כפר ורדים למען גלעד שליט


כפר ורדים עם גלעד שליט
עליזה פרידמן

כ-100 מתושבי הכפר ציינו בירושלים יום הולדת לגלעד שליט

כפרניק _של IMG_5207 כפר ורדים למען גלעד שליט

כשצעדתי בפעם הראשונה עם ההורים ממצפה הילה חשבתי שבאתי לתמוך בהם ולא למחות חלילה נגד הממשלה. כשראיתי את הההורים צועדים, פתאום הבנתי שטעיתי. ביטחון המדינה לא מונח על כתפיו של הילד שלהם. הממשלה שלחה את החייל והיא אחראית לגורלו!!!

 

שני אוטובוסים מלאים יצאו מכפר ורדים לירושלים לציין יום הולדת עצוב לגלעד בהשתתפות אלפים מכל רחבי הארץ.
חלק מדברים שאמרה עליזה פרידמן  לנוסעי האוטובוס:
כשנחטף  גלעד שליט, הבטיח אז אלוף גלנט לעשות הכל כדי להחזירו. המציאות מראה אחרת. אחרי ארבע שנים של הבלגה, עדינות וסבלנות, החליטו אביבה ונועם שליט, שבנם גלעד האומלל, אשר סיים בהצטיינות את לימודיו בבית ספר אמירים שבכפר ורדים, לצעוד את כל הדרך ממצפה הילה עד ירושלים. בדרך אמרו: "הבן שלנו סובל יותר". כשהיגיעו הקימו אוהל מול בית ראש הממשלה ומאז כחודשיים, הם יושבים שם בחום הכבד. 
כעת הם דורשים מהממשלה: "לעשות".
לא משנה מה, אבל בהחלט משהו שישיב אותו הבייתה. הם ישארו באוהל עד לשחרור בנם.
כשצעדתי בפעם הראשונה עם ההורים ממצפה הילה חשבתי שבאתי לתמוך בהם ולא למחות חלילה נגד הממשלה. כשראיתי את הההורים צועדים, פתאום הבנתי שטעיתי. ביטחון המדינה לא מונח על כתפיו של הילד שלהם. הממשלה שלחה את החייל והיא אחראית לגורלו . בכל המסלולים שצעדנו, השתתפו המוני בני אדם. עשרות מטוסים קלים חגו מלמעלה. סוסים רבים דהרו לידינו והמוני אנשים עמדו בצידי הדרך וחילקו שתיה, אבטיחים ושלל פירות וחטיפים. יותר מ-200,000 צעדו יחד עם ההורים האומללים. נראה שכל העם התגייס לצבא החברים של גלעד.
כפרניק IMG_5178 כפר ורדים למען גלעד שליט
מאז שההורים החליטו לצאת מההבלגה שלהם ולמחות, מתקימים כמה אירועים גדולים בכל שבוע.
השבוע למשל: ביום ראשון הפגנה מול משרדי הממשלה. ביום שלישי מרוץ ספורטיבי ענק ממצפה הילה לכיוון ירושלים. אלפי רוכבי אופנים ואלפי רצים. ביום חמישי היגיעו הספורטאים לירושלים והייתה צעדה מרשימה מאצטדיון טדי לכיוון אוהל המחאה. ביום שישי עמדו במאה צמתות אנשים ועצרו את התנועה ל-15 דקות ו-24 שניות.(1524 ימים ) גם בכפר עמדו נשים בצומת . בערב הייתה קבלת שבת מאוחרת ליד בית ראש הממשלה בקיסריה. ובטלוויזיה לא מסקרים. מראים את האדם המרושע שצועק על ההורים ועל הנוער שעומד שם. כולם ראו את אח של שרה. אבל לא ראו את זה שהעם החליט ומבקש מהשליט שיחזיר כבר את גלעד. 

כולנו שותפים לבקשת ההורים: אנא בכוח, די להבלגה אנא בכוח די להפקרה. גלעד שליט הוא הבן של כולנו. ביבי הבטחת ביבי תקיים. אני אמא חרדה . בני יתגייס בעוד 3 שנים. ואם חלילה ילקח בשבי, האם יעשו עליו עסקה? ידברו על מחיר? האם לחייל שלנו יש מחיר תמורת שחרורו? האם גם את בני יפקירו אם ילקח בשבי? 
יום הולדת חמישי בשבי ולנו האמהות יהיה מה לומר. לאירוע הזה הוזמנו נשות שרים ונשים ידועות. שיאמרו די להפקרת החייל.

סבא של גלעד כתב לרוה"מ: "יבוא יום ושערי בתי הסוהר יפתחו ואסירי החמאס ישתחררו כי ראש ממשלה אחר די אמיץ יגיע להסדר. אולם נכדי כבר לא יהיה. אם נכדי ימות במרתפים שם, זו תהא אשמתך".
ואנחנו האמהות מצטרפות אליו ואומרות: הגיע הזמן לצאת מן הקיפאון , שחרור גלעד אינו עסקה, לגלעד אין מחיר!!!
 
עם חמאס וחזבאללה אין נצחון ואין הגיון בשום עסקה. שחרור חייל אינו עסקה. לחייל שלנו אין מחיר. עמי איילון, כרמי גילון,  מופז, גלנט ובטחוניסטים מביני עניין חושבים שלא תהיה כל סכנה למדינת ישראל בשחרורו. וככל שהזמן זוחל דרישותיהם יעלו. והוא עלול למות.
 
אנחנו מציינים היום את יום הולדתו החמישי של גלעד בשבי הנורא. מכפר ורדים יצאו שני אוטובוסים מלאים. עזבנו הכל ובאנו  להביע הזדהות ותמיכה בהורים. באנו במיוחד להביע את הזעם והיאוש מול ביתו של ראש הממשלה היום ולומר לו אנא אל תוותר על גלעד שליט. ארבע שנים של גשושים ונסיונת הספיקו.
אני אמא של חייל של המחר לא אסכים שיפקירו אותו ויעשו עליו עסקאות אם ילקח בשבי . אין מחיר לאף חייל. חייל אחד  שלנו שווה הרבה מאוד שלהם.
באוטובוס ישב יונתן בר עם אימו אלה.
דברים מרגשים שאמר יונתן באוטובוס לגלעד שליט ואחר כך לערוץ 2 ( סידרנו לו שם כתב שצילם אותו . היום בערוץ 2 נשמע את יונתן בשעה 6.)
 
***
 
יום שישי 26.8 בבוקר בשעה 10:00 בכיכר מספר 2, עמדה קבוצת אנשים לציין את יום הולדתו של גלעד שליט.
1525 ימים בשבי. במאה צמתות בארץ נעצרה התנועה ל-15 דקות ו-25 שניות. בכפר לא עצרו את התנועה.
ורה הרץ, שרה יחיאלי, זהבה כהן, עודד ברנט ועליזה פרידמן, עמדו שם. ברכו כל נהג לשלום, ציינו את יום הולדתו של גלעד ונתנו מדבקה וסרט צהוב.
 

לבקשת הכותבת, עליזה פרידמן, לכתבה זו אין אפשרות להגיב.

 

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן