חילופי זוגות


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
נועם בירן

אפיק ישראל 2014, מסמך אישי, פרק שלישי: אלן מחליף את סמי. 52 ק"מ ומקום שני.

כפרניק IMG_5327 חילופי זוגות

 

אפיק ישראל 2014, מסמך אישי, פרק שלישי:אלן מחליף את סמי. 52 ק"מ ומקום שני.

 

וואו כל כך הרבה דברים קרו בחודש האחרון, ממש לא יודע מאיפה להתחיל…

סמי חזר. נפגשנו עם המאמן וקיבלנו החלטה משותפת לפרק את הצוות. סמי עדיין חבול מהפציעה אבל בעיקר מבין שיקשה עליו להשקיע את הזמן הדרוש לאימונים באופן יעיל ולהגיע מוכן דיו למרוץ. אני על סף ייאוש, מחליט גם כן לוותר, אחרי הכל ההכרות הקרובה עם בן הזוג הוא המתכון להנאה ולהצלחה במרוץ מסוג זה, ואין לי כוונה למצוא "שידוך" אקראי.

המוטיבציה קצת יורדת אבל הכושר בסימן עלייה. מתחיל לשלב יותר אימוני ריצה עד 10, 12 ק״מ שמהם מאוד נהנה. מידי פעם משלב גם משקולות ומתכנן מתישהו גם גמישות וכוח (אלוהים איפה אכניס את כל זה…?!)

לאחר מספר ימים מתמלא מחדש ומציע לחבר קבוצה אחר, אולי האופציה הרלוונטית היחידה כרגע בקבוצה, להצטרף אלי. אלן אוחנה, אחד מצעירי הרוכבים בקבוצה רק בן 42, תושב נהריה נשוי ואב למורן בת 13 ומאור בן 10. אלן בחור חזק מאוד אבל חסר ניסיון במרוצי סבולת. הדבר בא לידי ביטוי בחלוקת אנרגיה לא נכונה עד כדי מצב של התחמצנות השרירים ואיבוד משמעותי של היכולת לייצר אנרגיה וכוח. פשוט סוס פרא חסר משמעת עם פוטנציאל של אלוף.

אלן שמבין את המשמעות הנגזרת מהצבת מטרה כזו, מסרב ואומר שלא יוכל להשתעבד לאימונים. אני מבקש שייקח את הזמן ויחשוב.

 

 

כפרניק IMG_5327_0 חילופי זוגות

 

 

 

בנתיים נרשמים לדואטלון כפר אוריה 4/4/2014  –  עוד מרוץ שאמור להוות אבן דרך. דואטלון הנה תחרות המשלבת ריצה ורכיבת אופניים. אני נרשם למקצה אופניים בלבד, 52 ק״מ של רכיבת שטח עם טיפוס מצטבר של 1000 מטר. טבילת האש האמיתית הראשונה לאופני החדשים. איתי מגיעים למרוץ עוד 6 חברים מהקבוצה, חלקם נרשמים למקצים אחרים.

מגיעים לכפר אוריה ביום חמישי בערב לאחר יום עבודה, יוצאים לאכול ארוחת ערב דשנה, שבים לחדר, מתארגנים ועולים לישון. 7 גברים בתוך צימר אחד….ממממ. נזכרתי בימי ראשית שרותי הצבאי, הרבה לא ישנתי בלילה.

בחמש מתעוררים "הרצים", אותם אלה שנרשמו למרוץ הכפול, גם ריצה וגם רכיבה. זהו, הלילה נגמר. עד שש וחצי מתארגנים לאיטנו. יוצא עם אלן שנשאר איתי בחדר אחרון, ברכיבה קלילה לאורך כ-3 ק״מ במגמת ירידה לאזור שטח הכינוס, איסוף ערכות משתתף, התארגנות אחרונה ויוצאים לחימום. 7:20 על קו הזינוק, מקבלים תדרוך וב-7:30 מזנקים.

תוך זמן קצר אנחנו דבוקה של 4 רוכבים מובילים. מרגע זה ועד לסיום בעצם, אין קשר עין עם שאר המתחרים. לקראת תום ההקפה הראשונה אני חש שהקצב גבוה מידי ומוריד. תוך דקות שלושת המובילים נעלמים לי מטווח ראיה בין שבילי יער מוריק. מחליט להמשיך בקצב שאתו אני חש נוח, הדופק גבוה אבל לא יותר מידי ושמשער שמשאיר אותי בטווח סביר מהמובילים. ביציאה מהיער עוקף במהירות קבוצת רוכבים ממקצה אחר ומיד נכנס לשביל מהיר במגמת ירידה בינות גפנים צעירים בדרך אל קטע שביל מישורי וארוך. מרים את הראש ומחפש את המובילים. לפתע מזהה את המובילים באופק. שומר על קצב מהיר יחסית (זה היתרון המובהק של האופניים החדשות שרכשתי) ומבין שהמרחק מצטמצם. מתחילה לזחול לי לתודעה המחשבה שאולי יש סיכוי שאצליח איכשהו לצמצם את הפער לעקוף לפחות את האחרון ולסיים שלישי. ישורת אחרונה, רואה את החברים פונים ימינה עדיין די רחוקים. עוצר למשך 10 שניות בנקודת שתייה (המים נגמרו לי בבקבוק) וממשיך. פונה ימין אל תוך הרוח ומתחיל לעבוד קשה. המרחקים הולכים ומצטמצמים ואני מבין שזה הולך ונהיה ממשי. ממש בכניסה לכפר אוריה, רגע לפני הכניסה לסינגל שמגיע כמעט עד לנקודת הסיום והנה אלן כבר 20 מטר לפני. עליה קשה בכביש, אני נעמד ומצמצם פער. בכניסה לסינגל כבר 10 מטר בנינו. פרדי חברי לקבוצה הנמצא בהקפתו הראשונה לאחר 10 ק״מ ריצה מגלה אבירות ומאפשר לי לעקוף. הנה אני גלגל אל גלגל עם אלן, עכשיו מתכנן את העקיפה. הסינגל עצמו לא מאפשר עקיפה אבל בסוף הסינגל כ 10 מטר לפני שער הסיום נפתח "משפך", שם אני מבצע מהלך, ועוקף את אלן ממש על קו הסיום. מקום שלישי! לא… מסתבר שהמוביל טעה בדרך ועדיין לא הגיע, המשמעות היא מקום שני, פחות משנייה אחרי המקום הראשון. וואו איזה כיף.

יום ראשון 6 באפריל, יושב במשרד ומקבל טלפון מאלן. כנראה שהעקיפה הזו עשתה לו משהו.

אלן מתקשר ושואל לשלומי ומעט שאלות "טכניות" לגבי המרוץ הצפוי בספטמבר. אומר שצריך לבדוק עוד דבר מה וחוזר אלי שוב ומודיע ״החלטתי להיות שותפך החדש״ ואני מאושר. חזרנו לעניינים.

 

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן