כפר ורדים קריה יפה


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מ.מ. כפר ורדים

כפר ורדים זכה באות מגן "עשור הצטיינות" לשנת 2014

כפרניק ורדים קריה יפה כפר ורדים קריה יפה

כפר ורדים זכה באות מגן "עשור הצטיינות" לשנת 2014

 

אתמול זכה יישובינו כפר ורדים באות מגן "עשור הצטיינות" לתחרות "קריה יפה" לשנת 2014. את אות המגן קיבלו לידיהם בשם המועצה המקומית כפר ורדים, חבר המועצה, עו"ד עופר כהן ומנהל מחלקת איכו"ס מוטי מזרחי.

"עשור הצטיינות" מוענק על 10 שנות זכייה רצופה ב-5 כוכבי יופי, במסגרת תחרות "קריה יפה ומקיימת בישראל יפה". התחרות קריה יפה בישראל יפה היא אחת משש תחרויות יופי ארציות, שעורכת המועצה לישראל יפה במטרה לשפר את פני הארץ ומוסדותיה.

בתחרות "קריה יפה" מעודדת המועצה לישראל יפה את הרשויות המקומיות ברחבי הארץ בתחום טיפוח הסביבה הן ברמת הרשות והן ברמת התושב היחיד ובסיומה מקבלים המשתתפים תעודות כוכבי יופי בהתאם לרמה אליה הגיעו (עד 5 כוכבי יופי). בטקס הוענקו דגלי יופי לרשויות המצטיינות וחולקו אותות נוספים.

עיקרי הנושאים להערכה בתחרות היו: פני הישוב, ריאות ירוקות, שילוט, המרחב היישובי, מוסדות ציבור וחינוך, ויוזמות הרשות. בהתאם לעקרונות המודרניים של פיתוח סביבתי בר קיימא, התחרות שואפת ליצור שיווי משקל נאות בין פיתוח אורבני יעיל ולבין "ריאות ירוקות" (שטחים פתוחים כגון פארקים או גינות המשמשות את הציבור כולו), כך שהאחרונים לא יפגעו או יצטמצמו. מטרה נוספת של התחרות היא להגביר את מודעות התושבים לכך ש"הבית לא נגמר בדלת"  וטיפוח הסביבה תלוי גם בתשומת הלב של כל תושב ותושב.

 

חבר המועצה, עו"ד עופר כהן, הודה בשם המועצה המקומית כפר ורדים על הבחירה ואמר כי "כחלק עיקרי מתפקידנו כחברי המועצה, הוא לשים כמטרה את טיפוחו של הכפר ואיכות החיים בו לרווחת התושבים המתבטאת בניקיון היישוב, שמירה על ערכי הטבע והנוף וטיפוח הרחובות והגנים הציבורים ביישוב".

מנהל מחלקת איכו"ס, מוטי מזרחי, הוסיך כי התחרות המתקיימת מידי שנה מחנכת את התושבים לאהבת הארץ והשמירה על רמת הניקיון, וערכי הטבע והנוף בכפר יימשכו להישמר גם בשנים הבאות.

סיון יחיאלי, ראש המועצה המקומית כפר ורדים: "אנחנו גאים בקבלת הפרס המשקף את יופיו של הכפר בעייני המתבונן מבחוץ. יחד עם זאת אין אנו מתעלמים מהצורך לשפר נקודות בכפר כמו למשל, רחוב שניר ואזורים אחרים על מנת שנעמוד בסטנדרטים שאנו מציבים לעצמנו. אני מבקש להודות לצוות הקטן שלנו על העבודה המסורה".

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. @ הגב

  יואב ניצב הירוק ושותףבפרויקט “נגיעות”איך לא שתפו אותך בקבלת הפרס
  !

 2. מאיר הגב

  10 שנים !!!!!!
  שופטי התחרות מתנדבים (ואובייקטיביים)
  לא מונעים משיקולים פוליטיים (גרינפלד)
  וכל הכבוד לסיוון למוטי ולצוות הגינון
  שהביאו לנו גאווה למקום שבו אנו חיים

 3. פרח הגב

  יופי

  אם ימשיכו לרצף בחלוקי נחל
  ולספר סיפורי בדותות על השורשים,
  שמפריעים לפרחים תעשו מה שאני עשיתי.
  ותראו עשרות מקומות שהפרחים נעלמו לחלוטין ללא סיבה
  והכל בחסות הירוקים.
  דוגמא מעניינת לקבלת החלטות…………
  בכלל בשנה הבאה שימשיכו בחלוקי נחל
  הפרס לא יעבור את אחוז החסימה

 4. !!!!! הגב

  אכן
  הכפר שלנו מאוד יפה!!!!!!!!!!!

 5. יואב ניצב הגב

  שותפות בקבלת הפרס
  שלום,
  סיון פנה אליי להגיע ולייצג את המועצה בקבלת הפרס.
  שהיתי באותם ימים בחו”ל ואני שמח שהיה לנו ייצוג ראוי ומכובד .
  יואב.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן