טורניר אבאנט


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מריסה שפר

 

על גברים, נשים והמאמאנט ביניהם..

כפרניק  (1) טורניר אבאנט

 

"נראה לך??" זו היתה התגובה הראשונה שנפלטה ממנו אחרי ששאלתי אותו אם יהיה מוכן להשתתף בטורניר קבוצות הגברים של נשות מאמאנט. בסדר, חשבתי בליבי, זה לא היה הזמן הכי טוב לשאול.. השעה היתה רק קצת לפני חצות ואני חזרתי מלאת אנרגיות אחרי האימון (השני) שלי במאמנט. אין ספק שהיה זה שבוע שמתחתי את זה עד הקצה ובאלגנטיות נעלמתי כמעט כל ערב לפעילות במסגרת הקבוצות. התנחמתי כשהבנתי שאני לא היחידה החולקת חיים עם יצור שהקשר האנתרופולוגי שלו למוצא האדם בא לידי ביטוי ביתר שאת בשעות בהן המוח כבר כבוי על מסך שטוח.

התחלנו להבין שאנחנו קצרות בגברים ושיש סיכוי שהקבוצה שלנו לא תיוצג באירוע האבאנט המושקע. אחרי עוד כמה שאלות/בקשות/התחננויות הגעתי למצב בו פשוט הודעתי לו שהוא משתתף. זה לא המקום לפרט מה היו השיטות בהן נקטתי כדי לשכנע אותו שזה לטובתו אבל האמינו לי שזה השתלם לו…

"חייבים להתאמן!" החליטה הקפטנית פה אחד. אין מועד אחד מלבד שישי בצהריים. למען הסולידריות הסכמתי לוותר על שנת הצהריים הקדושה והגעתי לבלון יחד עם חברותיי, בני זוגן והילדים. אפילו המאמנת הגיעה, כולן נרתמו למען מטרה אחת: להביא חבורת גברברים עליזה למצב בו יהיה ייצוג מכובד לקבוצה.

"בואו נעשה משחק מעורב גברים-נשים, כדי שיהיה לנו אתגר", אמר אחד שלא חשב לעומק. הוא חטף הגשה לבטן והנחתה לפנים. אחרי שעה קלה הבנו שאין יותר מדי מה לעשות, זה המצב ויהיה מה שיהיה. העיקר שכולנו נהנה.

הגיע יום שבת והגברים נקראו לאולם הספורט לחימום עם עופר יעקב. אני לא בטוחה שעופר ידע עם מי יש לו עסק. אין ספק שהחימום היה יעיל או במילים שלהם – הוא פירק אותם! כשהגענו מצוידות באמצעי עידוד (ילדים) וקישוט (פאות) הם כבר היו מעולפים כהוגן. עשר דקות לפני פתיחת המשחקים התחלנו לספסר בגברים שלנו. כנראה שלא כל השחקניות מכירות את שיטות השכנוע המיוחדות ולכן היו קבוצות בהן היו חסרים גברים ליצור שישייה. אז בגלל שאנחנו גם חברות טובות וגם מפחדות מרונית הסכמנו לתרום גברים לקבוצות אחרות, העיקר שיהיה טורניר מעניין ושהם לא יעשו לנו בושות…

בסופו של דבר הם הוכיחו לנו שגם הם יודעים ליהנות מהמשחק, שהתחרות והאדרנלין יכולה להשאיר אולם מלא בנשים, ילדים ואורחים רבים על הרגליים במשך כשלוש שעות. הם הנחיתו, הפגיזו, תפסו, ונמרחו על המגרש בעודם חובשים פאה בלונדינית, לובשים חצאית הוואי או תרנגול על הראש. הם ניצחו וגם הפסידו וסיכמו את האירוע ב "אולי נפתח ליגה משלנו?"

אז כל הכבוד על הארגון, ההפקה והיום הנפלא שבילינו ביחד כמשפחה, כקבוצה, כליגה ובעיקר כקהילה שנעים להיות חלק ממנה.

 

מריסה שפר

 

 

 

כפרניק  פרס (8) טורניר אבאנט

 

 

 

תודות מיוחדות למספר אנשים:

 • עתיר שפי – פיזיוטרפיסט מעולה שהכין עבורנו את החולצות המהממות!

• עופר יעקב – מאמן רצי כפר ורדים על שהריץ את הגברים וחימם אותם טוב לפני המשחקים.

• יונתן זלצר ורועי אור על המוסיקה וההגברה – שני בחורים צעירים בכיתה ט' שנותנים שירות מוסיקה והגברה לאירועים, הביאו את הציוד האישי שלהן מהבית – פרגנו להם ותזמינו אותם לאירועים – הם מקצועיים!

• ניר גרינברג השופט שנתן מזמנו האישי והגיע לשפוט.

• אבי וייץ על הכישרון המדהים שלו בציור שעל כוסות האליפות (ועל עוד מלא דברים נוספים שעושה למען הליגה…).

• לילי רוזן-זהר הגרפיקאית (שחקנית תפנט) על הצביעה בציור של אבי וההכנה להדפסה, וגם – על עמדת האיפור לילדים שפתחה במקום.

• המאמנים היקרים שלנו שתרמו מזמנם ופרגנו לנו במשחק משותף.

• תודה מיוחדת לקבוצה של מצפה אביב ולמאמן שלהם עופר – אשר למרות שמתקיים אצלם פורימון, ללא הנשים ועידוד מבית טרחו והגיעו כדי לקחת חלק מהאירוע.

• סיון יחיאלי אשר כיבד אותנו בנוכחותו במשחק הגמר והעניק את הפרס לקבוצה שזכתה: "גברים ברשת" הבעלים של קבוצת הנשים "קשת ברשת" אשר בעונה הקודמת לקחה דאבל – גביע+אליפות.

 

רונית וייץ.

 

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

  1. זה עם הגב התפוס... הגב

    התמכרות
    כל הכבוד למי שיזם וארגן את הבוקר הנפלא שחווינו!זה פשוט ממכר,וכעת אנו הבעלים מבינים את ההשקעה הרבה של הנשים בספורט זה.כמו שנאמר-כל אחת יכולה,מסתבר שגם כל אחד יכול..היו בינינו בעלי כרסים ומשקל של 3 ספרות,וגם הם קפצו,תפסו,מסרו וזרקו,ופשוט נהנו.נודע לי שיש דרישה של בעלים להמשיך ולהתאמן משך כל השנה,ואולי בעתיד אף לערוך משחקים בין הבעלים לפני משחקי הנשים!שאפו לעושים במלאכה,והלואי ותצא לפועל התכנית.נהנתי עד מאוד!

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן