מי יו”ר ועדת הבחירות?


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מערכת כפרניק

עו"ד יוסי ברדא: נבחרתי כחוק כיו"ר ועדת הבחירות במעלות-תרשיחא * העירייה: להד"ם

כפרניק WhatsApp Image 2018-08-17 at 08.56.39(1)_0 מי יו"ר ועדת הבחירות?

עו"ד יוסי ברדא: נבחרתי כחוק כיו"ר ועדת הבחירות במעלות-תרשיחא * העיריה: להד"ם

 

 

דרמה ושתי גרסאות על בחירת יו"ר ועדת הבחירות במעלות-תרשיחא:

בישיבת מועצת העיר שהתכנסה השבוע, נערך עימות חריף בין הקואליציה העירונית בראשות ראש העיר שלמה בוחבוט ובין האופזיציה בהובלת חברי המועצה עו"ד יוסי ברדא וארקדי פורמנץ. בתום הישיבה הזדרז ברדא לפרסם כי נבחר כיו"ר ועדת הבחירות: "גבירותיי ורבותיי – מהפך. הערב התקיימה ישיבת מועצת העיר האחרונה לקדנציה זו. רגע היסטורי בעירנו: מרבית חברי המועצה החליטו למנות יו"ר וועדת בחירות שאינו שלמה בוחבוט".

ברדא גם הודה לכל המעורבים: חליל אבו חסאן, שמעון בן נעים, נחלה טנוס, טובה מעוז וארקדי פומרנץ שהגיע לישיבה בשעת אבל משפחתי טרם הלוויית חמו.

מכיוון שהישיבה היתה סוערת מאוד, מצא ברדא לפרסם זמן קצר אחריה את הדברים הבאים: למרות השמועות שהישיבה נסגרה עוד לפני ההצבעה המדוברת, התשובה היא: לא. היה ניסיון של בוחבוט למרוח את הישיבה כדי שחברי ארקדי יתייאש וילך כיוון שהיה אמור להגיע להלוויה (תנחומיי הכנים למשפחה). היה גם ניסיון לדחות את הדיון לישיבה אחרת, אך הדבר לא צלח כיוון שרוב חברי המועצה לא הצביעו בעד!

ברדא גם צירף סרטון המחזק, לדבריו, את גרסתו.

 

אלא שלא עברו עוד שעות ספורות ועיריית מעלות-תרשיחא שיגרה מסר כי "מועצת העיר מעלות תרשיחא לא בחרה הרכב וועדת בחירות ולא יו"ר וועדת בחירות".

דוברת העירייה פרטה את השתלשלות העניינים הפרוצדורלית בישיבה (למעשה שתי ישיבות נפרדות), ובעיקר הסתמכה של מכתבו של רבאח נזי, מנהל הבחירות מטעם משרד הפנים, שאף השתתף בישיבה השנויה במחלוקת. המכתב, שיצא לאחר הישיבה, האומר כי עד ה-30.8.18 יש לזמן ישיבת מועצה לצורך בחירת וועדת בחירות.

כלומר, על-פי עיריית מעלות-תרשיחא: "ההחלטה שהתקבלה במועצת העיר בתאריך 13.8.18, שלא לבחור הרכב וועדת בחירות ויו"ר היא ההחלטה החוקית והרשמית, שכן אם לא היה כך, מר רבאח לא היה שולח מכתב יום למחרת, שיש לזמן ישיבת מועצה לצורך בחירת וועדת בחירות. כל פרסום אחר שמועצת העיר קיבלה החלטה אחרת ומינתה יו״ר וועדת בחירות- הוא בניגוד מוחלט להחלטת מועצת העיר ואינו נכון".

 

על דברים אלו הגיב ברדא, כי בישיבה האמורה ניתן היה לחזות ברוחות המנשבות במעלות-תרשיחא, כאשר לראשונה נבחר ליו"ר ועדת הבחירות אדם שאינו מטעמו של שלמה בוחבוט, וזאת בשילוב ידיים בצעד משותף של רוב חברי המועצה.

"מצער שההנהגה הקיימת לא גילתה מנהיגות, זלזלה בבחירה דמוקרטית, תוך ניסיונות מביכים לסכל את ההצבעה רק כי לשלמה בוחבוט לא היה רוב", אמר ברדא. "בסופו של דבר הצדק יצא לאור ואנחנו שוקלים לפנות למשרד הפנים בבקשה שיחליף את מנהל הבחירות".


0 תגובות

  1. נומה הגב

    בוחבוט תירגע יש חיים אחרי העירייה
    תגמור את זה יפה. תהיה גבר.

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן