ממחזרים בית


איכות סביבה בחינוך בכפר ורדים
יקי טובי

פרויקט מאתגר וחדשני המביא לשת"פ יוצא דופן של עשייה בין הורים וילדים

 

כפרניק 2012-01-17 17.53.21 ממחזרים בית

 

סביבה ירוקה ומיחזור הם נוף חיינו בכפר ורדים, וכראייה אפשר לראות את החינוך לכך כבר בגני הילדים: הקטנים לומדים להפריד סוגים שונים של אשפה, ממחזרים ומשתמשים בחומר הגלם ליצירה בגן ועד דישון הגינה. בגן חובה (אשכול א') החליטו לקחת את המיחזור צעד אחד קדימה והחלו בפרויקט בנייה של "בית הבקבוקים".

גודלו המוערך כ-4 מ"ר ותכולתו כ-1000 בקבוקי שתייה של 1.5 ליטר. כעת נמצא הפרויקט בשלב של איסוף הבקבוקים ובניית פלטפורמה שלפיה יבנה הבית, לאחר מכן ייקחו חלק בבניה ההורים בשיתוף עם ילדי הגן במשך 4 מפגשים של שעה וחצי. את הפרויקט מלווה אבי רייך, צוות הגננות (ענת ומירי) ומספר הורים אשר עוזרים באיסוף החומרים ועורכים תיאומים נדרשים לקראת תחילת העבודה.

 

 

כפרניק 2012-01-17 17.53.21_0 ממחזרים בית

 

אין ספק שמדובר בפרויקט מאתגר וחדשני אשר מביא לשיתוף פעולה יוצא דופן של עשייה בין הורים וילדים ותוצאות שיתרמו לסביבה ולכולנו. בסוף הפרויקט המשותף יעבור הבית התאמות אחרונות וחיזוקים בין כל חלקיו שיבטיחו בטיחות מירבית למשתמשים בו. הבית יבנה בחצר הגן וישמש את הילדים למשחק והנאה

 

אפשר בהחלט לראות את ההתרגשות של הילדים והציפייה לתחילת הפרויקט שנראה מבחינתם כחלום מהאגדות. אנו יודעים שכדי ליצור "חלום"  אצל הילדים צריך תחילה רעיון טוב ומגניב, לאחר מכן ליישם אותו ובסוף ליהנות מפרותיו. בבניית הבית מצויים שלושת הקריטריונים הכוללים – רעיון מאתגר במיוחד[ השיתוף בין הילדים להורים ולבסוף תוצאה שתטיב גם עם הסביבה וגם עם הילדים שייהנו מהבית ויהיו גאים ביצירתם.

 

בהצלחה לכולם.

 

צילומים: הגננת ענת קליימן

 

 

 

 

לבלוג של יקי טובי

 

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. עומר הגב

  הבית
  יפה מאוד! בהצלחה.

 2. שגיא שני הגב

  לענת ומיריוכל ההורים
  ישר כוח
  לענת ומיריוכל ההורים
  ישר כוח על הפרוייקט היפה הזה.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן