כיכר בכניסה לכפר ורדים


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
עודד שלומות

תקציב לתכנון כיכר בכניסה הראשית, חודש היטל השמירה, רוית אורן ואביעד כהן מונו לדירקטורים באשכול גליל מערבי.

כפרניק IMG_4687 כיכר בכניסה לכפר ורדים

 

תכנית להסדרת הכניסה הראשית, סובה בקריית החינוך, התאמות בינוי לקליטת עובדי מועצה חדשים, שיווק שלב ג'.

 

אישור אביעד כהן ורוית אורן כדירקטורים באשכול גליל מערבי וחידוש היטל השמירה.

**

בישיבת מועצת כפר ורדים שנערכה אמש, אישרה המליאה תב"ר של 200 אלף ₪ לתכנון הכיכר בצומת הכניסה הראשי לכפר מכביש 854 (מעלות-תפן-כרמיאל). מקורות: משרד התחבורה 140 אלף והמועצה 60 אלף.

 

בנוסף, אושרו עוד מספר תב"רים אחרים:

* 800 אלף ₪ לסובה ופתרון תחבורתי המיועד להורדת והעלאת תלמידי חינוך מיוחד בבית ספר תפן – שיאפשר הסדרת התנועה בכל קריית החינוך תפן-אמירים. מקורות: 70% משרד התחבורה, 30% מועצת כפר ורדים.

 

* 100 אלף ₪ להתאמות מבנים למערך החדש של עובדי המועצה (במשרדי המועצה ובשלוחה בגנים/ מכרז המוזיקה בשלב ב'): מבקרת, מנכ"ל, מנהלת המתנ"ס, מחלקת ההנדסה ואגודת הספורט. (מאיר גרינפלד התנגד, איריס וקנין נמנעה משום שלא קבלה פירוט התכנית והעלויות).

 

* 700 אלף ₪ לליווי יזמים לשיווק שלב ג'. מימון מלא של מינהל מקרקעי ישראל.

 

 

 

 

כפרניק  כניסה_1 כיכר בכניסה לכפר ורדים

 

עוד בישיבה:

* המליאה אישרה פה אחד המשך גביית היטל השמירה (על פי חוקי העזר נדרש אישרור כל שנתיים). לדברי יחיאלי, זהו היטל הנותן גם תוצאות בשטח, כמו גם בהצטיידות באמצעי אבטחה, מצלמות וכו'. הוא הזכיר שלמרות גל הפריצות האחרון ("כל אחד שנפגע הוא כמובן עולם ומלואו"), בסך הכל יש ירידה בכמות הפריצות בכפר.

* רוית אורן ואביעד כהן מונו כדירקטורים באשכול גליל מערבי. בשל המבנה החדש של הדירקטוריון (1/3 נבחרי ציבור, 1/3 עובדי ציבור, 1/3 נציגי ציבור) ושני המקומות עבור כפר ורדים, יחיאלי לא ישמש עוד כדירקטור. אורן מסיימת דוקטורט בתחום המנהיגות ועוסקת שנים רבות במשאבי אנוש. כהן משמש מזה חודשים ספורים כמנכ"ל המועצה. המינויים אושרו פה אחד.

 

* צילה עדני רוסמן התחילה בתפקידה כמבקרת מועצת כפר ורדים. משמשת גם כמבקרת במועצת אליכין. היתה בעבר ממונה רשויות (קצינת מחוז) במשרד הפנים ולפני כן עבדה במינהל האוכלוסין. היא נבחרה במכרז ובכוונתה לעבור להתגורר באזור.

 

* אשכול גליל מערבי אירח משלחת של עיריית סנדי ספרינגס (Sandy Springs ), עיר עשירה מג'ורג'יה. ראש העיר הוא נוצרי תומך ישראל נלהב. בשל המצב הביטחוני ערכנו להם סיור בנצרת במקום בירושלים.

 

* רעיה שטראוס בן דרור יזמה הקימה את "הרוח הגלילית – מועדון קפיצת המדרגה" של הגליל. מדובר במיזם אזרחי של אנשי ציבור, מנהלי מפעלים (יו"ר  מיכאל אילוז –מנכ"ל חברת טבע נאות ותושב שלומי), אנשי חינוך, אקדמיה וכו' – יש מקום נרחב לפעילות במועדון וכל מי שהגליל חשוב לו מוזמן לתרום. רק פעילות אקטיבית של אוכלוסייה חזקה ואכפתית יכולה לקדם באופן משמעותי את האזור. ניר מסיקה, עוזר ראש המועצה, מעורב מטעם מועצת כפר ורדים בפעילות.

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן