יש חיים אחרי הכבלים, בחיי.


ד”ר אברום רותם מציע להתנתק מהכבלים והלווין
אברום רותם

להתנתק מהכבלים ולהשאר בחיים …

כפרניק 1_3 יש חיים אחרי הכבלים, בחיי.

 

מאחר ואני מאמין שאם יש ישוב, ויש לו אתר בו נכנסים חלק לא קטן של התושבים, מן הראוי שנתחלק בנסיון ותובנות עם התושבים.
התנתקתי מהכבלים ונשארתי בחיים. מי שרוצה מידע על כך, לחסוך כ- 3000 ש"ח בשנה, ועשרות, אם לא יותר שעות של בהייה בכל חודש, באין סוף סדרות/ סרטים שבכלל אל התכוונת לראות אלא "נתקלת בהם פתאום" – אז הנה התרופה. תרויחו זמן איכות לדברים משמעותיים בהרבה לכם ולבני הבית שלא ניתן לכמת בכסף.
 
אז הנה 10 נקודות בעניין:
1.    לא להקשיב לעצות ולתובנות של "מומחים" בנושא. זה פשוט וזה עובד ושלא יבלבלו לכם את המח שאי אפשר וכ’ו.
2.    זה לא מתאים לכולם. אז אפשר להרגע. זה מתאים באמת לכאלה שכל בני הבית ישארו בחיים גם ללא תכני המדיה שבכבלים, כולל וויתור מרצון על תכני ספורט ודברים אחרים איכותיים למדי אבל אפשר לחיות בלעדיהם.

3. אין ספק שזהו שינוי לא פשוט, כמו דיאטה, שבהתחלה זה נשמע בלתי אפשרי, אבל כשאתם כבר שם פתאום רואים שיש עולם שזנחנו לשווא, ונהיה שקט, ועולם חדש של ספרים ותחביבים שנזנחו לטובת הריבוע שבקיר (הטלויזיה), ואפילו, רחמנה ליצלן, אפשר לפתח שיח בינאישי בין בני הבית– דבר שכבר שכחנו כמעט מקיומו.

כפרניק 1_4 יש חיים אחרי הכבלים, בחיי.

 

4.    אין צורך לההפך לסניאס/נזיר ולהתנתק מן העולם, זו לא הכוונה. צג המחשב והאינטרנט, שכבודם במקומו מונח, אינו תחליף לעדכון של חדשות, סתם מנוחה, ואולי אף צפייה בתכנית כזו או אחרת באחד מהערוצים ציבוריים 1, 2, 10. לכן יש שירות חינמי – "עידן", הנותן מענה לכך. החוק שעבר לא מזמן בכנסת קבע שתוך זמן יהיו 18 ערוצים לצפייה בחינם, כיום יש 5 ערוצים ציבוריים 1,2,10 ועוד שני ערוצים שממילא לא צופים בהם 33 וערוץ הכנסת)
5.    יש לרכוש באופנים שונים את הממירים. ניתן לרכוש כמעט בכל רשתות החשמל ובחנויות מקוונות באינטרנט, ואפילו בדאר ישראל. בנוסף, יש חאפרים שעלו על העניין (נתקלתי בהגונים ועניניים, לא צריך להיות פרנואיד גם בנושא זה) שבהקלדה פשוטה בגוגל אפשר למצוא אותם. קנו דגם פשוט, יש הרבה קשקושים טכנולוגיים שלא צריך בשלב זה. החיבור פשוט מאד ומידי, ומקסימום תקראו לבן של השכן שיחבר. צריך ממיר לכל מסך שיש בבית. אל תסתבכו עם חוכמולוגים שאומרים אחרת.
6.    לגבי קליטה: בניגוד לשמועות הלא נכונות שאמרו לי – יש קליטה מצוינת בכפר ורדים עם אנטנת האצבע הקטנה שמצורפת לממיר (לפחות ברח’ חירם בו אני גר). ראיתי שיש מגברים פשוטים לאנטנה, אם ישנה איזה שהיא בעיה של קליטה, למרות שמהניסיון שלי אין. אגב, התמונות חדות בהרבה ואיכותיות מאלה שהיו לי בכבלים, ולא אטרח להסביר, כי זו נקודה שולית בסיפור.

 

7.    מכיון שהתכנים הדיגיטאליים ברשת מתרבים והולכים ממילא, אפשר להוסיף "סטרימר" (מספיק בפשוט והזול בלי כל התוספים שממילא לא נשתמש בהם) שמאפשר הצגת סרט/ סדרה, תמונות מהטיול האחרון שצלמתם, ומוזיקה שהורדתם (או מישהו נתן לכם) מהרשת.
8.    אני משתמש בממיר שרכשתי (שהוא קצת יותר משוכלל מהפשוט ביותר) גם לשמוע מוסיקה שקיימת לי במחשב ממילא בכמויות אינסופיות לשם שמיעה באי-פון/ אם-פי שאני בדרכים. תאמינו לי, השקט שנופל על הבית עם הניתוק מהכבלים, ומסיקה במקום הבלה-בלה הטלויזיוני שווה את הכל.
9.    עוד שמועות להפריך: להתנתק מהוט זה היה פשוט, ולא כמו שספרו לי סיפורי זוועה, שהיה צריך להתחזות ליורד מן הארץ או לפחות בר מינן וכל מיני. מראש הודעתי להם שאני מתחבר לעידן, וזה סופי ומוחלט. למרות שהם נדנדו קצת, ירדו מהר, כי הבינו שזהו.
10.         החיסכון הכספי הוא לא היסטרי אבל אפשר לחשוב על משהו טוב הרבה לעשות עם 3000 ₪ בשנה… בהשקעה חד פעמית של 1/3 מכך (ופחות, תלוי במספר הממירים שאתם צריכים), תקבלו שקט ושפיות פרמננטית…. בחינם. פשוט וחינם.
 
ובקיצור – בהצלחה, רק טוף ו… שקט. אכן תגלית העידן הדיגיטאלי: יש חיים אחרי הכבלים. בחיי.

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  גם אנחנו
  ממליצים בחום, גם אנחנו עשינו זאת

 2. צבי שוץ הגב

  ברכות על ההצלחה
  עכשיו נראה אותך מתנתק מסלקום או אתה יודע מה , מונע מהם להתקשר כל חמש דקות על איזה מבצע/מתנה שאתה לא יכול בלעדיהם …

 3. אורח/ת הגב

  אכן…
  יפה אמר אברום. יש חיים אחרי הכבלים.
  והמהדרים מוסיפים – יש גם לפני הכבלים.
  לשמחתי הצלחנו במהלך השנים להימנע מהכנסת הדבר הזה לביתנו. בהתחלה זה הצריך עמידה כנגד לחצי דור ההמשך, אך מי אמר שהחיים תמיד קלים? נדמה לי שהיום הם מברכים אותנו על כך

 4. גליה הגב

  וואללה. לנו בכלל אין ממיר. המרנו את האופציה לממיר בדברים אחרים
  הודענו לילדים בפשטות, והם קיבלו את זה בפשטות.
  גם בלי ממיר ובלי חבילות של הוט או יס – הטלויזיה מספקת המון שעות בהייה, המוח לא נח לרגע, אם למישהו יש אשליה. מי שרק רוצה להירגע עם איזו תכנית טפשית אחרי יום עבודה מתיש, שידע, שהמוח לא מפסיק לעבוד וצובר כל כך הרבה מידע מיותר ומזיק לעתים קרובות – כי אנחנו מודעים למליוני המסרים שנכפים עלינו ויוצרים בנו אשליה שטלויזיה היא המרגיע האולטימטיבי או ערכת הבידור שאי אפשר בלעדיה.
  המרנו לפחות שעה של צפייה בטלויזיה, בספורט. הרווחים לא רק כספיים, אלא גם ערכיים. כמו שנאמר כאן. הכל עניין של החלטה. כמו להפסיק לעשן. כמו להתחיל לעשות דיאטה וספורט. כמו להגיד לנודניקים מסלקום שאני לא מעוניינת בהנחה על שליחת SMS, כי אני לא שולחת אס אם אסים בכלל. חבל על הזמן, כי באותו זמן אני יכולה לשמוע את הקול של החברים שלי מהצד השני – הרבה יותר נעים וחם. ותקשורתי.

 5. אורח/ת הגב

  לא צריך להגזים- כל דבר שמגזימים בשימוש בו
  גם אם הוא חשוב , מהווה כמעין התמכרות.
  לא חייבים הכל או לא כלום.
  אפשר לשלב הרבה דברים , כל עוד זה במידה זה טוב.

 6. אא הגב

  עידן++
  האם קולטים בכפר ורדים את עידן++

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן