חיים בגיל – הסקר


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מ.מ. כפר ורדים

הסקר עוסק בצרכים ורצונות ומאווים של תושבי כפר ורדים בנוגע לאזרחים ותיקים. הנתונים יעזרו לתהליך התכנון.

כפרניק  נוף שבאת הביתה_72 חיים בגיל – הסקר

 

הסקר עוסק בצרכים, רצונות ומאווים של כלל תושבי הכפר בנוגע לאזרחים ותיקים, והנתונים ממנו יהוו את מקור המידע העיקרי להמשך תהליך התכנון.

 

 

מספרם של האזרחים הוותיקים בכפר ורדים צפוי לגדול ולהכפיל את עצמו בעשור הקרוב.

גם המאפיינים של האוכלוסייה הוותיקה משתנים וכבר כיום אוכלוסייה זו מתאפיינת ביכולות גבוהות, ניסיון חיים עשיר, ובריאות טובה.

התכנית חיים בגיל של המשרד לאזרחים ותיקים, שמה לה למטרה לעודד את הרשויות המקומיות להיערך לקראת המציאות החדשה על ידי מתן כלים לרשות המקומית שיאפשרו לה להכין תכנית אסטרטגית יישובית (תכנית אב), לנושא של אזרחים ותיקים.

בכפר ורדים, שהצטרפה אל התכנית יחד עם כל יישובי  אשכול גליל מערבי,  הוקם צוות ניהול תהליך התכנון בהנחיית המשרד לאזרחים ותיקים.

השלב הראשון בתהליך התכנון הוא בניית פרופיל יישובי רחב ועמוק שמתבסס על מקורות מידע מגוונים שבעזרתו ניתן יהיה להגדיר את הבעיות המרכזיות המעסיקות את תושבי כפר ורדים. אלה תהיינה הסוגיות שאיתן יתמודד צוות ניהול התכנון בהמשך.

 

אחד ממקורות המידע החשובים לבניית הפרופיל היישובי הוא סקר אינטרנטי שעליו מוזמנים להגיב כל תושבי הכפר מגיל 12 עד גיל 120. הסקר עוסק בצרכים, רצונות ומאווים של כלל תושבי הכפר בנוגע לאזרחים ותיקים, והנתונים ממנו יהוו את מקור המידע העיקרי להמשך תהליך התכנון.

בסקר שמנוהל על ידי חברת סקרים מטעם המשרד לאזרחים ותיקים  נקבע מספר מינימום של משיבים בכל חתך גיל וזאת על מנת שתוצאות הסקר תהיינה טובות וראויות.

 

בהזדמנות זו אנחנו קוראים דווקא לצעירים שביניכם – לנערים ולנערות שהקשר שלהם לנושא הוא דרך הסבים וההורים המבוגרים, וגם  לאימהות ולאבות שמטפלים ותומכים בהוריהם המבוגרים להשיב על הסקר ולאפשר קבלת תמונה אמיתית ואמינה עם נקודות מבט רבות על הנושא של אזרחים ותיקים בכפר.

מצ"ב לינק לאתר הסקר: http://www.seker-vatikim.co.il 

אנא הקדישו מספר דקות למענה על השאלות השונות.

 

לאחר סיום הסקר, יערכו מומחי התכנית מטעם המשרד לאזרחים ותיקים את חוברת הפרופיל היישובי של כפר ורדים. ועל פי המידע שיתקבל  – יתחיל תהליך הגדרת הסוגיות והגדרת המשימות שבהן יעסוק צוות ניהל התכנון בהמשך.

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

  1. יבגניה הגב

    איך סיוון מכוון את חיים בגיל לקראת הבחירות
    יכול היה להתחיל את היישום כבר לפני שנתיים.
    במטה אשר התכנית פועלת להפליא ובכפר ורדים….רק מדברים.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן