חום חגיגי ואנושי


חנוכה עם משפחות כפר ורדים
ניקי פיקובסקי

נכנסים לחמימות אמיתית, פושטים את המעילים, חולצים נעליים ומצחקקים בריצה משולחן לשולחן…

כפרניק  6 חום חגיגי ואנושי

נכנסים מהקור לחמימות אמיתית, פושטים את המעילים, חולצים נעליים ומצחקקים בריצה משולחן לשולחן…

 

אשכול גנים, נר שישי של חנוכה, הורים וילדים מחויכים וזה בכלל לא משנה שגשם זלעפות בחוץ, כי כשקר הכי כייף לחגוג חג, ולא סתם חג, אלא חג המשלב בצורה כל כך יפה את הגשם והקור שבחוץ עם חום נרות החג וחום הלבבות של כל מי שנכח במסיבת החנוכה הקסומה באשכול גנים.

כנראה שזה חלק מקסם הכפר שלנו.

נכנסים מהקור לחמימות אמיתית, פושטים את המעילים, חולצים נעליים ומצחקקים בריצה משולחן לשולחן. מכינים כתרים ונרות, צובעים מדביקים, משחקים במשחקים הפזורים ברחבה, מביטים בדבי המופלאה שמאפרת את כולם בצבעים זוהרים לכבוד החג, ותמיד בחיוך ותמיד בסבלנות מוערצת שואלת ילד-ילד איזה ציור חג היה רוצה שתצייר עליו, ילדים מכינים עוגיות בצורות סמלי החג ודורית רצה להכניסם לתנור ועוד רגע ריח ילדות של עוגיות יעטוף את כולנו.

ובעודי יושבת ומביטה בכל ה"ממתק" הזה בדמות מסיבת חנוכה ומתענגת, הזמינה אותנו דורית להדלקת נרות החנוכה. את הברכות זימרו כל הנוכחים, במין צליל מאוחד וענוג בעוד אבא נחמד הדליק את הנרות החמימים.

הילדים הוזמנו להופיע בפני הנוכחים בשיר חנוכה וכולנו הרענו להם בשמחה. הופעה שכזו אי אפשר היה לתכנן. פשוט קסם ספונטני של ילדים מקסימים.

ואז החלה הופעה מדהימה של טיפני. בשמלה מוזהבת עם שוליים רחבים יצאה בריקוד סוחף ומהפנט.

החליפה במופע סרטים וכדורי אור. בשלב הזה כיבו את האורות למקסימום הנאה, והילדים היו פשוט מהופנטים: האורות, התנועות העדינות, החישוק המואר. מופע אורות מרהיב ביופיו.

אפילו ראש המועצה, סיוון יחיאלי, כיבד אותנו בנוכחותו, ברכתו הייתה חיוך מאיר של חג שמח שדי סיכם את ההרגשה הכללית של כולנו במליאה בערב זה.

 

סיום המסיבה הפך למסיבת ריקודים עם חישוקים וסרטים שטיפני חילקה לכולם ודורית חילקה לכולם את העוגיות והספינג'ים הטעימים.

בטירוף השגרה היום יומי נחמד לפגוש את עצמנו במסיבת חנוכה בכפר. ממש כך, לפגוש את עצמנו, זו לא טעות כתיב. לסיים יום בחיוך, במפגש עם חברים, עם משהו טעים בחייך. אין מוצלח מזה.

ועל כך תודה לכל השותפים בארגון הערב המקסים. אני כבר מחכה למסיבה הבאה. אנחנו שם בטוח.   

**

 

צילום: דבי מן.

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן