מבצע הקש בזבוב


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
שמואל גרציאני

סוכות בשכונת שבעת המינים: הזבובים האושפיזין… והתושבים כמעט התאשפזו…

כפרניק קהילתית שמואל גרציאני מבצע הקש בזבוב

סוכות בשבעת המינים: הזבובים האושפיזין… והתושבים כמעט התאשפזו…

 

שמואל גרציאני: בכל מקום ובכל רגע נתון מליאן זבובים. יושבים בבית בעוצר. הסוכה שוממה. כולנו עצבניים. נראה שמקור הזבובים בגינה הקהילתית.

 

הלל גלזמן: מאז שבת אין זבובים סביב ערימת הדשן. אין ריח ואין לזבובים גישה לדשן עצמו! יתכן והמקור במרכז המסחרי.

**

יומני היקר (התאריכים רק לצורך מתח…)

 

1.10 היום עשיתי ניקיון בבית והתלבשתי על קורי העכביש. הבית נראה נקי. אני שמח וטוב לב.

 

2.10 אני מתחיל להרגיש ריבוי בנוכחות זבובים בבית. יכול להיות שהרגתי יותר מידי עכבישים? פעם הבאה אשאיר קצת מהקורים לצורך מניעה.

 

3.10 הבית מלא זבובים. אפילו ביחידה הפרטית שלי, שמעולם לא ראתה זבוב, יש נוכחות זרה ומרובה. בעצם שם לא ניקיתי הקורים, אז אולי הסיבה היא מקור אחר. יכול להיות שהבנייה בחורשת האורנים הרסה את ה"קינים" שלהם והם באו לגינתי? סריקה שעשיתי לא מצאה קיני זבובים מסתוריים חחחחח טפו.

 

4.10 טוב. אי אפשר להיות בחוץ. בניתי סוכה במאמץ רב וכולי מותקף חחחחח טפו… אי אפשר עליהם. כל כמה דקות נכנס הביתה.

 

5.10. הבית בסגר. הודעתי לאורחים לא לבוא. בקושי אפשר לדבר בבית בלי שנכנס גורם זר לפה חיי טפו. אשתי ביקשה שאבדוק שמן ברכב. 5 דקות בחוץ כמעט חסלו אותי. כנ"ל החלפת מיכל גז. אחכה ללילה כדי להחליף.

 

6.10 מתחילים לקום ב-5 בבוקר. לרגע הייתה לי תחושה שאני בכנרת בקמפינג. החלונות סגורים ואין מנוחה לרגע. לא במיטה, לא בשירותים (מזדהה עם הישרדות), לא בסלון ולא על הרצפה. בכל מקום ובכל רגע נתון מליאן זבובים. התחלנו לפתח מיומנות חיסול. ניסינו מכות קרטה, ולא עזרו. מחיאות כף, תפילת וקמעות. אפילו שקלתי שימוש באב"כ, אבל האישה לא מסכימה. עד שעליתי על פתרון עם עיתון! מתברר שלעיתון הכפר יש עוד שימושים… משנת 2,000 לא זוכר כזו מתקפה. מה יהיה? נעבור מכאן ונוותר על הטבת המס?

 

7.10 יושבים בבית בעוצר. הסוכה שוממה. כולנו עצבניים. בינתיים מפסידים במערכה ובקרב כולו. כל סיעור המוחות שערכנו לא מצליח להביס אותם. אולי אתמקד במלכה? אבל איפה הבסיס אם שלהם?…

 

8.10 היום כבר התחילו להזדווג, מה שעוזר על החיסול ובכל מכה שני זבובים … תוצאות ביניים: אבא – 75, אמא – 14, טל- 15, גיל – 3, אפיק – 4. זהו נשברנו. קנינו היום את שקית "מחסל הזבובים" ושמנו בחוץ. נראה כמה יעזור.

 

9.10 התעלומה מתבררת? שכני היקר מעלה פוסט ובו תמונה של הגינה הקהילתית עם ציון אפשרות שמקור הזבובים הוא משם. עד עכשיו חשבתי שרק אני סובל מזה. עשיתי חקר שוק מהיר עם השכנים והתברר כי צרת רבים לא מהווה נחמה לטיפשים. מתברר שכל שכונת שבעת המינים, בצד הדרומי בעיקר, סובלים ממתקפה אכזרית זו של זבובים ללא יוצא מהכלל. אפילו השכנה שלא הייתה בבית כל השבוע סיפרה שחזרה והבית שלה בפנים היה מלא זבובים.

 

10.10 מתחילים להוציא תסכול בהומור שחור וליידע הגורמים הקהילתיים בתופעה. התברר כי הם בכלל לא מודעים. הבנתי אז שמקור הבעיה ממש ליד הבית וסמיכות המקרים להבאת הדשן לגינה הקהילתי, מביא למסקנה היחידה כי אכן מקור הזבובים הוא משם! ידעתי את ראש המועצה ואת עיתון הכפר מקווה ששלב הבא לא ניידע את פוגלמן…

 

11.10 מיואש חחחחח טפו חחחחח טפו חחחחח טפו חחחחח טפו עובר למתקפת תקשורת. אם לביבי עוזר אולי גם לי…

 

שמואל גרציאני

 

כפרניק %20%D7%91%D7%A9%D7%91%D7%A2%D7%AA%20%D7%94%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%9D מבצע הקש בזבוב

הזבובים! סרט אימה חדש של היצ'קוק…

 

**

 

תגובת צוות הגינה הקהילתית:

אכן הגינה הקהילתית מתחילה להיראות כמו גינה!  הערוגות הולכות ותופסות צורה, מערכת ההשקיה מונחת בימים אלו, בקרוב תוקם גדר – ואז יבואו השתילים והירקות המקסימים, ממש כמו בתמונות.

גם אנחנו התחלנו להרגיש הרבה זבובים מלפני שבוע, וראינו זבובים רבים סביב ערימת הדשן שהבאנו לטובת הערוגות. מוטי מזרחי מהמועצה הגיע ביום שישי שעבר, 10.10, בדק את הערימה, ראה שיש הרבה זבובים מרחפים סביבה – אך אין כלל הטלת ביצים בה, אין רימות ואין ריבוי זבובים בגללה. הטמפרטורה בערימה גבוהה מידי בגלל תהליך הקומפוסטציה המתרחש בה ולכן הזבובות המכובדות מחפשות מקום אחר להטיל בו. סיכמנו עם מוטי שבכל מקרה אנחנו מכסים את ערימת הדשן באדמה נקיה וברסק הגזם שבערימה לידה, וכך נעשה מידית. מאז יום שבת אין כלל זבובים סביב ערימת הדשן, כי אין ריח ואין לזבובים גישה לדשן עצמו!

במקביל, באו תלונות גם מהמרכז המסחרי שלנו בכפר ורדים. הלכתי לבדוק סביב המרכז ולהפתעתי גיליתי שה"צפרדעים" הגדולות שמאחורי המרכז, ממש במרכז המחזור הגדול – מלאות באשפה מסריחה המורכבת מפסולת חומר אורגני שמקורה במסעדות ובסופרמרקט שבמרכז, שכן הם מפנים אליהן את "מרכולתם" הפסולה ושאריות המזון, וענני זבובים מרחפים סביב המכולות הללו ופושטים על המרכז כולו.  מיד דיווחתי על ממצאי זה לתושיה סוחריאנו – שהבטיחה לבדוק ולטפל.  אולי בגלל החגים – פינוי המכולות לא היה בתכיפות הרגילה.

שמעתי גם שיש מטרד זבובים חריג במעונה (אולי מהלולים שלהם?).

מעבר לכך – בשבוע שעבר היה חם מהרגיל לעונה – מה שהאיץ את הזבובים לבצע פעילות זיווג נמרצת (כפי שראה החבר גרציאני בעצמו…) ולנצל את ימי הסתיו האחרונים להתרבות זריזה לפני בוא הקור החורפי שממילא מקפיא את פעילותם…

לדברי מוטי – יש מידי פעם (כמו בתחילת הקיץ הנוכחי החולף) מכות זבובים – והסיבות שונות ותלויות בגורמי סביבה שונים באתו הזמן.  יתכן וריח הדשן הזמין זבובים לכפר – אך כאמור, יש סיבות שונות להימצאותם דווקא בימים אלו של סתיו חמים וחגי ישראל. אנחנו בגינה עושים ונעשה הכל כדי למנוע מטרדים לשכנים, ובקרוב הם יוכלו להתגאות במראה הירוק והצבעוני שיהיה מולם בעוברם במורד רחוב אשכר.

תגידו שבעצם זה שילוב נעים – מזג אויר חמים וימי חופשה וחגים, אז לא נורא אם היו קצת זבובים, הנה הם טופלו – וכבר הם הולכים.

בברכת סתיו קריר וגמר חגים נעים לכולם –

הלל גלזמן

בשם צוות הקמת הגינה הקהילתית.

 

**

להלן תגובת המועצה:

מרגע קבלת פניות תושבים לגבי מטרד הזבובים ננקטו מספר פעולות בניסיון לזהות את המקור למגר את התופעה.

ערימת הזבל האורגני בגינה הקהילתית כוסתה באופן מידי (נקברה תחת ערימת אדמה).

פחי הזבל באזור המרכז המסחרי וגני הילדים רוססו ולאחר מכן גם פונו.

התייעצנו עם אנשי מקצוע (מדביר מקצועי, אנשי איכות סביבה).

חשוב לציין כי פינוי פחי האשפה ברחבי הכפר במהלך החגים התנהל כסדרו. בשלב זה לא ניתן לומר כי זוהה בוודאות מקור הדגירה ואנו בודקים גם באתרים הנמצאים מחוץ לכפר, נמשיך לעקוב.

חג שמח

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. ר. הגב

  מכת זבובים גם ברחוב שניר
  נכון להיום 14.10 כמות זבובים בלתי רגילה ובלתי נסבלת גם באמצע רחוב שניר,

 2. סמבלוסק הגב

  תמצאו לכן חיים
  נו מה, קהילה שלמה סובלת בגלל שגעונות של נשים משועממות וחסרות חיים.
  גינה קהילתחת עלק…חזרנו לתקופת וודסטוק?
  יאללה גבירותי תמצאו לכןחיים!!!

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן