מחוללי הנפלאות


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
חגית פרידלנדר

התשובה: אהבה. אהבה לריקוד. כשאוהבים מה שעושים הכל מצליח. ומצליח בגדול!

כפרניק 5  מחוללי הנפלאות

התשובה: אהבה. אהבה לריקוד. כשאוהבים מה שעושים הכל מצליח. ומצליח בגדול!

 

השבוע התקיימו בהיכל התרבות במעלות מופעי הסיום של בית הספר למחול כפר ורדים בהנהלת רבקה נתן.

המופע של השכבה הצעירה כיתות א'-ז' ושני מופעים בזה אחר זה של השכבה הבוגרת כיתות ח'-י"ב היו בהשראת מחזות זמר וסרטים מוסיקליים.

המופעים היו מרהיבים, מושקעים ומחממים את הלב! הקטנטנות של כיתות א' ו-ב' תמיד מצליחות לגנוב את ההצגה, אבל אחריהן הופיעו לסירוגין בסגנונות שונים יתר הכיתות בשילוב עבודות אישיות של הבוגרות היוצרות שהגישו את פרי יצירתן ואמירתן במקצועיות רבה!

רצף קסום של ריקודים בסגנון קלאסי, ג'אז, היפ-הופ, מחול מודרני חוללו נפלאות על הבמה! כל זאת עם תאורת קסמים ותלבושות שהיו חגיגה לעיניים!

השקעה ששכרה בצידה! הנאה צרופה אחרי ימים רבים של עבודה!

 

 

כפרניק 1053183_10151647631862860_732309982_o  מחוללי הנפלאות

 

 

מאחר ואני עובדת במזכירות בית הספר יש להניח שכל דברי שבח והלל יחשדו כלא כשרים מחמת הנגיעה בדבר.

במחשבה שניה, למרות זאת החלטתי לשתף במעט ולתת ליד שלי להתרוצץ על המקלדת מתוך דברים שבוערים בתוכי בלי קשר לעבודתי.

אני מתביישת לומר שידיעותיי במחול ועולם המושגים שבתחום, שאפו לאפס גדול ועגול. שנים רבות אני ב"צופים" ונחמד לגלות זוויות חדשות להתבוננות.

היתה לי הזכות לחוות הצצה לעולם המחול ולהבין כמה ארוכה הדרך עד לעליה על הבמה.

מערכת הלימודים מורכבת משעות של אימונים, חזרות, תסכולים, כישלונות והצלחות. ומרתק לראות איך הם לא מוותרים לעצמם, מתאמצים ומשפרים יכולות עד להגשה מוצלחת יותר ויותר.

מילים כמו התמדה, שיתוף, אחריות, עזרה הדדית, עידוד, פרגון, הקשבה  –  הן חלק בלתי נפרד ממה שמתרחש בבית הספר חוץ מהלימוד של אמנות המחול.

היום אני מבינה כמה רבה ההשקעה וכמה תעצומות נפש צריך בשביל להופיע בשמחה ובחדווה של עשיה למען דברים שאוהבים.

לרקמה העדינה והשברירית שמחברת בין המורים והתלמידים והרצון המשותף שלהם להצליח ולהעלות על הבמה מופע ראוי ומהנה, צריך צוות מאומן ומנוסה, שיתוף פעולה פורה עם ההורים התומכים וטונות של סבלנות לצד נחישות ודבקות במטרה.

התבוננתי בכולם בזמן עבודתם במהלך חודשים רבים; ואני, שמעולם לא רקדתי, מוצאת את עצמי מעריצה נלהבת שלהם. איך הם עושים זאת? איך הם זוכרים צעדים ומגמישים את הגוף לטובת התנועה הנכונה…. פשוט מצדיעה להם! כמה אומץ ועוצמה התלמידים מפגינים מול קהל, משפרים את תדמיתם, אפילו ביטחונם העצמי ניכר בזקיפות הקומה ובהליכתם… כל אלה הותירו אותי פעורת פה עם שימחה ופרגון גדול לעשייתן המבורכת.

מה מניע אותם? מאיזה חומר מיוחד קורצו? מה הסוד שלהם?

 

חקרתי ושאלתי… והתשובה היחידה שמצאתי: אהבה. אהבה לריקוד. כשאוהבים מה שעושים הכל מצליח. ומצליח בגדול!

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

  1. יעל הגב

    אף אחד לא יחשוב בך שיש לך
    אף אחד לא יחשוב בך שיש לך אינטרס.כמי שצפתה במופע ולא מבינה בריקוד המופע היה חוויה בלתי נשכחת וברמה שלא מביישת להקות מחול גדולות בארץ.אין ספק שהמשאבים שהושקעו (והיו רבים כאלו)הוכחו על הבמה לגאוות ההורים והמשפחות וכמובן לרוקדות שנתנו את הנשמה.מחכה כבר למופע בשנה הבאה.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן