יריד המתנות החברתי


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
גילי לבנה

ביום שישי ה-23.3 בין השעות 10:30-14:30 בקיבוץ געתון: קניות עם ערכים

כפרניק yarid 2018 ad יריד המתנות החברתי

ביום שישי ה-23.3 בין השעות 10:30-14:30 בקיבוץ געתון: קניות עם ערכים

 

שלום.

 שמי גילי ליבנה ואני בת קיבוץ געתון.

במשך שנים רבות משפחתי ואני היינו קונים את מתנות החגים שלנו במרכז מארג בכפר ורדים.

לפני 4 שנים חשבתי לעצמי שאולי יש עוד רבים כמוני שהיינו שמחים לקנות מתנות לפסח מעמותות וארגונים חברתיים, ולאחר שיחה עם רכזת התרבות של קיבוץ געתון הקמנו את היריד החברתי לפסח.

הרעיון מאחורי היריד הוא עידוד של קניה חברתית לפסח והכרות עם ארגונים ואוכלוסיות שונות ברחבי הגליל הפועלים למען עשיה חברתית.

כל הדוכנים ביריד הם ארגונים ועמותות מהצפון בלבד אשר עוסקים בעשיה חברתית – יצירה עם בעלי מוגבלויות, העצמה נשית, דו קיום, נוער בסיכון ועוד.

 

 

כפרניק yarid 2018 ad-001 יריד המתנות החברתי

 

 

כבר 4 שנים מידי שנה ביום שישי שלפני חג הפסח אנחנו מזמינים כל מי שרוצה לרחבת חדר האוכל בקיבוץ געתון לקנות מתנות לפסח בעלת משמעות חברתית. ניתן למצוא ביריד דוכן של יין מיקב שפיה מכפר הנוער מאיר שפיה, עבודות של דיירי בית עדנאן מירכא (מפגרים), תיקים מעשיי ידיהן של נשים במקלט לנשים מוכות בחיפה ועוד.

כל ארגון/עמותה מגיעים ליריד עם חומרי פרסומי אודותיהם וגם בליווי חניכים/משתתפים מכיוון שליריד יש משמעות נוספת של הכרות של האנשים עם הארגונים עצמם והמשך מעורבות חברתית של כלל האוכלוסיה לאורך השנה כולה ולא רק ע"י קניה ביריד.

כבר 4 שנים היריד מתקיים בהצלחה רבה והדוכנים שהתחילו איתנו ממשיכים עד היום ומצטרפים מידי שנה עוד ועוד ארגונים. היריד כולל גם דוכני אוכל כך שניתן לראות מידי שנה עשרות אנשים יושבים על הדשא במחצלות ובכיסאות, אוכלים ארוחת צהרים עם ילדים ובידיהם שקיות מלאות מתנות. את היריד פוקדים מידי שנה כ-250 איש לערך.

השנה הוספו חידוש נוסף לקידום הנושא החברתי והוא סדנא בשפת סימנים להורים וילדים אשר תועבר ע"י הילה אלמוג, חירשת מלידה תושבת נהריה.

היריד כולו מאורגן בהתנדבות על ידי בסיוע שתי חברות (רעות לוי ועדי ישראלי) ובעידוד רכזת התרבות של הקיבוץ (סמדי קמיוסקי). אף אחת מאיתנו לא עובדת בתחום או באחת העמותות האלו וכל הארגון נעשה בזמננו הפנוי.

השנה יתקיים היריד ביום שישי ה-23.3 בין השעות 10:30-14:30 בקיבוץ געתון.


השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן