“חוזר” הביתה


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
שלמה בוחבוט

לקחתי עיר שכוחת אל – והפכתי אותה למשגשגת. אני חוזר לנהל את מעלות-תרשיחא במשרה מלאה.

כפרניק תרשיחא1 "חוזר" הביתה

 

לקחתי עיר שכוחת אל – והפכתי אותה למשגשגת. אני חוזר לנהל את מעלות-תרשיחא במשרה מלאה.

 

יותר ממחצית חיי את משרת את הציבור. לפני 37 שנים נכנסתי למועצה המקומית מעלות תרשיחא. הייתי בחור צעיר, שמנהל בגיל 32 עסקים פרטיים ששווים מעל ל-400 אלף דולר. ניהלתי חנות חשמל מצליחה והיו בבעלותי עוד עסקים קטנים ומצליחים, אך פגישה עם מזכיר מפא"י דאז יחיאל קורט ז"ל שינתה את חיי.

אילולא נכנסתי לפוליטיקה ולעשייה הציבורית הייתי יכול להיות היום במקום שונה מאוד. אני מסתכל על כל אותם טייקונים מולטי מיליונרים שהתחילו יחד איתי, כבעלי עסק קטן ומצליח ואני רוצה להגיד לכם אני לא מצטער על כלום. העדפתי ללכת ולשרת את הציבור, במקום לעשות לביתי בחרתי לעשות למען הציבור. לקחתי עיר שכוחת אל – והפכתי אותה לעיר משגשגת. אני אוהב את תפקיד ראש העיר. עובדה, כיהנתי 4 שנים כחבר כנסת, אפילו חוללתי שינוים ששמי חקוק עליהם, אבל בתום כהונה זאת, ולאחר שנחקק כי ראש עירייה אינו יכול לכהן כראש עיר – בחרתי במעלות תרשיחא ועזבתי את הכנסת. ליבי עם תושבי הפריפריה, אני הראשון שמניף את דגל המאבק למען שוויון בין המרכז לפריפריה. גם בהיותי יו"ר קו העימות, תושבי הצפון זכו להטבות רבות שעד היום הם נהנים מהם כמו הטבות במס ועוד.

ב5- שנים האחרונות כיהנתי כיו"ר המרכז לשלטון מקומי. הפכתי את המוסד הזה לשם דבר בארץ. במהלך כהונתי ניהלתי לא מעט מאבקים מול ממשלה שפוליטית אינני משתייך אליה, אך למרות זאת היחסים שלי עם השרים היו טובים. ברגע האמת הפוליטי בחרו שרי הליכוד לחבור למועמד של הליכוד, מר ביבס שהוא מקורב של ראש הממשלה. למעשה, ביבס היה ראש מטה הבחירות של ביבי בפריימריס במפלגה.

היה מירוץ לא קל. לצערי, בתור פוליטיקאי צברתי עם השנים מתנגדים אשר יצר הנקמה בער בהם והם חיפשו הזדמנות לפגוע בי. מערכת הבחירות לא הייתה פשוטה יש לציין שבבחירות האחרונות לרשויות המקומיות- נבחרו 100 ראשי ערים חדשים. אלו הם 100 אנשים חדשים שרובם עושים את צעדיהם הראשונים כראשי ערים. בהרבה מהרשויות הללו יש גירעונות תקציביים חמורים. וברגע שראש הממשלה בכבודו ובעצמו או שרים מטעמו מדברים עם ראשי הרשויות הללו ומבטיחים להם תקציבים, אין לראש הרשות ברירה אלא להקשיב ולהצביע לפי בקשתם. ולנצח את זה, זוהי משימה כמעט בלתי אפשרית.

אני מניח שחלק מהדיבורים האלה הגיע גם לחלק מראשי הרשויות הערביות והדרוזיות. שאני מעריך שחלק מהם הצביע עבור ביבי וביבס. זוהי טעות לחשוב שערבי לא מצביע לימין. לפני שבועיים החליט הפורום הערבי ללכת איתי בבחירות אך דיבורים לחוד ומעשים לחוד. מפליא ומפתיע אותי לחשוב, שבחלק מהרשויות הערביות אנשי רשימת בל"ד מוצבים בראש הרשות ועדיין בחרו לשים פתק של הימין בקלפי ולהציב איש ימין בראש השלטון המקומי. אני רק מקווה שההבטחות של ראש הממשלה והשרים אכן יקוימו וישפרו את המצב של הכפר הערבי והדרוזי.

 

 

כפרניק תרשיחא1_0 "חוזר" הביתה

 

 

אני מודה ומתוודה, לא היה לא רצון להפסיד אבל היו ימים בהם אמרתי לעצמי "בשביל מה אני צריך את זה?" לנהל שני מוסדות גדולים כל כך זה מתיש, מעייף ומלחיץ. אני חוזר לנהל את העיר במשרה מלאה ואשמח שוב להשתלב בקידום הגליל ולמרות שחלק מהערבים לא בחרו לי, אמשיך לקדם ולהילחם עבור שינוי הכפר הערבי.

לסיום, אצטט את חברי יובל שטייניץ, שר האוצר לשעבר במעמד חילוף התפקידים עם השר הנוכחי יאיר לפיד: "אני מעביר ומוריש את הנטל הגדול מהכתפיים שלי לכתפיים של חיים ביבס."

אני חוזר לתושביי היקרים, תושבי מעלות תרשיחא שהרוויחו.

 

 

***

 

מעיריית מעלות-תרשיחא נמסר כי בישיבת המליאה שנערכה השבוע אושר התקציב הרגיל שעומד על סך 122 מיליון ₪ ותקציב הפיתוח בגובה 108 מיליון ₪.

 

צילומים: שלמה שרביט.

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אוהב את מעלות הגב

  כבר 37 שנים הוא עושה לביתו ! חוסר מודעות …..
  מסכנים תושבי מעלות שקיבלו אותו שוב כראש מועצה רק בגלל מנגנון…..

 2. ערבי גאה הגב

  ללא בושה

  לא הבנתי את עניין הצבעת הערבים
  מהיכן אתה יודע מי איתך ומי נגדך
  בכלל הנימוק שפוליטקאים בכירים בחשוזו לא מישרה לכל החיים
  זה מעניין שזה חדש ולא מוכר לך???
  מאחל לך עוד 5 שנים וזהו
  תן לצעירים לנהל

  מעולם לא הצבעתי עבורך

 3. זוקרי הגב

  עיר משגשגת
  לקחת עיר “שכוחת אל” והפכת את משפחתך למשגשגת

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן