כבוד וכיבוד ליולדות


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מ.מ. כפר ורדים

שרית גיא, תושבת כפר ורדים, מרכזת את הפרויקט ומארגנת כיבודי לידה ליולדות מהכפר.

כפרניק ודבש חדש כבוד וכיבוד ליולדות

שרית גיא, תושבת כפר ורדים, מרכזת את הפרויקט ומארגנת כיבודי לידה ליולדות מהכפר.

 

כיבוד לידה היא יוזמה קהילתית הקיימת כבר בקהילות שונות בארץ, בעיקר בקיבוצים או בישובים קהילתיים קטנים. כשאישה יולדת, הקהילה נרתמת לעזרה ומפנקת את המשפחה בארוחות מזינות או במאפים במשך שבועיים ועד חודש לאחר הלידה. כך הקהילה עוזרת ליולדת שזקוקה למנוחה ובמקביל צריכה לטפל ברך הנולד. השבועות הראשונים לאחר הלידה אינם פשוטים כלל, הטיפול בתינוק הוא לעיתים קרובות תובעני ביותר, והדבר קשה עוד יותר כאשר יש ילדים נוספים לדאוג להם. לכן, יולדות ישמחו לקבל כל סוג של עזרה. כאן בדיוק המקום של הקהילה לבוא ולהושיט יד.

מעבר לתבשילים עצמם יש לכיבוד לידה פן חברתי-קהילתי מחמם את הלב: היולדת ובני משפחתה לא מרגישים לבד, הם מרגישים כי יש סביבם קהילה תומכת ושיש להם למי לפנות.

ב"חלב ודבש" החליטו כבר לפני כשנתיים להרים את הכפפה ולארגן כיבודי לידה ליולדות מכפר ורדים, מתוך צורך לעזור ליולדות ומתוך רצון לקרב את הקהילה בכפר ע"י עזרה הדדית בתוך הקהילה.

בשנה וחצי האחרונות שרית גיא, תושבת הכפר, מרכזת את הפרויקט ומארגנת כיבודי לידה ליולדות מהכפר. עכשיו המועצה המקומית של כפר ורדים החליטה לחבק את הפרויקט ולטפח אותו כפרויקט קהילתי, והיא תסייע בפרסומו כדי להביאו לידיעתם של כלל התושבים. כך הפרויקט יוכל לתפוס נפח גדול יותר, עם יותר מתנדבים ויותר יולדות.

אז איך זה עובד? שרית מרכזת רשימה של מתנדבים המעוניינים לתרום מזמנם ולבשל ארוחה אחת או לאפות מאפה אחד ליולדת שילדה. ברגע שיש יולדת חדשה המעוניינת לקבל כיבודי לידה, כל המתנדבים מקבלים על כך הודעה. מי שפנוי ורוצה – נרשם ברשימת השיבוץ לאותה היולדת.

כשיש יולדת חדשה בכפר, שרית פונה אל האישה ושואלת אותה האם היא מוכנה לקבל את כיבודי הלידה, וכמו-כן היא שואלת לגבי העדפותיה (ארוחה בשרית או צמחונית / ארוחת צהרים או ארוחת ערב, וכו') ומבררת האם יש רגישויות מזון אצל מישהו מבני המשפחה, ובנוגע למנהגי הכשרות של המשפחה. המתנדבים מקבלים את הדגשים הללו לפני שהם מבשלים כדי שהתבשילים יתאימו לאותה המשפחה.

 

 

איך מצטרפים? מתנדבים המוכנים להצטרף לפרויקט מוזמנים לשלוח מייל אל שרית לחלב ודבש: halav.d@gmail.com או ליצור קשר בהודעה פרטית בפייסבוק ("חלב ודבש – מרכז מקצועי לאם ולתינוק") ושרית תיצור אתכם קשר ברגע שתהיה יולדת שתרצה לקבל כיבודי לידה.

בנוסף, נשמח לשמוע מכם על נשים אחרי לידה שירצו להתפנק. ניצור איתן קשר ונבדוק האם הן מעוניינות לקבל כיבוד לידה.

נשמח לעזרת הקהילה בהגדלת רשימת המתנדבים לפרויקט, ובקבלת מידע על יולדות חדשות בכפר.

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. הדס הגב

  כל הכבוד!
  יישר כח
  כל הכבוד!
  יישר כח

 2. יולדת 3 פעמים הגב

  כל הכבוד ליוזמת
  כל הכבוד ליוזמת ולמפנקות…

  איזה כיף שיש כאן נשמות טובות

  מזל טוב ליולדות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן