לימוד גליל


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
אלי כהן

 

קהילה חווה ולומדת

כפרניק  לימוד בגליל לימוד גליל

קהילה חווה ולומדת

 

ישנו סיפור על חסיד אחד שחלם, שמתחת לגשר בעיר המחוז המרוחקת מיילים רבים מכפר מגוריו, נמצא אוצר. משנדד לשם לחפש את האוצר, מצא אותו פריץ אחד ששאל למעשיו. כששמע הגוי את סיפורו, צחק על תמימותו של החסיד המאמין בחלומות ואמר שהוא מצדו חלם כי מתחת לכיור בביתו של חסיד אחד בכפר נמצא האוצר. חזר החסיד לביתו, פשפש מתחת לכיור ומצא את האוצר.

לקחיו של הסיפור רבים המה. המהותי בהם הוא זה שעל מנת להכיר באוצר הנמצא תחת ידיך, אתה חייב לפעמים לצאת למסע ארוך למקום אחר.

זהו עיקר העומד ביסוד "לימוד גליל", ארגון מתנדבים שכל עיסוקו הוא זימון חוויות למידה בתחום היהדות. כל אחד מאתנו נמצא במקום משל עצמו לנוכח יהדותו. שם הוא מקבל החלטות ועושה בחירות יומיומיות הנוגעות בזהותו האישית, באמונתו, בהשקפותיו ובאורח חייו. אנחנו ב"לימוד" מציעים לקחת אותך צעד אחד נוסף במסע היהודי שלך. שלך – כי אתה הבוחר ואתה לוקח אחריות.

המקור הוא "לימוד אנגליה" – אירוע יהודי, המתקיים זה למעלה משלושים שנה, בשבוע האחרון של חודש דצמבר. בקמפוס מרכזי של אחת האוניברסיטאות בממלכה המאוחדת מתכנסים כ-2,500 יהודים, רובם מאנגליה אבל גם מכל העולם ולומדים מכל הבא ליד – טקסטים מהמקורות העתיקים והמודרניים, פילוסופיה, תרבות ואומנות יהודיים, פוליטיקה והיסטוריה. את כל ה"דברים היהודיים" האלה מלמדים מרצים משלל עיסוקים – מחנכים ואנשי מחשבת ישראל, רבנים, אומנים ובעצם כל  מי שמרגיש שיש לו מה ללמד את האחר. צורת הלמידה גם היא בכל דרך שהמציג בוחר – הרצאה, סדנא, הופעה, פאנל או משחק. התוצאה היא פסטיבל מרשים של אנשים ותכנים בחוויה מרגשת ומטלטלת.

כבר 12 שנה שיש משהו כזה גם אצלנו. "לימוד גליל" הוא מהראשונים להקים "לימוד" מחוץ לאנגליה וכיום הוא אחד מ-80 לימודים ברחבי העולם (כמה נוספים בארץ – ירושלים, מודיעין, ערבה, חיפה ובקרוב גם ירוחם ותל אביב).

כאן, בגליל, המתנדבים פועלים לאורך השנה ומזמנים למידה וחוויה יהודית בחברותא, בסדר לט"ו בשבט, לט"ו באב, בטיול בטבע ובשבתות לימוד. ומעל לכל, "לימוד גליל" מקיים את הכנס השנתי שלו בחנוכה – יומיים של מגוון הרצאות, סדנאות, הופעות וחברותא.

אין לנו מטרות לקדם, יש לנו אנשים שרוצים לדעת וללמוד. דרך הלמידה שלנו היא במפגש וכל אחד מאתנו הוא תמיד גם לומד וגם מלמד. זו חוויה ייחודית שאנחנו אוהבים לקרוא לה – קהילת "לימוד גליל".

אלי כהן, יו"ר לימוד בגליל.

**

אם אתם רוצים להיות חלק מ"לימוד" אתם מוזמנים לכנס הקרוב שנושאו "המשביר לכל עם הארץ" ויטפל בנושא המזון בהגות היהודית. הכנס יתקיים בתאריכים  22-23/12/14 בראש הנקרה (הרשמה במתנ"ס מעלה יוסף – 04-9571723 שלוחה 114).

לשאלות נוספות: עופר ריבק 054-4217935

 

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן