לובינג והתפקדות


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
עודד שלומות

המאבק על הטבות המס: דיון ער על מוסריות ההתפקדות לליכוד

כפרניק IMG_1363 לובינג והתפקדות

במרכז אסיפת התושבים שנערכה בנושא המאבק נגד ביטול הטבות המס – עמדה שאלת "המוסריות" בהתפקדות המונית למפלגות (בעיקר הליכוד) לצורך יצירת מנוף פוליטי.

 

 

סיון יחיאלי: שכרנו חברת לובינג, מעודדים פעילות פוליטית, בוחנים היבטים משפטיים, פועלים בתקשורת ועורכים מדידות מקו הגבול.

 

 

 

בתחילת האסיפה הציג סיון יחיאלי, ראש מועצת כפר ורדים, מספר כתבות שפורסמו בתקשורת בעת האחרונה ("הבריחה מכפר ורדים" ו"על תקראו להם בכיינים" בכלכליסט. תקציר בכפרניק). הוא אמר כי תפקידנו להעביר כרגע שני מסרים לציבור ולמקבלי ההחלטות: 1. כפר ורדים איננו אלפיון עליון אלא מעמד הביניים. 2. כפר ורדים ייפגע קשות מביטול הטבת המס.

הוא ציין כי צפונה לתל מונד, רק כפר ורדים נמצא באשכול סוציואקונומי 9, ומקבלי ההחלטות מהמרכז אינם מבינים את משמעות הדבר.

בהמשך סקר יחיאלי את השתלשלות העניינים ההיסטורית של הטבות המס, עד להחלטת הממשלה הנוכחית הנשענת על שקלול שלושה מדדים: פריפריאלי, סוציואקונומי וקרבה לגבול – שעל פיהם כפר ורדים לא יקבל כל הטבה.

הציניות הממשלתית אף הכניסה למפת ההטבות, בשלב שני, גם את עיירות הפיתוח בדרום, בהן מצביעי ליכוד רבים.

לדברי יחיאלי, לתוכנית כשלים רבים עד כדי "אחיזת עיניים של הממשלה".  למשל, יתרון לישוב לפידות במדדים הגיאוגרפיים על-פני ערב אל ערמשה בשל שיוך למועצות אזוריות שונות (מעלה יוסף ומטה אשר) וקביעת מיקום ע"פ "מבנה המועצה" בגורן/רגבה. התכנית מעניקה פרס על כישלון ומענישה מצוינות, ואיננה "יציבה". לדוגמה, כרמיאל נעה בין סוציואקונומי 5/6 ובכל פעם תשתנה הזכאות.

פורום קו העימות הציג תכנית פשוטה המתייחסת רק למדד הפריפריאלי וקובעת 3 אזורי מס: מלא (במרכז הארץ: חיפה עד אשקלון), הטבה חלקית (בפריפריה הקרובה: אזור הקריות ועכו) והטבה מלאה (פריפריה רחוקה. כנ"ל בדרום).

תכנית הטבות המס החדשה של הממשלה תגובש בחודשים הקרובים וכפי הנראה תועבר בכנסת במסגרת "חוק ההסדרים" לקראת תקציב 2015.

בכוונת מועצת כפר ורדים, בשיתוף עם מ.א. מטה אשר, לעשות פעילות לוביסטית נמרצת בכנסת באמצעות חברת הלובינג "גורן-עמיר", שנציגה השתתף באספה. כן נערכות בדיקות פיזיות ומדידות של קרבת הישוב לגבול, נבחנים היבטים משפטיים ונערכת פעילות תקשורתית.

תחת הכותרת "עידוד פעילות פוליטית מסונכרנת", ציין יחיאלי כי ער לשאלות הערכיות שעלו בעקבות הצעות קודמות להתפקד למפלגות הגדולות והמשפיעות (בעיקר הליכוד. מפלגת שלטון עם פריימריס). "אנחנו נעשה את כל העבודה המקצועית הנדרשת, אבל אם תושבי כפר ורדים ישבו על הגדר – המאבק הפוליטי עלול להיכשל", אמר יחיאלי.

דליה טל ורותם גזית מ"תנועת הערבות" הציגו את ההבנה כי השפעה אמיתית זקוקה למנופים פוליטיים, ואת המעבר של התנועה מפעילות חברתית-חינוכית בשטח לתוך הקלחת הפוליטית, על-ידי התפקדות המונית למרכז הליכוד.

בדיון שנערך בסיום האספה, אמרו מספר תושבים כי ההצעה להתפקד למרכז הליכוד, למי שאינם מזדהים עם עקרונות המפלגה, איננה מוסרית.

 

 

כפרניק IMG_1363_0 לובינג והתפקדות

 

 

דודי דשא ואייל שמואלי, ממובילי הפעילות הפוליטית, השיבו כי בהתחשב במצב אליו נקלענו – זו דרך לגיטימית ונכונה, ומומלץ להתפקד לאחת מהמפלגות בהן נערך פריימריס: ליכוד, עבודה ומר"ץ. הודגש כי התפקדות איננה מחייבת הצבעה בבחירות הכלליות, וכך עשה משה פייגלין שרבים מתומכיו בפריימריס, כלל לא הצביעו לליכוד.

(תוצאות בחירות ינואר 2013 בכפר ורדים: העבודה – 27%,  יש עתיד – 24%,  מרץ – 14%,  הליכוד ביתנו – 13%,  התנועה – 9%,  הבית היהודי – 4%,  קדימה – 2%.  ארץ חדשה, עם שלם, עלה ירוק, חד"ש, ש"ס, עוצמה לישראל – 1% לכל רשימה.)

אחרים אמרו כי מול החלטה לא מוסרית ולא הוגנת של הממשלה, מותר גם לצאת לאבק "מלוכלך". יש שהצביעו על הצורך להתייחס, מול מקבלי ההחלטות, גם להוצאות הגבוהות של החיים בפריפריה, למשל תחבורה; ואחרים הדגישו כי הטבות המס אינן "פיצוי" אלא כלי ממשלתי-ציוני לעודד מעבר של אוכלוסיה חזקה לפריפריה.

אייל שמואלי קרא לתושבים להתפקד, וציין כי התפקדות של 1,500 אופנוענים למרכז הליכוד, טרפדה מהלך של העלאת הביטוח לאופנועים. הוא ביקש מכל מי שרוצה לשאול או לעזור לפנות אליו דרך : mitpakdimkv@gmail

או ל: 054-6431177

בסיום האספה הוצב דוכן התפקדות לליכוד.

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. התושב הגב

  בזבוז כספי ציבור

  הנסיונות החובבניים והילדותיים נמשכים ועל חשבון התושבים. לא אספות הסברה, לא לוביסטים לא יחצנים ולא ועורכי דין יעזרו, אלא רק יתעשרו על חשבונינו. המלך לא מבין שהוא ערום. אין לראש המועצה הבנה לחולשתו במוקדי הכח הפוליטיים, אף אחד לא סופר אותו ועוד את אותם כמה ראשי רשויות קטנים, היחצנים ועורכי הדין לעומת זאת סופרים אותו ועוד איך ויצחקו כל הדרך לבנק. מאבק פוליטי אינו משחק של טירונים. הפור נפל כבר מזמן, המושך הראשי בחוטים הוא סילבן שלום, וכפר ורדים הוא “סדין אדום ” לעייניו.

 2. מתפקד הגב

  יש תחליף

  תמורת עוד סגן ללא שכר
  ניתן ללוביסטים לנהל את כפר ורדים.
  שינוי בהטבות אין סיכוי.
  שינוי בניהול הכפר
  ההצלחה מובטחת.
  ללא צורך להתפקד לליכוד.
  מבלי לפגוע בכבודינו.
  אין לנו אופנועים
  ואין לנו סיכוי גם 2000 מתפקדים להביא לשינוי
  אנחנו לא חסן מהנמל ולא כץ מהתעשיה האווירית

 3. גליל הגב

  מלחמה בתוכנית
  כל הכבוד לסיוון יחיאלי שלא נכנע וממשיך להיאבק כנגד ביטול ההטבה. אכן מקובלת התוכנית שתדרג ישובים לפי הפריפריאליות . מה שנעשה בתוכנית החדשה אכן מקומם. “אזור קו עימות” זכה לניקוד של 40 אחוז למרות שזה לא הקריטריון הכי חשוב בשמונה השנים האחרונות מאז מלחמת 2006. מה גם שהטווחים שהוגדרו (9 ק”מ) ממש לא רלוונטים היום.
  לדעתי צריך לרתום למאבק גם את ישובי משגב שהם פריפריאלים ביותר ומוקפים מכל עבר בישובי מיעוטים שכולם יקבלו את ההטבה.

 4. התעוררתי מהחלום הגב

  בליכוד אין מטומטמים

  ואנחנו לא אופנענים!!!!!!!!!
  בליכוד לא יושבים מטומטמים והם יודעים
  שלעולם לא יהיו להם בכפר יותר מ 15 אחוז
  אז אתם חושבים שאם נתפקד זה יעזור בולשיט!!!
  חוץ מזה ההתפקדות נעשית (לא אצלנו ) בחוכמה שניתן
  להצביע ולבחור חברי מרכז ודרכם להשפיע וזה לא “היום”
  עוד בדיחה מבית היוצר הכפרית

  תפנימו שזה מאוחר מאד
  כי ישנו במועצה

 5. אייל ב הגב

  הטבות מס
  שתי עצות לי לראש המועצה
  1.אל נא ירפו את ידיך כל אותם רואי שחורות ומשמיצים כי אין להם דבר אחר לעשות וענראה לא עשו כלום מעולם .
  2. הורד לאלתר את הארנונה בניגוד להחלטת משרד הפנים והאוצר בסוף כמו לכל רשות הם יכסו את החוב או נחריז על פשיטת רגל ויעבירו אותנו למעלות בניגוד לרצונו של החבוט בוחבוט ובא לציון גואל וכל אותם מלעיזים יבכו בעיתון במעלות ואז נראה מי יתחס אליהים .

 6. תושבת וותיקה הגב

  ההצעה להתפקדות למפלגות נכונה
  במשטר הדמוקרטי הקיים בישראל יש לאזרח יכולת להגדיל את יכולת ההשפעה שלו במידה והוא מתפקד לאחת המפלגות בהן קיים “פרימריס” ( בחירת מועמדים לכנסת ע”י חברי המפלגה). יש הטוענים שיכולת ההשפעה של מתפקד למפלגה גדול פי 7 מאשר של אזרח רגיל. תהליך ההתפקדות למפלגות ישרת את תושבי הכפר גם במאבק הצפוי בתחילת 2015 על פירוק מועצת תפן והכללת אזור התעשייה בשטח השיפוט של כפר ורדים.

 7. תושב הגב

  פתרון פשוט
  פתרון פשוט הוא להסתפח למעלות עם השארת ועד פועל עצמאי לענייני כפר ורדים. כך נעשה עם רמת אפעל וכפר אז”ר שסופחו לרמת גן אבל שומרים על עצמאות ניהולית. כפר ורדים ירד באשכול החברתי, יקבל מימון ממשלתי כתמיכה לחינוך הארנונה תרד והפטור של 12% ממס הכנסה ישאר.

 8. צפור דרור יצחק הגב

  דברים אמיתיים.
  לכפר בצורתו
  דברים אמיתיים.
  לכפר בצורתו הקיימת מאבד את האוכלוסיה הצעירה.
  ראה שיווק דיור לילדים חוזרים.
  בצורה הנוכחית כל מה שאנו מקבלים מהמועצה המכובדת הינו פינוי אשפה אחת לשבוע.
  וכל שאר הצרכים הציבורים נקנים בתוספת ממון של התושב (שגם כך משלם מסים מהגבוהים בארץ)
  למעשה מס עקיף לארנונה

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן