כלב בכל בית


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
ניבה פורן

ב-24/10 יום אימוץ "כלבאב" בכפר ורדים. הכלביה מלאה. הזדמנות לאמץ חבר אוהב, נאמן ושומר.

כפרניק 2_14 כלב בכל בית

 

ב-24/10  11:00-14:00 יום אימוץ  של "כלבאב" בכפר ורדים. הכלביה מלאה וזו הזדמנות לאמץ חבר אוהב, נאמן ושומר.

 

ביום שישי 24.10 יגיעו לכפר ורדים מתנדבי עמותת כלבלאב עם כלבים מהעמותה, ליום אימוץ. הארוע יתקיים במרכז הכפר משעה 11.00 ועד 14.00.

הכלבים שישתתפו ביום האימוץ הם חלק קטן מכלבי העמותה. למעלה מ-70 נמצאים בכלבייה ועוד עשרות רבות, בעיקר גורים, שוהים בבתי אומנה.

העמותה מצילה כלבים נטושים, מטפלת ומשקמת אותם, דואגת להם למישכן, מזון, טיפולים, חיסונים, חום ויחס, ומחפשת להם משפחות, שיאמצו אותם לביתם וללבם.

העמותה מבוססת רק על מתנדבים המשקיעים מזמנם וכוחם בהצלת כלבים, טיפולים, נקיון שוטף ותחזוקת הכלבייה, הסעים לוטרינר, לאומנות, אימוצים. כמות המתנדבים עדיין נופלת מהיקף הצרכים, הפעילות, המטלות וריבוי הכלבים והקשיים.

לעמותה גם אין מקורות מימון מכל גורם או מוסד. כךשעבודתם הקשה של המתנדבים, ככל שהיא  נעשית מכל הלב, מלווה בקשיים רבים, בשל הצורך הקבוע לאתר מקורות מימון למזון של הכלבים, לטיפולים הרפואיים, לתחזוקת הכלבייה.

בתקופה האחרונה מתמודדת העמותה בריבוי עצום של כלבים נטושים כשממול אין כמעט אימוצים. הכלבייה עולה על גדותיה וגם אומנות לעוד ועוד גורים – כבר אין.

ב-8 שנות פעילות העמותה, נמצא בית לכמעט 1,500 כלבים, ובכך – ניצלו והובטחו חייהם, לאורך שנים, בחיק משפחות.

יום האימוץ בכפר ורדים הוא עוד נסיון לקרב ולחבר בין אוכלוסיית האזור לכלבים, מציאת בית לעוד כלבים, ובכך, מתן תקווה להצלת חייהם של כלבים נוספים. על אף שאנשי העמותה מעוניינים באימוצים רבים ככל האפשר, ההליך מתבצע תוך התייחסות ובדיקה:ההתאמה בין הכלב למאמצים – אופי, גודל, תנאים, מצב משפחתי של המאמצים, רצונותיהם.

מרכזת האימוצים אומרת כי עדיף לבחון ולהשקיע בתהליך האימוץ כדי למנוע אי-התאמות והחזרתם של כלבים. האימוץ צריך להיות צעד שבו הכלב ימצא בית חם והמאמצים ימצאו חבר אמיתי לאורך שנים רבות.

בעמותה גם מקפידים על סל רפואי מלא לכלבים: כל החיסונים, עיקור או סרוס ושבב. כמו כן נכללים בסל הניתן ע"י העמותה הדרכה של מאלף מקצועי הנפגש פעם אחת מטעם העמותה עם המאמצים ומנחה אותם: בדיקה כללית של אחד מהוטרינרים העובדים עם העמותה, ולווי ביעוץ, הדרכה והכוונה של אנשי העמותה, לא מוגבל בזמן.

האימוץ כרוך בתשלום החזר עלות הסל הרפואי, ושיעורו מוזל עשרות מונים מעלות סל כזה הניתן באופן פרטי.

ליום האימוץ בכפר ורדים מקווים בעמותה להביא 15-20 כלבים, ולהציג בפני המתעניינים שיבקשו גם מידע לגבי הכלבים האחרים של העמותה.

מספר גדול יותר של כלבים מהמתוכנן להגיע, מצריך הסעים ועשרות מתנדבים שיהיו עם הכלבים. מאחר ובין המתנדבים גם הרבה צעירים ובני נוער, שאין להם רכב, אין אפשרות להרחיב עוד את מספר הכלבים המגיע. כאמור, העמותה מתבססת רק על מתנדבים, על זמנם, כוחם, רצונם, ואפשרויותיהם הפרטיות.

בין המתנדבים נמצאת קבוצה גדולה של נשות כפר ורדים, המתנדבת ב"כלבלאב" שנים לא מועטות, בקביעות. רובן-נשים בגמלאות. ה"וותק" הגילאי לא מונע מהן להיות פעילות, משקיעות (חלקן בתפקידים מספר בעמותה), והן מהוות גרעין מוביל בעמותה. ביניהן אילנה קידרון המשמשת גם יו"ר העמותה, יהודית סגל העוסקת גם בניהול הכספי, אורה בית הלחמי, לידיה גרינפלד, וורה הרץ ופטר גנאה.

בעמותה מקווים שבכפר ורדים, שבו חיה אוכלוסייה חזקה ואיכותית, תהיה אוזן קשובה ולב חם לכלבים. הכלבים הם אולי הולכי על ארבע היחידים שחייהם וקיומם תלוי אך ורק באנשים. אלו אמורים להעניק לכלבים מסגרת ביתית משפחתית, ובתמורה מקבלים חבר, היודע להוקיר תודה למאמציו. במקרים רבים נוכחותם של כלבים בבית תורמת לילדים בטחון ופתיחות, ותמיד היא מהווה תרומה לבטחונה של כלל המשפחה.

בעקבות גל הפריצות – יש לזכור שכלבים יכולים, בנביחותיהם, להבריח פורצים ו/או להעיר את בני הבית בעת ניסיון פריצה.

 

צילום: עמר לאופר.

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן