חוסן אזרחי=ביטחון


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
פורום קו העימות

ההיערכות מול חיזבאללה היא לא רק צבאית. מחייבת גם היערכות כלכלית חברתית אזרחית.

כפרניק  גולן וסיון יחיאלי חוסן אזרחי=ביטחון

ההיערכות מול חיזבאללה היא לא רק צבאית. מחייבת גם הערכות כלכלית חברתית אזרחית.

 

ראשי יישובי קו העימות מציינים כי הכותרות הדרמטיות שפורסמו לאחרונה אודות המצב הביטחוני בצפון היו ידועות היטב לכל מקבלי ההחלטות, והן חלק ממגמה ארוכת שנים של התחזקות האיום בצפון. לפורום קו העימות אמון מלא בצבא ובמערכת הביטחון, אך אנו דורשים שוב ושוב מממשלת ישראל לתמוך בישובים הפזורים לאורך קו העימות בצפון, הן ברמה החברתית-כלכלית והן ברמת אמצעי הביטחון היישוביים.

 

סיוון יחיאלי, יו"ר פורום קו העימות:  "עוצמתה של מדינה לא נמדדת רק בכוחה הצבאי אלא גם ביכולת העמידה והספיגה של אזרחיה החיים על הגבולות. ממשלת ישראל חייבת לתמוך, לקדם ולחזק את ההתיישבות והישובים לאורך גבולה הצפוני של המדינה".

במכתב, אשר נשלח לשר הביטחון כבר בחודש שעבר (ונשלח בשנית היום) התריע פורום ראשי יישובי קו העימות על  קיצוץ תקציבים שהוביל, בין השאר, להפחתת תקני רכזי ביטחון וצמצום היקף אבטחת הישובים.

קיצוץ זה מבטא את הורדת יישובי הצפון בסדר העדיפויות הממשלתי בסדרה של החלטות כאשר בראשן – הקטנה ואף ביטול הטבות המס למספר ישובים צפוניים.

סיון יחיאלי, יו"ר פורום קו העימות: "יישובי הצפון נמצאים תחת איומים מתמשכים, בלי כל קשר לכותרות העיתונים ולהעברת תקציב זה או אחר. אנו עומדים בקשר רציף עם הצבא ומעודכנים מעת לעת באשר להתפתחויות. על אף ההערכות הביטחוניות המחמירות, נראה כי ממשלת ישראל עוד לא העלתה את תושבי הצפון למקום הראוי בסדר העדיפויות הלאומי בכל הנוגע להקצאת משאבים, אבטחת ישובים, ויצירת מציאות שבה אזרח ישראלי יאמר לעצמו: 'על אף הסיכונים והמרחק מהמרכז – אני רוצה לגור בצפון'.

"מדובר בהחלטה אסטרטגית-לאומית קריטית, ואנו עדיין מחכים לשמוע מהממשלה כי היא נושאת את דגל חיזוק העורף הצפוני, על כל המשתמע מכך. עוצמתה של מדינה לא נמדדת רק בכוחה הצבאי אלא גם ביכולת העמידה והספיגה של אזרחיה החיים על הגבולות. ממשלת ישראל חייבת לתמוך, לקדם ולחזק את ההתיישבות והישובים לאורך גבולה הצפוני של המדינה."

תגובות פייסבוק


0 תגובות

  1. דני הגב

    מעניין ההומור

    מה עושים בכפר חוץ מלברבר
    זה יגיע גם אלינו ובעוצמה

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן