חוגגים ותורמים


20 שנה למועצת תפן
מערכת כפרניק
20 שנה למועצת מגדל-תפן: מחלקים מלגות
כפרניק IMG_0650_resize חוגגים ותורמים

חתן פרס ישראל סטף ורטהיימר, שר התמ"ת שלום שמחון, ראש המועצה המקומית התעשייתית מגדל תפן ירון קמחי, יו"ר פורום ישובי קו העימות אבי קרמפה וראש מועצת כפר וורדים סיון יחיאלי ציינו בשבוע שעבר 20 שנות פעילות למועצת תפן. לרגל האירוע תרמה המועצה המקומית תעשייתית מגדל-תפן מלגות לימודים בסך 200,000 ₪ לסטודנטים בתחומי התעשיה מהאזור.

בין מקבלי המלגות היו גם 5 צעירים מכפר ורדים: יעל קרוא, רותם סלומון, רון קרסנטי, ברק שריד ורותם קרסנטי.
 
כפרניק IMG_0650_resize_0 חוגגים ותורמים
 
בטקס החגיגי, שנערך לציון 20 שנה להקמת המועצה, ברך השר שמחון את מועצת מגדל-תפן על הישגיה ועל תרומתה לכלכלת מדינת ישראל ולדור התעשיינים שבדרך וציין את הצורך בחיזוק התעשייה הישראלית, במיוחד באזורי הפריפריה.
 
מייסד המועצה, התעשיין ורטהיימר, הדגיש את חשיבות החינוך הטכנולוגי ליצירת כלכלה משגשגת ותאר את חזונו להקמת פארקי תעשיה דומים נוספים בארץ ובעולם הערבי. הוא גם ציין כי עוסק עכשיו בפרויקטים של הכשרה טכנולוגית עם הצבא והמגזר הדתי. ורטהיימר הודה באופן אישי לאריה דהן, תושב כפר ורדים, שניהל את גן התעשיה בתפן וממונה כעת על כל גני התעשיה שנבנו במודל דומה.
 

יו"ר המועצה המקומית תעשייתית מגדל תפן, ירון קמחי, ציין את תרומתה של המועצה לכלכלה הישראלית, בהיקף יצוא של למעלה מ- 1.2 מיליארד ₪ בשנה.

קמחי מסיים את תפקידו בחודש הקרוב. טרם נבחר לו מחליף.
 
מכיוון שאת ראש המועצה ממנה שר הפנים, ביקש אחד המשתתפים מורטהיימר כי לא ייתן לש"ס (אלי ישי שר הפנים…) להשתלט על המועצה. ורטהיימר השיב כי המקום כל כך חזק ומבוסס שאיש לא יצליח לפגוע ולהרוס.
 
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

  1. אורח/ת תושב הכפר הגב

    המלגות – “כסף קטן ” בהשוואה לחוב הגדול של תפן לתושבי הסביבה
    תשלומי ארנונה מאזורי תעשייה בארץ ובעולם המערבי הינם מקור מימון משמעותי לשיפור חיי האוכלוסייה שחיה בשכנות. אבל המפעלים בתפן מתכחשים לכך והממשלה מעדיפה (בשל קשרי הון-שלטון) להעלים עין מהעוול שנגרם לתושבי הסביבה. על מנת להשקיט את מצפונם זורקים שליטי תפן “עצמות” מפעם לפעם כדי להשתיק את הביקורת המוצדקת נגד התחמקותם מהעברת כספים שוטפת לרשויות יבתן המוציפליות באיזור.

  2. אורח/ת הגב

    ורק סיון שותק
    למה ?

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן