מנהיגות בגליל המערבי


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
יעל רון

40 תלמידי כיתות ח'-ט' מאשכול גליל מערבי בתכנית מנהיגות. נציגי הכפר: עומר אורן, בר גושן, מאור אקריש ומיה דרורי.

כפרניק yr1 מנהיגות בגליל המערבי

40 תלמידי כיתות ח'-ט' מאשכול גליל מערבי בתכנית מנהיגות נוער משותפת

 

תכנית מנהיגות הנוער של אשכול גליל מערבי, יצירה מקומית, נפתחה בשבוע שעבר במפגש חגיגי במתנ"ס מעלה יוסף במעונה.

בתוכנית משתתפים 40 בני נוער תלמידי כיתות ח'-ט' מישובי האשכול (עכו, מעלות-תרשיחא, מזרעה, בית ג'ן, כפר ורדים, מטה אשר, פסוטה, מעלה יוסף ושלומי).

4 בני נוער מכל ישוב נבחרו על פי מידת התאמתם לתוכנית. הבחירה נעשתה על ידי מנהלי יחידות הנוער והמתנ"סים בישובים בהתאם למידת מעורבותם של בני הנוער בקהילה, היכולת להוביל וליזום פעילות משותפת ועל פי מידת המוטיבציה להשתתף בפעילות אזורית שתקדם ותוביל פרויקטים לבני הנוער באזור הגליל המערבי.

את כפר ורדים מייצגים בתכנית: עומר אורן, בר גושן, מאור אקריש ומיה דרורי. ארבעתם מכיתה ח'.

לאורך השנה יתקיימו 8 מפגשים – כל מפגש יתקיים בישוב אחר מיישובי האשכול וזאת במטרה להעמיק את ההכרות של בני הנוער עם האזור ועם מגוון התרבויות הקיים בו.

התוכנית תיתן לבני הנוער כלים ומיומנויות בתחומי ההעצמה והמנהיגות, תרבות ורב תרבותיות וכלים לייזום, תכנון וארגון פרויקטים משותפים. המפגשים כוללים פעילויות חווייתיות כדוגמת פעילות אתגרית וסיורים באזור כמו גם הכרות ומפגש עם אנשי תרבות מהאזור.

במהלך התוכנית יפגשו בני הנוער עם ראשי הרשויות של האשכול על מנת להציג בפניהם את עשייתם ולשמוע על העשייה האזורית של ראשי הרשויות באשכול.

 בחודשי הקיץ תתקיים פעילות קיץ משותפת אשר שיאה יהיה אירוע "עיר נוער" אזורי אותו תתכנן ותפיק הקבוצה ובו ישתתפו בני הנוער מכלל רשויות האשכול.

הפעילות מתקיימת כחלק מפעילות צוות חינוך אשכול גליל מערבי, שהיו״ר שלו הוא שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו. את הצוות מוביל אייל רייז, סגן ראש מועצה אזורית מטה אשר.  את הצוות מלווה סיגל ברטל מטעם אלכא-ג׳וינט ישראל.

שותפים לפרויקט: משרד החינוך מחוז צפון, משרד החינוך מינהל חברה ונוער.

*

צילום: סיגל ברטל.

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן