מעשה בלתי ספורטיבי


עודד שלומות
בר צורי: נהריה זייפו מסמכים. עדכון טרי מבית הדין המשמעתי!
כפרניק _(2) של אורי בר צורי 006 מעשה בלתי ספורטיבי

בר צורי: נהריה זייפו מסמכים. בנוסף לועדת המשמעת, הגשתי גם תלונה במשטרה

 

 (ראו בסוף הידיעה עדכון טרי – 31/3 –  מבית הדין המשמעתי!)
 
 
למרות ההפסד לקבוצת הנוער של הפועל ניר נהריה, באגודת הספורט של כפר ורדים לא אמרו נואש: גם בשדה הספורטיבי וגם בזה החוקי.
לדברי אורי בר צור, מנהל אגודת הספורט כפר ורדים, הוגשה תלונה לועדת המשמעת של איגוד הכדורסל, בה נאמר כי המועדון מנהריה היה אחראי לזיוף מסמכים הנוגעים לטיול שנתי שבגינו ביקשו להקדים את המשחק. לאחר שהובהר מעל לכל ספק שהמסמך הנוגע לטיול השנתי הינו מזויף, הוגשה גם תלונה במשטרה.
"לכל המעורבים בפרשה היה ברור כי משחק הנוער בכדורסל בין כפר ורדים לנהריה, יכריע מי יעלה לליגה העליונה", מספר בר צורי את השתלשלות העניינים. "המשחק, שמועדו המקורי היה 15 במרץ, הוקדם על-ידי ההתאחדות לתחילת החודש בטענה כי מספר משחקני נהריה יוצאים לטיול שנתי. זה נראה לנו מאוד מוזר, משום שבמקרים כאלו מזיזים משחקים יומיים-שלושה קדימה או אחורה ולא שבועיים. גם נודע לנו כי אור מאירוביץ, כוכב הקבוצה מנהריה עומד להתגייס ב-9 במרץ, והיה ברור כי משהו כאן מסריח.
"בברור שערכנו במשרד החינוך נמצא כי בתאריך הנ"ל אין כל טיול לבית הספר ‘עמל נהריה’ ופניה שלנו לאיגוד החזירה את המשחק למועד המקורי. למרות היעדרותו של כוכב נהריה הפסדנו במשחק".
 
כפרניק _הטיול השנתי_0 מעשה בלתי ספורטיבי
אולם בכך לא תמה הפרשה. לאחר שאגודת הספורט כפר ורדים קיבלה לידיה העתק המכתב מ’עמל נהריה’ בנוגע ל"טיול השנתי", פנה עידו חגאי, מנהל מחלקת החינוך בכפר ורדים, ליוסי זיגלמן, מנהל "בית הספר הרב תחומי עירוני נהריה ע"ש יצחק רבין" (עמל נהריה), וביקש הבהרות בנוגע לטיול שלא היה ולא נברא. חגאי גם כותב כי, "אציין שהספורט מהווה מרחב חינוכי לטיפוח ערכי התנהגות, דרך ארץ, סובלנות, הגינות וכבוד הדדי…".
בתשובה לשאלות חגאי, כתב מנהל "עמל", כי המכתב שיצא, כביכול, מבית הספר בנוגע לטיול השנתי היה מזויף, תאריכי הטיול לא היו נכונים, והייתה חתומה עליו רכזת כיתות ח’, שאיננה קשורה לטיולי הכיתות הגבוהות.
"עכשיו, כאשר ברור כאור השמש שהמסמך מזויף ולא היה כאן כל עניין של תום לב או טעות, הגשנו בקשה לועדת המשמעת שתשפוט את נהריה על פי סעיף של ‘מעשה בלתי ספורטיבי’", מסכם בר צורי. "בתקדים דומה לפני מספר שנים, חטפה הקבוצה הנשפטת עונש כבד של הפחתת נקודות, ואנחנו מקווים שהצדק יצא לאור. ועדת המשמעת תתכנס מחר, יום ה’, 25 במרץ. לא בטוח שכבר תינתן או תפורסם מחר ההחלטה. אנחנו גם לפני שבת וחג, ומקווים שהחג יהיה ‘שמח’ תרתי משמע".
 
אתר כפרניק יעדכן את הגולשים מיד כשתיוודע החלטת ועדת המשמעת.
 
גיל סופר, מנהל מחלקת הנוער במועדון הכדורסל ‘הפועל ניר נהריה’: "היה משחק ספורטיבי וטוב בין שתי קבוצות מצוינות, שאחת מהן ניצחה. מעבר לכך אינני רוצה להגיב לכל שאלה אחרת. זאת מהומה על לא מהומה וכל הבחישה מסביב לא מעניינת".
 
*
עדכון טרי (31/3) מבין הדין המשמעתי:
 
הדיין הודיע לנציג נהריה, שגם הפעם היה זה המאמן שלא יודע שום דבר, שעל-פי מכתב מנהל בית ספר "עמל" נהריה מדובר במכתב מזויף שהעונש עליו הוא חמור עד כדי הפסקת פעילות לתקופה ממושכת.
אשר על כן , בטרם יתקבל העונש, מתבקש בא כוח הרשמי של הקבוצה ולא המאמן אלא אחד מן השניים – מר גיל סופר או מר ישראל בליט –  להגיע לדיון ביום ב-15 באפריל כדי להסביר את פשר הזיוף ולהביא את המזייף.
 
מסר: אורי בר צורי
 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. בן עמי הגב

  גיל סופר
  מנהל מח הנוער גיל סופר מזה כ10 שנים לאור ההכרות שלי עימו מנהל את הנוער בנהריה דוגמא אישת קלוקלת רצופה מעשי הונאה ורמיה היו מספר נסיונות שלנו להעלותו על דרך הישר נערכו פגישות לכאורה פיוס אצל ראש המועצה הקודם הובח על ידו לפעול עפ המקובל ועל פי נוהלי האיגוד והוא בשלו חבל שעדיין יש ילדים מהכפר שנופלים לרשתו ובסוף מתעוררים

 2. אורי בר-צורי הגב

  תלונה במשטרה
  לא אמרתי בשום מקום כולל במשטרה שנהריה זייפו,שהמשטרה תמצא את המזייף/מזייפים ותמצא עמהם את הדין, המסמך מזויף זו עובדה, מה שכן זו בושה שנהריה שולחת לדיון בבית הדין המשמעתי את מאמן הקבוצה שכל מה שיש לו להגיד זה “אני מאמן אני לא יודע שום דבר” וכך מתבזבזות להן שעות יקרות שלנו, נקווה שביום רביעי 31 במרץ יהיה לזה סוף. חג פסח כשר ושמח לכל ספורטאי,הורי ומנהלי א.ס. כפר ורדים

 3. אורי בר-צורי הגב

  נהריה
  לא התלוננתי במשטרה שנהריה אחראיים על זיוף המסמך,המשטרה בודקת ובטוחני שתמצא את האשם או האשמים, חג שמח אורי

 4. קצת מוסר, לא יזיק ! הגב

  יש מקומות ששכחו מה זה ספורט.
  כשמפסידים – מפסידים – משפרים, מתקנים – לשאוף להיות טובים יותר.
  זו מהו של הספורט.
  מה שנהריה ומקומות אחרים שכחו זה, שלנצח זה לא העיקר, אולי זה הדובדבן שבהקצפת, אבל הדובדבן הזה אמור להיות על “משהו”…והמשהו הזה, זו הדרך לניצחון.
  זה מה שיפה בכפר ובעוד מקומות אחרים – הספורט.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן