כפר ורדים למען שליט!


כפר ורדים , כפרניק
מאיר גרינפלד
חוויות מהקונצרט מול עזה ומאוהל המחאה בירושלים למען גלעד שליט
כפרניק _של ירושלים יולי 2010 042 כפר ורדים למען שליט!

 

היוזמה לנסיעה לקונצרט הייתה של רעייתי, לידיה, וזאת מיד עם הפרסומים הראשונים על קיום הקונצרט ומטרותיו, כחודש לפני המועד המתוכנן.
המטרה: להשתתף בקריאה של התזמורת הפילהרמונית לשלטונות עזה למתן זכויות שבוי מלחמה לגלעד שליט (ביקורים סדירים של נציגי הצלב האדום והמשפחה וכן קבלת דואר – מכתבים וחבילות מזון , ספרים וכד’). (זאת לא הייתה קריאה לשחרור גלעד, בניגוד למטרות מארגני המצעד לירושלים).
כפרניק _להחזרת גלעד 008 כפר ורדים למען שליט!
לידיה פנתה בתחילה לגורמים שונים, כולל מארגני הקונצרט במטה שלהם בחיפה, אך לא מצאה היענות לבקשתה לשלוח אוטובוס שיצא לקונצרט ויחזור לכפר ורדים. אי לכך פנתה לחברת אוטובוסים פרטית הפועלת באזורנו והוציאה להם הזמנה והתחייבות כספית על שמה. במקביל פרסמה קריאה במייל ובאתר "כפרניק" להשתתפות בנסיעה לקונצרט.
בתחילה הייתה היענות בלתי מספקת ועד כשבוע וחצי לפני מועד הקונצרט נרשמו כ-20 איש בלבד. בסופו של דבר נרשמו לנסיעה קרוב ל-65 משתתפים, כולל תושבים מהמצפים באזור וממעלות. רק ל-47 הראשונים הובטחה נסיעה באוטובוס המתוכנן וכל השאר היו ברשימת המתנה.
כארבעה ימים לפני מועד המתוכנן לקונצרט החלה התארגנות במעלות, אולם המארגנים לא הצליחו ל"מלא אוטובוס" וכל רשימת ההמתנה של לידיה הועברה לידיהם, כך שבסופו של דבר "רשימת ההמתנה" נסעה אף היא לקונצרט.
האווירה בנסיעה הייתה טובה וכל תקלה התקבלה בהבנה. אנשים התחלקו עם אחרים במאכלים ופיצוחים שהביאו מביתם וכן חולקו בזמן הנסיעה פיצות שנתרמו ע"י מועדון הזהב. יש לציין שהמשתתפים היו גם ילדים ונערים שהצטרפו להוריהם. היציאה לנסיעה הייתה בצהריים ב-12:30 והחזרה ב-23:30.
יש לציין לטובה גם את הארגון המעולה בפארק אשכול. הורשו להיכנס 8,000 איש בלבד ורק למי שהגיע באוטובוסים. נכנסו לשטח 160 אוטובוסים שכל אחד מהם נרשם מראש אצל המארגנים ובחזיתו הופיע שלט מזהה. השלט המזהה שלנו היה שלט שנתרם ע"י המועצה. כל אוטובוס קיבל מספר שהוצמד לחזיתו על מנת לסדר חנייה בצורה שאפשרה לכל משתתף למצוא במהירות יחסית את "האוטובוס שלו", וע"י כך התאפשר פינוי מהיר של המתחם מיד עם סיום הקונצרט. הפינוי המהיר היה חשוב לא רק מטעמי נוחיות אלא גם מסיבות ביטחוניות.
האווירה בקונצרט הייתה מיוחדת ביותר הייתה הרגשה של אחדות, התרגשות והתרוממות רוח.

שלשום, ביום חמישי, ביקרנו לידיה ואני באוהל המחאה של מש’ שליט בירושלים ליד ביתו של ראש הממשלה. הצגתי להוריו של גלעד את השלט שנתלה על האוטובוס שיצא לקונצרט ולפי בקשתם נתלה השלט בחזית אוהל המחאה כאשר כל עובר אורח יכול לראות את השלט עליו כתוב "בכפר ורדים מייחלים לשובו של גלעד שליט". כל הזכויות לניסוח הכתובת שמורות לנוגה כוכבי מ.מ. כפר ורדים.
 

צילום: מאיר ולידיה גרינפלד.

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. ענת הגב

  אנשים טובים
  כל הכבוד לך לידיה, על היוזמה החשובה, על האחריות שלקחת בהזמנת האוטובוס ובהתחייבות כספית בטרם ידעת אם יהיו נרשמים. בזכות אנשים כמוך אני גאה להיות תושבת הכפר.

  אנני אוהבת את התגובות העוקצניות שתפסו להן מקום של קבע כאן באתר, אך בכל זאת לא אוכל להתעלם מכמה נושאים ויש לי כמה שאלות (ודווקא לא אליך לידיה):
  האם זה לא תפקיד המועצה ליזום לרכז לקחת אחריות ולהוציא לפועל פרוייקט שכזה ?
  להזכירכם: גלעד שליט היה תלמיד בחטיבה כאן בכפר.

  מדוע אף אחד במועצה לא התפנה להתעסק בנושא, אך המועצה ידעה להתהדר ולתרום את השלט הנהדר לאוטובוס בציון “כפר ורדים” ?

  מדוע אף אחד מהמועצה לא מצא לנכון לפרגן ללידיה ולהודות לה ? מאיר צריך לכתוב את הכתבה ?

  מהו בדיוק תפקידה של רכזת התרבות בכפר ורדים ? לשלוח מיילים על פעילויות שנערכות בסביבה ?
  נקודות למחשבה.

 2. ארנה הגב

  ענת, זו גועל נפש של תגובה…
  לא לעניין ולא במקום.
  יש אנשים שתמיד ובכל מצב יחפשו דרך לנגח את המועצה.
  אני מקווה שמאיר ולידיה יענו לך.

 3. אורח/ת הגב

  לענת
  מה יום מיומיים,תמיד זה ככה מאז ומעולם. יש שמדברים ויש שמבצעים.

 4. אורח/ת הגב

  ענת
  המועצה לא צריכה ולא אמורה לקחת אחריות על כל יוזמה פרטית שמתארגנת.
  כל הכבוד ללידיה על המאמצים ואני מורידה בפניה את הכובע אך אי אפשר להאשים את המועצה בכל דבר.

 5. אמא שצעדה לצד ענת הגב

  אכן יש שמדברים ויש שמבצעים
  אותה ענת מהתגובה הראשונה היא מהמבצעים.
  היא זו שארגנה משלחת של אמהות ופעוטות להשתתף ביום הראשון של הצעדה למען גלעד שליט, היא זו שפנתה למועצה בבקשה לעזור בהתארגנות הזו (לפחות מבחינת הסעה שתעזור לאמהות ולפעוטות עם העגלות לשוב לרכבים) ונענתה שאין זה מתפקיד המועצה אבל הם ישמחו לתת לה שלט.
  אז את השלט היא לא לקחה אבל ארגנה את האימהות בתאום עם מארגני הצעדה, והביאה לכולם עוד סרטים צהובים ובלונים צהובים והסיעה בעצמה כמה שיכלה, ותאמה בין אמהות נוספות עם מקום ברכבים לבין אמהות נטולות רכב, ובעזרת אמהות נוספות שהצטרפו ליוזמה מצאה מסלול ידידותי לפעוטות ומקום חניה מוצל לרכבים שהמתינו כדי שלא נחזור עם הקטנטנים לרכבים לוהטים.
  ההבדל בין ענת לבין לידיה ומאיר הוא שענת סרבה לקחת שלט שמייצג את המועצה כשהמועצה עצמה לא היתה מוכנה לתרום דבר מלבדו, ואני יכולה להבין את התסכול של ענת מהעובדה שרכזת התרבות לא נקפה אצבע לעזור בהתארגנות האמהות, התסכול הזה מוצדק.

 6. אורח/ת הגב

  ל- 6 שיודעת מי זו ענת ואת כל הקורות אותה….
  מי פנתה למועצה, אל מי במועצה היא פנתה? מה נענתה? ועל ידי מי?

 7. ענת הגב

  אנשים טובים
  כוונתי הייתה ועדיין להעלות שאלות לגיטימיות, גם אם לא תמיד נעים להתעסק איתן.
  ארנה – לא באתי לנגח את המועצה – אני כן חושבת שיש יותר מקום למעורבותה בנושא. שימי לב שהתנסחתי במילים שמכבדות את הנושא והקוראים וללא ניבולי פה – מה שלא ניתן לאמר על תגובתך.
  ולמגיבה מס 4 – אני בהחלט מסכימה איתך, אבל – אולי יוזמות פרטיות מתהוות במקום בו נוצר חלל ? במקרים בהם אין מענה מתאים.
  אוליי היה יותר נכון דווקא לשתף פעולה עם האנשים היזמיים בקהילה ?
  ולגבי לקיחת אחריות – היא לא תיפול אוטומטית ובאופן בלעדי על המועצה – כי מי שיוזם ועושה לא יתן לכך לקרות, הייזם פועל מתוך דחף שבהכרך יגרום לו לרצות שהדבר יצליח. במקרה כזה יש רק מרוויחים – אחריות תהפוך להיות משותפת והמשא יהיה יותר קל.

 8. אורח/ת הדר הגב

  גלעד שליט
  אומנם קצת באיחור מאוד התפלאתי שהמועצה לא לקחה אחריותבענין ההסעה ואני היתי בן אלה שחיפשה הסעה דרך תל אביב ונאמר לי לפנות למועצה שלי לכן שמחתי שלידיה לקחה את זה על עצמה ראינו בדרך כל כך הרבה אוטובוסים של מועצות ועיריות והם לא שילמו עבור הנסיעה היתי מוכנה לשלם הרבה כדי שהוא יחזור השלט היה מתוק תודה

 9. אורח/ת מס' 6 הגב

  למגיב/ה מס’ 7
  ענת יודעת למי פנתה וכיצד נענתה.
  אין בכוונתי להעלות באוב דברים שאינם רלוונטים יותר.
  גם ענת היתה מאוד מאופקת ולא היה בכוונתה לפגוע באף אדם אך התהיה שהעלתה לגבי התנהלות גורמים מסויימים במועצה מוצדקת.
  רשויות מקומיות רבות ראו לנכון לסבסד מקופתן הסעות לקונצרט ולצעדה ובנוסף להדפיס שלטים התומכים במשפחת שליט מטעמן.
  נציגת ההמועצה שלנו שמחה על היוזמה אך סרבה לקחת בה חלק (לא אירגוני ולא פיננסי) ועוד הציעה לחלק שלטים כאילו המועצה היא העומדת מאחורי היוזמות ולא תושבים פרטיים.
  לידיה ומאיר בחרו לשאת בגאווה את השלט, וקבוצת האמהות העדיפה להגיע בשם עצמן ולא בשם מועצה שלא היתה מוכנה לתרום דבר פרט לשלט.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן