לקראת מזג האוויר הסוער!


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מ.מ. כפר ורדים

כפר ורדים על המפה…

של התחנות המטאורולוגיות

כפרניק  חוחית-שישי 070314 לקראת מזג האוויר הסוער!

 

כפר ורדים על המפה…

של התחנות המטאורולוגיות

 

תחנה מטאורולוגית חדשה הוקמה בגן חוחית בניהולה של הגננת רונית גלוזמן. התחנה היא יוזמה של  מנהלת אשכול הגנים איריס לביא בשיתוף עם ענת קדם המפקחת על גני הילדים ושמוליק צ'אושו, תושב הכפר, מטאורולוג ומורה בבית הספר "סולם צור". באמצעות התחנה, ילדים בגן ילמדו ויחקרו תופעות אקלימיות בארץ ובעולם תוך מעקב אחר משקעים, רוחות, חום, לחות וסערות.

מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, ד"ר אורנה שמחון, בירכה על היוזמה ואמרה כי היא חינוכית, ברוכה, ערכית וחשובה.

 

 

כפרניק  חוחית02-שישי 280214 לקראת מזג האוויר הסוער!

 

 

הקמת התחנה המטאורולוגית, הינה המשכה של תכנית "מנהל מאמץ מנהל" בה הגננות קיימו שיח פעיל עם מנהלים מתחם התעשייה. התחנה הוקמה בגן של רונית, גננת המתמחה בתחום מדע וטכנולוגיה לגני הילדים; והדבר עולה בקנה אחד עם תפישתה השואפת להעמיק את הידע ולהרחיב את התשתית המדעית בתוכנית הלימודים הקיימת היום. שמוליק צ'אושו ילווה את צוות הגן בשימוש בתחנה וכן יפעיל בשיתוף הגננת קבוצות חקר והתנסות פעילה.

ראש המועצה סיון יחיאלי: "הקמת התחנה הינה יוזמה ייחודית לכפר ורדים, לא ידוע לנו על גני ילדים אחרים בארץ המפעילים תחנה מטאורולוגית. התחנה המקדמת את למידת החקר המדעית כבר משלב הגן".

התחנה המטאורולוגית נרכשה והותקנה על ידי מחלקת החינוך במועצה. היא משדרת אלחוטית למחשב המצוי בתוך הגן ואוגרת מידע זמין לגננות, לילדים ולקהילת הכפר. בנוסף, יעמדו לרשות צוות הגן  ולשימושם – ספרים דיגיטליים חינמיים, סרטונים, מצגות וקישורים לאתרים בארץ ובחו"ל, שיאפשרו לימוד עצמאי של נושא המטאורולוגיה.

 

 

 

הנתונים מהתחנה מועברים לאתר התחזית וזמינים לכל המעוניין בקישור הבא:

http://kfar-vradim.tahazit.co.il/

זה המקום להודות לאליעזר זמיר על תרומתו רבת השנים לנושא המטאורולוגיה בכפר ורדים, עת אגר בקפידה ודווח במסירות רבה את נתוני הגשם במשך כעשרים שנה.

 

בשאלות מקצועיות ניתן לפנות לשמוליק צ'אושו :  sam2278@gmail.com

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן