לאה גולדברג בגלריה טל


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
עדי גרינפלד

לאה גולדברג "מבקרת" בכפר ורדים: פתיחת תערוכה וביקור מעניין של ילדי בית הספר היסודי קשת.

כפרניק IMG_6510 (1024x683) לאה גולדברג בגלריה טל

 

לאה גולדברג "מבקרת" בכפר ורדים: פתיחת תערוכה וביקור מעניין של ילדי בית הספר היסודי קשת.

 

לפתיחת תערוכת לאה גולדברג בגלריה טל כפר ורדים הגיעו אורחים רבים מקרוב ומרחוק. אפילו כמה אורחים מחו"ל. בפתיחה נשאו דברים יאיר לנדאו, מנהל העיזבון ובנה של מינה לונדוי שהייתה חברתה הטובה של לאה גולדברג עוד מקובנה. יאיר סיפר על ילדות בתל-אביב על הקרבה ללאה שראתה בו ובאחותו ילדיה ואף כתבה סיפור קצר לכבודו – סיפורו של יאיר עם ציוריה.

הוא תאר איך בשנים אחרונות היה רנסנס ועניין רב לגבי יצירתה של גולדברג, בעיקר הכתובה ובעקבות התערוכה בגלריה טל הוא מקווה שיתעורר עניין גם בנושא יצירת הפלסטית. הוא התרשם מאד מהתערוכה, מההצבה ומהמקום שאפשר מבט כוללני ביצירתה של לאה.

גדעון טיקוצקי, המתמחה ביצירתה הכתובה של גולדברג, כתב כמה ספרים בנושא ציין שהוא מופתע מהמכלול ומתרשם בהחלט שיש מקום לעיון ביצירה זו.

 

 

כפרניק IMG_6517 (1024x683) לאה גולדברג בגלריה טל
_hAf3q9FL9U

עדי גרינפלד מספרת על גלריה טל בערוץ 2.

 

 

הח"מ, אוצרת התערוכה, קראה "מכתב מדומה ללאה ממרחק הזמן", כמו שלאה כתבה "מכתבים מנסיעה מדומה" וציינה את ההתרגשות בעיון במחברות הציור המקוריות ומהעבודה על התערוכה.

גפן שפירו וליהיא שיקריאור שרו בהרמוניה נפלאה שלושה שירים מולחנים של המשוררת בליווי פסנתר של אביחי יעקוביאן שעיבד את השירים. שלושתם בוגרי מגמת המוסיקה בכברי.

הקהל הרב סייר בחללי התערוכה ובקדמת הבית שם הוגש כיבוד קל ויין תושבים רבים שלחו משוב חם על התערוכה המיוחדת, חלקם היו מלווים באורחים ממרכז הארץ שציינו את המפעל של גלריה טל בהתפעלות (למשל ברכה ואיתר דוד, היורשים, אסתר כץ, נילי אדוריאן, רה טננבואום ועוד רבים).

ביום ראשון, למחרת הפתיחה ביקרו כחמישים תלמידי כתה ב' מבי"ס קשת ביוזמת נטע רפאלי יחד עם ארנה המורה לאמנות, שהכינו את הביקור כשבוע מראש. הילדים חולקו לשתי קבוצות, שמעו הסבר קצר על לאה גולדברג וציוריה, על הרישומים, ציורים ובעיקר עבודת הקולאז' שגם ילדים יוצרים בשעורי אמנות, ואח"כ עשו פעילות והפעלה יצירתית בגלריה.עוד ליוו את הילדים מיכל לזרוב ויעל כנפו ושתי אימהות.

התערוכה תהיה פתוחה עד ה-30.10. במהלך הקיץ צפויים לבקר בתערוכה אורחים רבים: מטיילים בצפון, קבוצות נופשים ביזור, ואפילו סטודנטים משנחאי המבקרים במכללת הגליל במשגב ומתוכננים לשמוע הרצאה על התרבות ישראלית כפי שהיא משתקפת ציורי גולדברג.

 

פרטים ותמונות באתר גלריה טל.

 

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן