כפרי גלילי


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
בן עמי מוסק

כל קול משפיע: התארגנות משותפת של נכי צה"ל בינוח, ג'ת, כיסרא, סמיע וכפר ורדים.

כפרניק על מקווה בכפר ורדים 034_0 כפרי גלילי

 

כל קול משפיע: התארגנות משותפת של נכי צה"ל בינוח, ג'ת, כיסרא, סמיע וכפר ורדים.

 

שלום לכולם,

אנו, 4 חברים, נערכים לפתיחת משרד ( וירטואלי ) – "כפרי גלילי" – שיפעל לרווחת נכי צה"ל בכפרים ינוח, ג'ת, כיסרא, סמיע וכפר ורדים. המטרה להעמיק את הקשר עם ארגון נכי צה"ל ולקצר "טווח" לטיפול לרווחת הנכים בכפרים אלו. קיבלנו את ברכת הדרך ממנהל מחוז הצפון רפי כהן צמח ומיו"ר הארגון חיים בר.

החברים הם ריאד מג'ת, עלואן מסמיע, בן עמי מכפר ורדים וחסבאני מינוח.

בכוונתנו לבנות תכנית שנתית לפעילויות מגוונות בהתאם לבקשות החברים. בימים אלו אנו נערכים לשתי משימות: האחת מערכת הבחירות לארגון נכי צה"ל; השנייה היערכות לקראת פתיחת "משרד (וירטואלי) גלילי" של נכי צה"ל. הכוונה "בוירטואלי" שאין לנו משרד פיזי והתקשורת תהיה בין החברים לארבעת המתנדבים הרשומים במסמך. מתוך כוונה "לקצר" את זמן החברים, המתנדבים יסייעו לכל אחד שזקוק לעזרה – בשיתוף סאבק סעד מבית ג'אן ודיוד רון מנהריה.

 מתוכנן מפגש ראשוני עם יו"ר ארגון נכי צה"ל חיים בר, ביום 24 למאי. ע"מ להקל על כולם, המפגש הראשוני יערך בחלוקה כדלקמן: בשעה 18:00 בכפר ינוח בבית הקשיש ובשעה 19:30 בסמיע בבית העם.

נשמח לראותכם ושגם שתשמיעו את קולכם במפגש.

ברצוננו להדגיש בפניכם את החשיבות בהצבעה להנהלת המחוז שתערך ב-27 למאי. בתקופה הקרובה תקבלו רשימה עם ציון שמות כל 27 חברי המועצה של "עובדה שאפשר אחרת". נדגיש שלאחר בחירת הנציגים בכל חמשת המחוזות בפריסה ארצית, תערך בחירה של היו"ר של הארגון לחמש השנים הבאות, ע"י 94 חברי כל הנהלות המחוזות. מכאן החשיבות להצביע לכל הנציגים שלנו, כדי הבטיח את בחירתו של חיים בר ליו"ר הארגון.

אנו מניחים שמרבית החברים אינם בקיאים במאבק היומיומי של חיים בר לשמירת הזכויות הקיימות ולהרחבתן. אולם כולנו מודעים "למלחמה" של משרדי הממשלה במגוון נושאים כנגד זכויות סקטורים שונים במשק, כולל נכי צה"ל. הארגון בחמש שנים האחרונות בניהולו של חיים בר הצליח לא רק לשמור על הקיים, אלה גם להרחיב זכויות במספר נושאים.

לא נלאה אתכם בכל המאבקים שחלקם אינו ידוע גם לנו. אולם נציין כמה נושאים עיקריים:

* תקציב הספורט. לאור פעילותו של יו"ר הארגון חיים בר גדל משמעותי ואנו מקווים לקבל נתח ממנו לפעילויות עבור משרד "כפרי גלילי".

* יו"ר הארגון התחייב להמשיך בפעילותו למען הרחבת הביטוחים הרפואיים לנכים ומשפחותיהם.

* יו"ר הארגון התחייב להמשיך גם בקדנציה הבאה לשמור על ההסכם שנחתם עם מנכ"ל משהב"ט לשמירה על זכויות הנכים ולהחזרת זכויות שנשללו מחלק מציבור הנכים.

* הוסכם בין הארגון ל משהב"ט על תוספות תגמול לנכה המתבגר.

* יו"ר הארגון הצליח להחזיר "זכויות" שנלקחו באופן חד צדדי, חלקן הוחזרו במלואן וחלקן בתהליכים.

* הוסכם שכל נכה מעל דרגת 50% בהגיעו לגיל 70 יהיה זכאי לתווית נכה לרכבו.

* על מנת להבטיח שלא תהיה פגיעה בזכויותינו, חיים בר נמצא בעיצומו של מו"מ מתקדם לעגן את זכויות הנכים בחקיקה של הכנסת, שימנע זליגת זכויות בגלל פעילותם של פקידי האוצר.

 

 חן חן על השיתוף ובהצלחה לכולנו. ברוכים הבאים. בשם כולם בן עמי מוסק כפר ורדים.

***

 

 

דיווח ממשרד כפרי גלילי

השבוע ישבנו וליבנו את מהות הפעילות המוצעת על ידנו. נדגיש שכל הפעילויות נעשות בהתנדבות מלאה וברצון טוב של כולנו, להעשיר את הפעילויות השונות במסגרת ארגון נכי צה"ל.

להלן הנושאים אשר בכוונתנו להציג להנהלת הארגון ואחרי הבחירות נפעל בעבודת מטה משותפת עם הנהלת הארגון להטמיע את הבקשות. נשמח מאד במפגש החברים שכולם יגיעו ונשמח שהחברים ישמיעו רעיונות נוספים. אין כוונה לדון בנושאים אישים אלה רק בנושאים המשותפים לכולנו.

נושאים אישיים יטופלו כאמור ע"י כל החברים המתנדבים בהתאם לפניות ויישארו חסויות.

נשמח לראות את כולכם במפגש הראשון 24.5, נשמח שתשמיעו את קולכם במפגש.

 

הנושאים שאנו ראינו כחשובים ויטופלו כאמור אחרי הבחירות הם:

שמירה על ייצוג נאות של הנכים מהצפון בדגש על 5 הכפרים במשלחות צה"ל לחו"ל ובאירועי הארגון.

אירוע חברתי של סוף שנה לסיכום הפעילות שבו יהיה ישולב פעילות תרבותית. כמו כן אנו מציעים לשלב בו את הצעירים המתגייסים ולהעביר להם את פעילות הארגון בתקווה שלא יזדקקו לו.

מפגשים חברתיים משולבים בפעילות תרבות בחגים של כל העדות. לדוגמא: יום העצמאות, פסח –פסחה-יתרו וכדומה.

פעילות מהותית של השתתפות הארגון במימון חלקי של ציבור הנכים במועדוני כושר באזורינו מתוך שאיפה שהעלויות יהיו זהות לתשלומי הנכים בבתי הלוחם השונים.

מאחר ויש נכים שנשמטו מרשומת של משרד הביטחון, נבקש מכל חבר שמכיר נכים שאינן רשומים ברשומת של הארגון, אינם מקבלים את העיתון "הלוחם" וכד' – לדווח לאחד מחברים הרשומים במסמך, כדי שנטפל בעדכון הרשומת של הארגון.

נק' נוספת שכבר נבדקה על ידנו לעניין חברות בארגון לגבי נכים ברמת נכות של בין 10% ל-19%. שמאחר וההגדרות של משרד הביטחון שקובעות שהם אינם מופיעים ברשומת של משרד הביטחון כנכי צה"ל, למרות שקיבלו פיצוי חד פעמי וזכאים לטיפול רפואי, לא ניתן לצרפם לחברים בארגון.

 

hasbani1@netvision.net.il חסבאני 052-6834980

reyad8b@walla.com  ראיד 050-6077087

Esam_alwan@walla.co.il  עלואן   050-6276914

benami.mosek@gmail.comבן עמי 05-25322244

סיוע ביום הבחירות ושאלות ניתן לפנות

 dorni470@gmail.com דיוד רון 054-4412541

או לסאבק 052-8527035

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אוליבר אליעזר הגב

  בן עמי היקר,
  יישר כוח, כל
  בן עמי היקר,
  יישר כוח, כל התארגנות היא מכפיל כוח להשיג מטרות, ובעיקר במקרה זה לקראת הבחירות ב27.5.14 לארגון נכי צה”ל.
  בהצלחה לכל הצוות המשותף יהודים ודרוזים כאחד בהנהגתך.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן