף לכך בדקנו במצלמות. אותר חשוד שברח לרחוב משעול נורית. כמו כן נבדק אדם שהתאים לתיאור ביציאה משביל נורמן ואשר התברר שלא שייך לאירוע.

על כן לגופו שלעניין:

1.       הגענו למקום באופן מהיר ומיידי.

2.        תיאור החשודים נלקח מהשכנים.

3.       אלי רגב לא ענה לטלפון מספר דקות לאחר האירוע ורק שניסיתי שוב לאחר כחצי שעה השיב לי שאינו מעוניין לשוחח איתי.

4.       נערכו סריקות באופן מיידי בכביש 854 וברחובות הפנימיים ( שניר, אשכר)

5.       סרטונים של החשודים הועברו למשטרה כבר באותו ערב.

6.       אלי רגב לא משתף פעולה ועד עתה לא ברור מה היה והיכן נתקל בפורצים.

7.       תוגברו סיורים באותו ערב של המשטרה והמועצה.

לא נשלחה הודעה לתושבים כיון שהיה ברור שלא תהיינה פריצות נוספות בערב זה כיוון שהחשודים כבר התגלו ונמלטו.

המועצה ומחלקת הביטחון עושים הכל על מנת למנוע מקרים כאלו. המועצה מתגברת סיורים ומחסומים על פי הערכות מודיעין ובימים רגישים ( בעיקר בסופי שבוע). בשיתוף עם משטרת ישראל שאמונה על שמירת בטחון הפנים.

בברכת בטחון,  תושיה סוחריאנו

מהמשטרה טרם נמסרה תגובה.


0 תגובות

 1. מוטי שמאוד אהב את הכפר ומאוכזב קשות הגב

  פריצות ועוד
  לצערי הכפר כבר לא מה שהיה. אין אכיפה על כלום. אין נקיון. מדרכות מטונפות. ראש המועצה כנראה לא מסתובב בכפר לדוגמא ברח’ שניר וברח’ חצב כי אחרת היה רואה עצים שיוצאים מחצרות ומפריעים להולכי הרגל שנאלצים לרדת לכביש. ערמות עלים וצואת כלבים כל כמה מטרים. אין פיקוח בכפר על כלום.ראש מועצה שכנראה נקיון וסדר לא בראש מעיניו. שלא נדבר על פריצות ועל חוסר האונים בנושא. עצוב מאוד כבר לא הכפר היוקרתי שהיינו

 2. שכן הגב

  איש מוזר

  אני לא מאמין לאף מילה. סיפור שבדה מלבו הקודח…. כמו כל השלטים ה… שהוא תולה על השער. נראה שהוא אדם … מספיק לראות את החצר שלו ולהבין ….. ……

 3. אחד שמודאג כמו רבים אחרים הגב

  אכיפה בכפר
  בהמשך לתגובתו של מוטי, גם אני חושב שקיימת בעיית אכיפה בכפר. לגבי מניעת פריצות, אין לי הרבה ציפיות מכיוון שזה תלוי בעיקר במשטרה ומהם לדאבוני לא תבוא הישועה. לגבי ניקיון וסדר, זה באחריותה הבלעדית של המועצה. גם אני מוצא שמצב הניקיון הוא בכי רע. אותי מטרידה העובדה שאין אכיפה כלפי בעלי הבתים שצמחיית חצרותיהם מתפרצת למדרכה ומפריעה להולכי הרגל. מדוע מר מזרחי חולף ליד אותם בתים במסגרת סיוריו ואינו מעיר להם כך? האם הוא חושש להתעמת איתם? מדוע אין אכיפה נגד מפני הגזם שמניחים על המדרכה באופן שאי אפשר לעבור בביטחה?
  אני מצפה מהמועצה שתדע לטפל ראשית בנושאים עליהם יש לה שליטה ופיקוח מלא, לגבי פעולות השיטור המקומי והמשולב, נדרש להגביר את הסיורים, את הפעילות המודיעינית ולבצע מארבים. אין פתרונות קסם אחרים… רק עבודה סיזיפית עשויה לשפר את המצב.

 4. סמי הסמוי הגב

  לא מפרסמים על גניבות ולכן “אין גניבות” בזכות הסיורים הסמויים.
  דמי שמירה ממשיים על מערך סמוי מן העין.

 5. צפריר הגב

  פריצות
  מוטי אתה צודק בהחלט הכפר מוזנח מטונף ופריצות “אין ” כשלא מודיעים. מאוד מתוחכם. צריך ראש מועצה אחר שטיפוח הכפר יהיה לו חשוב ולא ישב כל היום ליד הפייסבוק ויהלל את הישגיו. מרוב הישגים לא ניתן למכור כאן בתים והם חסרי ערך.

 6. אלי ר הגב

  שכן לא נכבד
  אילו הייתה עושה את חובתך כשכן ויוצא כשקראתי לעזרה הייתה רואה את שני השודדים מדדים על נעל אחת ונמלטים מהמקום את הנעל השניה השאירו בחצר אני לא מאחל לך ששודדים יכנסו אלייך הביתה

 7. צפריר הגב

  הזנחה
  מקווה מאוד, שכמו שסיון קורא כל תגובה בפייסבוק, שיקרא גם את התגובות בכפרניק ואולי תבוא הישועה מהמועצה שרק גובה ארנונה גבוהה אך תמורה אין

 8. hutk הגב

  מועצה יקרה…..
  נכון, גם שפורצת שריפה בביתו של תושב לא קיימת שום תגובה מצד שום פונקציונר במועצה, לא בעת השריפה בשעה 01:00 ביליה ואפילו לא חודשים אחריה, למרות שהיה מי שידע במועצה, “נדה”. ” גורישט מיט גורנישט”.
  גם פניה באימייל אל הממונה על הפיקוח בנוגע למכוניתו של אותו אלי רגב החונה ברחוב חירם והופכת לאיטה ל”פסל סביבתי” מלוכלך, אינה זוכה לשום התייחסות ו/או מענה בשטח. המלך חירם וודאי מתהפך בקיברו.
  על זה נאמר: “לא ורדים ולא נעיים”

 9. מה חשוב השם הגב

  כפר מטונף
  הכפר הפך להיות מטונף פרט לכביש המרכזי שכל המי ומי עוברים בו.מכוניות נטושות בכמויות לדוגמה ברחוב ארז ,חירם ,חנית הגנים .אין אם מי לדבר כולם אטומים.

 10. תושב וותיק הגב

  מכוניות נטושות
  עוד רכב רחוב חרמון מול ביתו של בן יהושוע .עזב לפני שנים את הישוב

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן