כאן גרים בכפר ורדים


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מ.מ. כפר ורדים

פרויקט "כאן גרים – סטודנטים עם אזרחים ותיקים" יוצא לדרך!

כפרניק  גרים כאן גרים בכפר ורדים

פרויקט "כאן גרים- סטודנטים עם אזרחים ותיקים" יוצא לדרך!

 

לאור השיעור הגדל והולך של בני הגיל השלישי באוכלוסיית כפר ורדים. ולאור הצורך הגובר במתן פתרונות דיור זמינים וברי השגה לסטודנטים, משרד הבינוי יפעיל, באמצעות הראשויות המקומיות, ובהן כפר ורדים ובסיוע המשרד לאזרחים ותיקים, תכנית פיילוט לעידוד מגורי סטודנטים בדירות אזרחים ותיקים.

הסטודנטים יתגוררו בדירות של אזרחים ותיקים ויקיימו פעילות חברתית עם האזרח הוותיק בהיקף של 120 שעות שנתיות, בתמורה למלגה שנתית בסך 8,000 ₪ שתסייע להם בתקופת הלימודים, ויקבלו בתמורה מגורים בתנאים מעולים של כ-250 ₪ בחודש. כל זאת לאחר שיעברו הכשרה על ידי התאחדות הסטודנטים בישראל.

בפרויקט מסוג זה כולם מרוויחים: מצד אחד – הפרויקט ייתן מענה חברתי לאזרחים ותיקים תוך שיפור הביטחון האישי, הפגת בדידות, ליווי חברתי ולימוד הדדי ויחזק את מעמדם של האזרחים הוותיקים בקהילה. במקביל יחזק את הקשרים הבין-דוריים ומצד שני יגביר את המחויבות הקהילתית והחברתית של הסטודנטים ויסייע להם כלכלית ויקטין הוצאות בתקופת הלימודים.

לפרטים נוספים ולהצטרפות למיזם החברתי יש להתקשר למוקד הפניות של המשרד לאזרחים ותיקים 8840*.

 

ראש המועצה המקומית כפר ורדים, סיון יחיאלי: "אנו בכפר ורדים בונים את היישוב הן בהיבט הפיזי והן בהיבט הקהילתי תוך יצירת תכנית מתאר ותוכניות עבודה במגוון תחומי החיים. כחלק מכך, אנו פועלים להעצמה וקידום של האזרחים הוותיקים המהווים חלק מרכזי במרקם הקהילתי. אני מברך על קיום המיזם  החברתי החדש בהובלת משרד הבינוי והשיכון עם התאחדות הסטודנטים הארצית ובשיתוף המשרד לאזרחים ותיקים. הוותיקים מהווים היסוד עליו נבנה כפר ורדים, ואני רואה חשיבות רבה בהעצמתם".

 

לדירות המוצעות בפרויקט בכפר ורדים.

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן