“חיים בגיל” בכפר ורדים


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
דרור בן מרדכי

קיים עומס רב על חדרי מועדון גיל הזהב, המעיד על פעילות ענפה והצורך המיידי בהרחבת המבנה.

כפרניק רצון מהשירותים בכפר ורדים_0 "חיים בגיל" בכפר ורדים

 

בתאריך 16/2 ייערך באולם המארג מפגש שיתוף ציבור, אשר יעסוק בעתידם של האזרחים הוותיקים בכפר ורדים בשנים הקרובות. מדובר באחד מאירועי השיא במסגרת תהליך התכנון של תכנית "חיים בגיל".

 

הנושא של תושבי הכפר המבוגרים עולה תכופות על סדר היום, בעיקר דרך טענותיהם של תושבים על תחושה שאינם זוכים לתשומת הלב הראויה מצד המועצה, המתמקדת יותר בצעירים, בענייני חינוך, נוער או ספורט. כנראה שאותם מלינים אינם מודעים לעובדה שמזה כתשעה חודשים מתנהל בכפר תהליך אינטנסיבי של תכנון אסטרטגי הממוקד בנושא אזרחי הכפר הוותיקים.

אשכול גליל מערבי יזם את קיום התהליך בקרב הרשויות החברות בו. הרעיון אומץ בחום ע"י המועצה בכפר, לאור ראיית חשיבות הנושא עבור עתידו. מדובר בתכנית המופעלת ברשויות רבות ברחבי הארץ ע"י המשרד לאזרחים ותיקים, תכנית המכוונת לחזון לפיו "האזרח הוותיק משתתף מידי יום בפעילות משמעותית, תורם לסביבתו ומוכלל בה. הרשות המקומית מאפשרת כשגרה איכות חיים כוללת במגוון תחומי החיים של אזרחיה הוותיקים". ואכן, ראש המועצה, מר סיון יחיאלי, תומך בתוכנית לכל אורך הדרך ומקדם אותה, מתוך ראיה כי אוכלוסיית האזרחים הוותיקים בכפר הינה קבוצה מובילה ואיכותית ביישוב. סיון מעורב בפעילויות ובתכנים השונים של התוכנית והוא פועל להצלחתה.

 

כפרניק %20%D7%A8%D7%A6%D7%95%D7%9F%20%D7%9E%D7%94%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D%20%D7%91%D7%9B%D7%A4%D7%A8%20%D7%95%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%9D "חיים בגיל" בכפר ורדים

 

 

 

 

כפרניק %20%D7%A8%D7%A6%D7%95%D7%9F%20%D7%9E%D7%94%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA%D7%99%D7%9D%20%D7%91%D7%9B%D7%A4%D7%A8%20%D7%95%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%9D "חיים בגיל" בכפר ורדים

 

 

התוצר המרכזי של התכנית הוא העלאת הנושא על סדר היום הציבורי והרשותי ובנייה של תכנית אב אסטרטגית, המפרטת את הפעולות הנדרשות בשנים הקרובות לקידום הנושא.

השבוע התקיים מפגש צוות העוסק בנושא הפיסי. במפגש נידונו מהלכים לקידום פתרונות דיור התואמים לצרכי תושבינו הוותיקים, שיפור התחבורה הציבורית ותכנון מקומות ציבוריים לפעילות ייעודית לאזרחים ותיקים.

כבר כיום, קיים עומס רב על חדרי הפעילות במועדון גיל הזהב, המעיד, מחד, על השתתפות רבה במגוון הפעילויות המבורכות המתקיימות במקום, ומאידך, על הצורך המיידי בהרחבת המבנים הציבוריים שביכולתם לשרת את האוכלוסייה הוותיקה. מדובר בצורך מיידי, לאור העובדה שכיום מונה אוכלוסייה זו 644 תושבים (בגיל 65+), המהווים כ 10% מתושבי הכפר, ותוך מספר שנים עשויה להכפיל את גודלה מבחינה מספרית ומבחינת חלקה באוכלוסייה.

מעבר לצוות זה, פועלים בחודשים האחרונים שני צוותי תכנון נוספים, האחד עוסק בנושא חברה וקהילה והשני בנושא תעסוקה ויזמות. תחומי התכנון נבחרו ע"י צוות ניהול התכנון ויו"ר המועצה, על סמך נתונים שנאספו בתחילת התהליך דרך מיפוי שירותים וסקר אזרחים. הנתונים עובדו ונערכו לכדי יצירת "פרופיל יישובי", המתאר את תמונת המצב הקיימת כיום, ומהווה בסיס לתכנון העתידי.

לאורך התהליך לוקחים בו חלק פעיל נציגי ציבור, עובדי וחברי המועצה ומנהלי הגופים והיוזמות בעלי זיקה לנושא, תוך סיוע של אנשי מקצוע מומחים בתחום. צוות ניהול התכנון מובל ע"י דרור בן מרדכי, תושב הכפר, פסיכולוג ויועץ ארגוני במקצועו, הפועל מטעם התכנית, תוך שיתוף פעולה מלא עם ניר מסיקה, מנהל פרויקטים במועצה ועוזרו של ראש המועצה.

 

התהליך נמצא כעת בשיאו, ואירוע שיתוף הציבור נועד לחבר אתכם, תושבי הכפר, כשותפים משמעותיים, כדי להעמיק את מעורבותכם בעיצוב ההחלטות וגיבוש התכנית. השתתפותכם חיונית וחשובה. נשמח לראותכם במפגש, אשר יתקיים באולם המארג ביום א' ה16/2 בין השעות 18:00-20:00.


0 תגובות

 1. יולי הגב

  גיל הזהב
  מאד חבל שהמפגש נקבע ל-16.2 ביום שמתקיימת הצגה למינויים במעלות.כ-200 איש יהיו חסרים וחבל מאד!הנושא מאד חשוב שלא נוכל להשתתף.

 2. ארתור הגב

  מילים מילים ועוד מילי…….
  כבר כיום, קיים עומס רב על חדרי הפעילות במועדון גיל הזהב, המעיד, מחד, על השתתפות רבה במגוון הפעילויות המבורכות המתקיימות במקום, ומאידך, על הצורך המיידי בהרחבת המבנים הציבוריים שביכולתם לשרת את האוכלוסייה הוותיקה. מדובר בצורך מיידי, לאור העובדה שכיום מונה אוכלוסייה זו 644 תושבים (בגיל 65+), המהווים כ 10% מתושבי הכפר, ותוך מספר שנים עשויה להכפיל את גודלה מבחינה מספרית ומבחינת חלקה באוכלוסייה.

 3. מושה הגב

  את מי זה מעניין

  כרגיל איש לא בוחן או בודק
  יהיו או לא יהיו
  ככה לא בונים חומה / קהילה

 4. איך יגיעו אנשים מבוגרים ללא רכב למארג? הגב

  איך יגיעו אנשים מבוגרים ללא רכב למארג?
  איך יגיעו אנשים מבוגרים ללא רכב למארג?

 5. עדיין בגיל עבודה הגב

  איפה הפרסום
  התלונות של ציבור הותיקים בכפר מוצדק.איך רוצים שאנשים יגיעו למפגש במארג שהפרסום הוא מינורי. ראיתי שבמרכד תלויות מודעות קטנות. מי בכלל יכול לקרוא אותם. אני עדיין לא שייכת לציבור הזה. קיבלתי פלייר בדואר וזרקתי אותו. גם המילים היו כתובות קטן קטן. על האירוע של מני פאר מופיעים 2 פרסומי ענק בכניסות לכפר. לא מגיע גם למבוגרים פרסום גדול ומאיר עיניים ? הרי כל התהליך הזה הוא של המועצה. כך כתוב בכתבה. המבוגרים צריכים פרסום גדול.אז הותיקים צודקים שלא שמים עליהם קצוץ.

 6. גם הצעירים עוזבים האזור הגב

  האם “חיים” בגיל בדקו למה הרבה מבוגרים עזבו ועוזבים את כפר ורדים?
  חלקם אפילו עברו ןיעברו למעלות .

 7. ותיקה הגב

  תושבים ותיקים
  תבינו שאינכם מעניינים את המועצה.
  משקיעים הרבה בדיבורים אבל בתכלס לא יעשו כלום.
  תפקידכם רק לשלם ארנונה.

 8. אדון פברואר הגב

  הזקנים בכפר
  לאיזה מצב הגענו שקיבלתי במייל הודעה מהמועצה
  המירוץ למיליון מחפש אתכם!
  ביום רביעי 19.2 נגיע לפגוש אתכם, תושבי כפר ורדים

  כל המעוניינים להגיע לאודישן מתבקשים לשלוח מייל עם שמותיהם המלאים, סוג הקשר בין בני הזוג, וטלפונים לכתובת-

  Einat.propper@gmail.com
  ואת המפגש שהיה במארג על “חיים בגיל”- מפגש של האוכלוסיה בכפר לא קיבלתי שום מייל. לא סופרים את הזקנים בכפר.

 9. אביבה הגב

  ישראל גוריון יופיע במסיבת פורים
  שמעתי מרבים שמעונינים להגיע למסיבת פורים במועדון גיל הזהב.
  לפי ההיענות ,אי אפשר יהיה להכניס סיכה לאולם המועדון.
  חייבים להעביר את המםפע לאולם גדול יותר,כמו המארג ומכובד שגוריון יופיע על במה.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן