מכת פריצות (בחולם)


פריצות בכפר ורדים
עודד שלומות
הפורצים "עובדים" למרות מצלמות האבטחה
כפרניק אבטחה מכת פריצות (בחולם)

 

בישיבת המועצה האחרונה העלתה דבירה גזית את נושא הפריצות לבתים לדיון (מחוץ לסדר היום). חברי מועצה נוספים הביעו דאגה מהמצב, והתלוננו על אי הפעלת מוקד החירום ועל תאורת הרחוב במקומות מסוימים.
בשבועות האחרונים היו בכפר ורדים מספר פריצות לבתים. נגנב רכוש. הפורצים לא נתפסו.
בעקבות התקנת מצלמות האבטחה בצירים מרכזיים בכפר, הפריצות האחרונות היו בעיקר ברחובות צדדיים בקצה הכפר.
 
לדברי ראש המועצה, סיון יחיאלי, נעשו חסימות צירים על-ידי בולדרים, אולם בחלק מהמקרים הפריעו לתנועת חקלאים מהאזור שהסירו את החסימות. הוא הוסיף, כי יש "מחיר" לעובדה כי לא התקבלה בקשתו להעלאת נוספת בארנונה, וכי אין מקור תקציבי לטפל כרגע בבעיה, מעבר להקפדה על נעילת הבתים והפעלת אזעקות.
עודד נוריאל הציע לפנות לציבור ולהפעיל את מוקד החירום (חדר ההפעלה הנמצא בסמוך לחט"ב "אמירים") על-ידי מתנדבים, אפילו למספר שעות ביום.
יחיאלי סיכם כי בישיבת המועצה הבאה יערך סיור במוקד החירום וכי הנושא יבחן על-ידי הגורמים המקצועיים.
 
בתושבה לשאלתנו, מסרה קב"ט המועצה, תושיה סוחריאנו, כי המועצה פועלת בשיתוף פעולה מלאה עם המשטרה והזכירה את החשיבות בגילוי ערנות לכל רכב ו/או אדם חשוד, ולהתקשר במקרה כזה בזמן אמת אליה ( 0524-296700) או למשטרה.
 
רפ"ק איתן רז, מפקד משטרת מעלות-תרשיחא, אמר בעניין זה כי התחנה משקיעה לפחות חמישים אחוזים מסדר הכוחות שלה המיועד ל"פשיעת רחוב" באזור מעלות-תרשיחא-כפר ורדים. הוא מסר כי בשבוע הבא תיערך בכפר ורדים פגישה של כל הגורמים המקצועיים במשטרה ובמועצה, על מנת לדון בתפיסת הביטחון בכפר ורדים. לדבריו, בנושאים כאלו חשוב מאוד שיתוף הפעולה בין המשטרה, הרשות והתושבים.
 
באותה הזדמנות, דיווח רפ"ק רז על תפיסת קטין מכפר ורדים (13) שגנב ציוד אלקטרוני במתחם ציבורי בכפר. הוריו וכל שאר הגורמים המקצועיים מעורבים ומיודעים. הקטין טופל על-ידי מחלק הנוער בתחנה וכל ההליכים בעניין נמשכים.
 
עוד סיפר רז, כי בשבועות האחרונים היו שני מקרי ירי בתוך תרשיחא, על רקע "סכסוך עבריינים". בשני המקרים היו פציעות בפלג גוף תחתון, ויש חשוד אחד בירי שנעצר.
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  על ראש הגנב בוער הכובע
  למה צריך להדגיש את “החולם”. לא עלה על דעתנו פירוש אחר עד להדגשה. כל אחד מדבר מהרהורי ליבו.

 2. חלמני'ק הגב

  חולם או חלם (בסגול)
  הכפר חשוך, התאורה עובדת בשעות הבוקר (רחובות שלמים מוארים בשעות היום, כי יש לנו הרבה ארנונה לבזבז…) ולקראת הערב חושך. המשטרה מחפשת את המטבע איפה שמואר, כלומר, עומדת במקומות שנוח, לבדוק רשיונות אבל לא עושה סיורים ברחובות הפנימים. ממש ממש מסקרן אותי האם המצלמות האלו בכלל פועלות?

 3. אורח/ת הגב

  על סדרי עדיפויות ומי לוקח אחריות
  בלי לבוא בטענות לאיש ובלי לחפש אשמים,
  אלא רק מתוך רצון לקדם ולצמצם את תופעת הגנבות
  האם לא הגיע הזמן להכניס אדם חדש לתפקיד רכז הביטחון ביישוב, שהרי ברור שאדם חדש יביא איתו רעיונות חדשים ומקוריים, רוח חדשה והתלהבות, יוזמה ושיתוף התושבים בפעילות המונעת…
  באשר לסדרי העדיפויות, כנראה מי שלא חווה את החוויה המפוקפקת של פריצה לביתו, לא יבין שיש להעמיד את הנושא בראש סדר העדיפויות !!!

 4. הזנב מקשקש בכלב הגב

  כמו שנאמר – הכל דיבורים ומנהיגות איןןן!!!
  למה המצב לא מפתיע אף אחד ,אין מי שיקח מנהיגות ואחריות ולשם כך לא צריך כסף ,זה מסוג הדברים שנולדים אתם אי אפשר לקנות אותם גם אם עומד מאחוריך גביר והמבין יבין !!!מנהיגות כבר אמרתי ???

 5. אורח/ת הגב

  לאן הולך הכסף??????
  מצמצמים בשמירה. מקצצים בתקציב בתרבות,בגיל הזהב.מפטרים ומעבירים מתפקידם אנשים בתוך המערכת. לשם מה? משהו מתנהל או מתייעל טוב יותר? אז איפה הכסף????????????הכלבים נובחים והשיירה עוברת….מי יקבור את מתינו?

 6. אורח/ת הגב

  קריאת התעוררות לקברניטי הישוב
  זו ממש פריצות במה שקורה בתחום הפריצות בכפר.
  אמש נפרצה דירה בשכונה הותיקה, באופן שאינו מותיר כל ספק, שבכפרנו פועלת מזה זמן ובאין מפריע, כנופיה מקצועית הגורמת למשטרה להיראות כאילו לא קיימת.
  במידה ולא נתעשת מהר ונחסל את התופעה, אני מציע לכולם לא לעזוב את הבית – כי מחר זה יקרה לכם.

 7. אורח/ת ג פ הגב

  פריצות
  לדעתי הפריצות מגיעות מכיוון ינוח ליד תחנת הדלק יש שביל שמגיע עד הבית הישן של איתן ו ומשם הם עוברים ברגל לרחובות הסמוכים המלצתי לקבטית לשים שם מצלמות אלו הרחובות שנפגעו הכי הרבה

 8. אורח/ת הגב

  גם לנו תפקיד חשוב במניעת הפריצות
  עלינו להקפיד על דלתות וחלונות נעולים-לא לתת מתנות קלות לפורצים. מי שאחראי על הבטחון זו המשטרה.עלינו לדווח מיידית למשטרה על כל אירוע.המצלמות עוזרות מאד ורצוי להוסיף עליהן בעוד מקומות בכפר.

 9. אורח/ת הגב

  מצלמות=חלם
  מתי תודו בכך שכל עניין המצלמות הוא חלם…לא רציני לא מקצועי לא אפקטיבי. אם מאות אלפי השקלים שהושקעו לשם כך היו מנותבים להגנת התושבים באמת ולא להגשמת גחמות של מנדהו לא היינו נמצאים כיום באוירת פריצות שכמוה לא הייתה מעולם בכפר ורדים.ואם כבר מצלמות שמשהו לפחות יסתכל בהם או לפחות יבדוק בדיעבד בסמוך למועדי האירועים…אבל מי זוכר שהן קיימות למי יש כוח שהרי בטחון התושבים יכול שיהיה הפקר. דרוד שינוי מערכתי ויפה שעה אחת קודם.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן