מיכל שאנן מעבירה את השרביט


הסטודיו למחול בכפר ורדים. מיכל שאנן מעבירה את השרביט לרבקה נתן
עודד שלומות
רבקה נתן תנהל את בית הספר למחול מיסודה של מיכל שאנן * ראו גלריות מרהיבות!
כפרניק _שאנן 012 מיכל שאנן מעבירה את השרביט
לאחר כ-15 שנה בהן ניהלה מיכל שאנן את "בית הספר למחול בכפר ורדים" – היא מעבירה את הפעילות לידי רבקה נתן *
 ועוד: מיזם משותף של מיכל שאנן, אבי הירשפילד ו"כפרניק" –
גלריית תמונות מרהיבה ממופע הסיום לעיונכם ובחירתכם

 

לינק מהיר לגלריה 1 – מופע הסיום של בית הספר למחול

לינק מהיר לגלריה 2  – מופע הסיום של בית הספר למחול
 

מיכל שאנן מעבירה את שרביט ניהול בית הספר למחול לידי רבקה נתן. בשנה הקרובה תמשיך מיכל בבית הספר כיועצת.
"הקמתי את בית הספר למחול בשנת 1995", מספרת שאנן. "לפני זה לימדתי מחול במשך 25 שנה בנהריה. בשלושת השנים הראשונות עבדנו במעלות, כאשר רוב התלמידות היו מכפר ורדים. מוטי דביר, ראש המועצה דה-אז, לחץ עלי להעביר את הפעילות לכפר והבטיח אולם, דבר שלא קרה עד היום. אחר כך מחליפו, ד"ר אריה ברן, השקיע במליאת הגנים בשלב ב’ ברצפת PVC, מראות, וילונות ופרגודים – ושם אנחנו מלמדים מחול עד היום. בשנים האחרונות התחלנו לעבוד גם בקאנטרי, ואנחנו ממש לפני סיכום עם ‘יד ביד בגליל’ שיתאימו אולם מכובד לפעילות בית הספר בשנה הקרובה".
כ-200 תלמידים (בעיקר תלמידות…) בגילאי 5-18 השתתפו מדי שנה בפעילות בית הספר למחול של מיכל שאנן בו למדו בלט קלאסי, מחול מודרני, קומפוזיציה, ג’אז והיפ-הופ. כל המורים (מורות…) בבית הספר למחול מוסמכים ומקצועיים בתחומם ויש גם תלמידות שסיימו בגרות במחול וכן שניגשו בעבר (בכפר!) לבחינות של "האקדמיה למחול בלונדון". תלמידי בית הספר למחול גם מופיעים, בהתנדבות, באירועים קהילתיים רבים בכפר ורדים.
"לאחר שנים רבות של פעילות ויצירה החלטתי שיש מקום לרענן את השורות ולהעביר את הבעלות על בית הספר לדור יותר צעיר", אומרת שאנן. "אני מכירה את רבקה כבר שנים רבות. היא מורה מעולה ובעלת רקע ניהולי, כך שהעסק נשאר בידיים טובות ובטוחות".
כפרניק _שאנן 012_0 מיכל שאנן מעבירה את השרביט
 
רבקה נתן, תושבת חיפה המתעתדת לגור בכפר ורדים או באזור (יש למישהו בית להשכרה?), רוקדת מגיל 8, רקדה במסגרות שונות בארץ ובחו"ל, בעלת תואר ראשון ושני מהאקדמיה למוזיקה ומחול בירושלים (בשיתוף האוניברסיטה העברית), דאנס-תרפיסטית, ניהלה בשנים האחרונות את האולפן האזורי למחול בחוף הכרמל ואף לימדה בבית הספר למחול בכפר ורדים. לדבריה, היא תמשיך באותו הקו והסגנון של שאנן, ולפי שעה יקרא "בית הספר למחול כפר ורדים מיסודה של מיכל שאנן ובניהולה האומנותי של רבקה נתן". במסגרת תוכניות ה"רענון" תיבחן אפשרות לפתיחת חוגים לנשים רוקדות (שרקדו בעבר ורוצות לחזור לרקוד), הקמת חוג לריקוד מזרחי (ריקודי בטן), הקמת קבוצת בנים (צעירים ובוגרים) וכן מקווים ליסד להקת מחול ייצוגית של כפר ורדים.
בשנים האחרונות, בשל איכות והתאמת האולם, לא נערכו בכפר בחינות של האקדמיה בלונדון. השתיים מקוות כי התאמת האולם ב"יד ביד בגליל" לדרישות האקדמיה – יפתחו חזרה את הדלת לבחינות חשובות אלו.
 
 
*
 
את מופע הסיום המרהיב של תלמידי בית הספר למחול צילם אבי הירשפילד. במסגרת מיזם משותף ומרובע (בית הספר, הירשפילד, סטודיו VITI ומערכת "כפרניק"), העלנו לאתר כאלף תמונות יפיפיות לגלריות מיוחדות. הגולשים מוזמנים לגלריות אלו (שימו לב שיש שתי גלריות של המופע).
המעוניינים (התלמידים והוריהם הגאים!) יכולים לרשום את מספרי התמונות שברצונם להזמין מאבי הירשפילד (ליד כל תמונה מספר!) ולשלוח לאבי מייל עם מספרי התמונות ובקשות מיוחדות בנוגע לגודל התמונה.
 
אבי הירשפילד: 054-4379934
 
בהצלחה ותודה למיכל, לרבקה ולאבי!

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אמא של רקדנית הגב

  אבי, צלם בחסד!
  איזה תמונות בגלריה!!!

 2. אורח/ת הגב

  מיכל תודה,הערכה ואהבה
  את מורה לחיים גם לביתי וגם לי.
  תודה שלמדת אותנו כל כך הרבה מעבר לריקוד עצמו.
  בהערכה רבה

 3. אורח/ת הגב

  מיכל מורה, מחנכת לחיים, נפלאה
  מיכל מורה, מחנכת לחיים, נפלאה רגישה אוהבת ומסורה. מאחלות לך המון בהצלחה בדרכך החדשה תודה ענקית על כל עשייתך וגם לצבי. בנות בן יהושע

 4. אורח/ת הגב

  תמונות
  יופי של תמונות

 5. אורח/ת הגב

  כמה בורחים מהישוב בזמן האחרון
  אפלו חזיזה
  שמתם לב

 6. אורח/ת הגב

  ריקוד בפני עצמו אך הנשמה של מיכל היא ניגון טהור
  כשמיכל היתה מדברת עימי על נושאים פרטיים, הילה של טוב היתה סביב ראשה.
  ליבה הרחב וחיוכה העמוק וידה החובקת לכולם.
  ללא כל הבדל, אוהבת עד מאוד כרמלה ומשפחתה.

 7. אבא של רקדנית ונגר הגב

  הירשפלד הצלם האגדי
  דרך התמונות המדהימות שיוצאות מעדשת המצלמה שלך אפשר להרגיש את האהבה ,המקצועיות והכבוד שאתה מעניק למקצוע שלך .חשוב מאוד שהרשפלד נמצא בתוכנו יישר כוח

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן