חצר אמנים נודדת במשגב


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
טל גפני

מפגישה את הקהל עם האמן היוצר פנים אל פנים, ומייצרת קשר ישיר ובלתי אמצעי של האמן והקהילה.

כפרניק 2014-03-29 10.43.36 חצר אמנים נודדת במשגב

 

חצר אמנים נודדת במשגב

 

ביום שישי הקרוב, 11.4.14 חצר האמנים הנודדת מגיעה לגילון. זו תהיה הפעם הרביעית שהחצר נודדת בין יישובי משגב. חצר האמנים היא אירוע חודשי של אמני משגב בתוך ולמען הקהילה. חצר האמנים מפגישה את הקהל עם האמן היוצר פנים אל פנים, ומייצרת קשר ישיר ובלתי אמצעי של האמן והקהילה. החצר כבר היתה בטל-אל, בכמון ובמצפה אבי"ב.

ב-24 למאי החצר תגיע לרקפת והיא מתוכננת להמשיך ולנדוד ברחבי משגב.

חצר האמנים מתאפיינת במגוון גדול ומשתנה של אומנויות. כל העבודות הנמכרות בחצר מקוריות ומבוצעות על-ידי האמנים המציגים בלבד. החצר תופסת תאוצה מאירוע לאירוע ומקבלת משובים אוהדים ורבים מקהל המבקרים.

 

 

כפרניק 2014-03-29 10.43.36_0 חצר אמנים נודדת במשגב

 

 

איך הכל התחיל?

לפני כשנה וחצי אביבה חיים טובים, פסנתרנית וציירת מכמון, החליטה שצריך לשנות את (אי) הנוכחות של האמנות בחיי הקהילה המקומית. היא החלה לאסוף סביבה אמנים כדי לייצר קבוצת כוח שתעלה את הנוכחות של האמנות, בפסיפס הקהילות של משגב. בנובמבר 2012 הוקמה קבוצת אמני משגב בפייסבוק, קבוצה שוקקת המכילה כיום 135 אמנים מקומיים. ועד עכשיו, הקבוצה ממשיכה לגדול.

בהמשך נפגשו נציגי קבוצת הפייסבוק גם במרחב האמיתי כדי להתחיל ולייצר שינוי. במפגשים התגבשה ההחלטה ללכת יחד, כגוף אחד ולייצר אירועי מכירה ותערוכות. לפני כחצי שנה חברה הקבוצה לפרויקט עסקי משגב ונולד צוות היגוי לקבוצה, המורכב מאביבה חיים טובים, רבקה שפר אמנית פסיפס מטל-אל, טובה רשף מוסיקאית ותכשיטנית מעצמון, מיכל קלסובסקי אמנית מגילון, גדעון שמיר מוסיקאי ויצרן עוגבים מיובלים, וטל גפני מנהלת פרויקט עסקי משגב.

ישיבות הצוות הולידו את חצר האמנים הנודדת ועוד פעילויות פנימיות לקהל האמנים.

 

ומה הלאה?

החצר תמשיך לנדוד ולגדול. אנו מעוניינים להגיע לאמנים נוספים שטרם העזו להצטרף, נשמח להצליח ולהגיע גם לאמנים מהישובים הבדואים של משגב. אנחנו שואפים ללמד את הקהל המקומי והארצי שיש אמנות חיה, מקורית ואיכותית במשגב!

ב-11.4, יום שישי הקרוב, חצר האמנים מתארחת בגילון.

הזדמנות נהדרת לבוא וליהנות ממגוון עשיר, ייחודי ומקומי של אמנות. וזו גם הזדמנות אחרונה לפני ערב הפסח להצטייד במתנות מקוריות שיפתיעו את יקירכם, מתנות שהן תוצרת מקורית ומקומית!

 

לאירוע בפייסבוק: כאן.

 

 

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן