ונדליסטים הביתה!


מערכת כפרניק
כרזה של אתר “כפרניק ” נפלה קרבן לונדליזם. בקרוב: מצלמות אבטחה בכפר ורדים
כפרניק _של כרזות מושחתות 003 ונדליסטים הביתה!

כרזה של אתר "כפרניק " נפלה קרבן לונדליזם. בקרוב: מצלמות אבטחה בכפר ורדים

 

 

לפני ימים ספורים עלה לאוויר אתר האינטרנט של כפר ורדים והגליל המערבי: "כפרניק". לרגל השקת האתר הוצבו בכפר שלוש כרזות גדולות לבשר לציבור על האתר החדש. אחת הכרזות, בכיכר מס 6 (צומת תרשיחא), הושחתה פעמיים. פעם ראשונה "רק" חתכו חלק מהחבלים שקשרו את הכרזה. לאחר תלייתה מחדש, עשו הונדליסטים עבודת השחתה הרבה יותר "יסודית", וקרעו את הכרזה עצמה.
אכן, לא אחת אנו שומעים בכפר ורדים על מעשה ונדליזם כזה או אחר: תחנות אוטובוס, פנסי רחוב, גינון ציבורי וכו’. אלא שאדם קרוב לעצמו, וכאשר הוא (צוות האתר) נפגע – הכאב מוחשי והנזק הכלכלי מסתכם במאות שקלים (הדפסת הכרזה ואגרת השילוט).

 

כפרניק _של כרזות מושחתות 003_0 ונדליסטים הביתה!
 
ראש המועצה, סיון יחיאלי, הכריז מזמן על "אפס סובלנות" לאלימות ולונדליזם. כנראה שדבריו, ואולי יכולת האכיפה – אינם מפחידים את אותם משועממים, שיכורים וצרי מוחין לנהוג ברכוש הציבורי והפרטי באופן כה מכוער.
יו"ר ועדת ביטחון של מועצת כפר ורדים, עודד נוריאל, מאמין שהתקנת 18 מצלמות אבטחה, בשבועות הקרובים, תהווה כלי מרכזי במלחמה בפורעי החוק למיניהם: ונדליסטים מקומיים ופורצים זרים. לדברי נוריאל, תקציב הפרויקט, כ-350 אלף ₪, במימון המשרד לביטחון פנים ומשרד הביטחון והוא יופעל על גבי רשת תקשורת עצמאית וייעודית.
"מוקד הביטחון הרואה", מעל חטיבת הביניים "אמירים" יאויש 24 שעות ביממה /7 ימים בשבוע, בין היתר (כנראה. טרם סגור סופית) על-ידי מש"קית הפעלה במסגרת שירותן הצבאי. לאנשי המוקד תהיה אפשרות שליטה על המצלמות, כולל כריזה מקומית לפי הצורך, למשל בקריאה לפיזור התגודדות נוער בלילה.
"להערכתי, נזקי הונדליזם בכפר ורדים עומדים על עשרות אלפי שקלים בשנה", אומר נוריאל. "לצערי אנחנו גם סובלים מפריצות רבות, ואני מקווה שההתארגנות הביטחונית החדשה, כולל הקמת כיתת הכוננות בראשות זאב דווידוביץ, הפעלת המשמר האזרחי והפעלה מסודרת של שמירת תושבים שאינם משלמים את אגרת השמירה – תשפר את המצב הביטחוני והבטיחותי בכפר ורדים. יחד עם זאת, בעיות של שעמום ואלכוהול בקרב בני נוער, צריך לפתור באמצעות פעילות פוזיטיבית, חוגים והכוונה – ואז גם לא נצטרך להגיע לאכיפה קשה".  
 
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. הזנב מקשקש בכלב הגב

  ובא לציון גועל!!!!!!!!!!!!
  הלוואי שיגיעו ימות המשיח כפי שמנבא עודד ,אני לפחות מחזיק לו אצבעות ,אבל הרשו לי להיות סקפטי מנסיון ,רק לפני שבועיים המשרד לבטחון פנים פירסם את רשימת הישובים שבהם אושרה התקת מצלמות ונחשו מה?? כפר ורדים לא אחת מהן, כיתת הכוננות ומשמשר אזרחי- שמענו על זה כבר לפני זמן מה ו..יוק!! אני מנחש שהכל ענין של כסף ,,פשוט אין כסף אז לעזעזעל למה מבזבזים את כספי השמירה על שמירה לא קיימת בלתי מועילה לא רק כנגד גנבים ופורצים אפילו לא לוונדלים,וגם לא מועילה ולא תורמת לבטחון האישי בכלום קחו את הכסף שמשלמים לריק לחברת שמירה וירטואלית ועשו את מה שצריך ועובדה שיודעים בדיוק מה צריך ואני מגבה את עודד ותוכניתו ואז יהיה גם כסף לטווח ארוך לשידרוג ותחזוקה, אז אל תגידו שלא אמרתי לכם, אגב מנהיגות כבר אמרתי!!!!

 2. אורח/ת הגב

  לפתוח לונדליסטים תיק במשטרה
  ולחייב אותם ו/או את הוריהם בפיצוי כספי כפול שלוש מהנזק שעשו!

 3. תושב הכפר הגב

  אמנם ונדליזם אך מה עם פגיעה בנוף הכפר? ומה עם בטיחות בנסיעה?
  ראשית אינני מצדיק כל מעשה אלימות או השחתה!

  אבל, האם חשבתם כמה “תורמת” הכרזה לחזות הכפר.
  כולנו הרי רוצים מקום שנעים לגור בו ושאין בו את כל מאפייני העיר.
  כיכר 6 הפכה לאתר פרסום (ברשיון ?) ויש בכך מפגע סביבתי ואף בטיחותי ! זו אחת הכיכרות הסואנות והחשובות בכפר ובמקום להתרכז בנהיגה אנו קוראים שלטי פרסומת.
  אני בעד פרסום אבל בטוח, נקי ובמקום מוגדר (לדוגמא ליד המרכז המסחרי)

  אשמח להתייחסות

 4. מיכאל איאש הגב

  רק בגלל ש”בל תשחית” כתוב בתורה אז הס מלזכיר זאת בבתי ה’חינוך’?!
  איסור “בל תשחית” התפתח מהציווי בתורה, האוסר קיצוץ עצי מאכל, כפי
  שנאמר: “כי תצור אל עיר… לא תשחית את עצה לנדוח עליו גרזן כי ממנו
  תאכל ואותו לא תכרות” (דברים כ’, 19).

  איסור זה הורחב לפירות האילן ולמעשה לכל דבר, כגון “משבר כלים וקורע
  בגדים והורס בניין וסותם מעיין ומאבד מאכלות דרך השחתה וכן הורג בהמות
  והמשקה מים מגולים אפילו לבהמה טמאה )מפאת הסכנה לזיהום (וכן המרבה כלים על מת ) מרבה להלביש בגדים יקרים על מת( והזורק מעות לאיבוד… וכל כיוצא בזה המקלקל דבר שראוי ליהנות בו בני אדם…”
  (“אנציקלופדיה תלמודית”, הערך “בל תשחית”, וראה שם פירוט העניין).

  את הטעם למצווה זו מסביר ספר החינוך (מצווה תקכ”ט): “שורש המצווה ידוע
  שהוא כדי ללמד נפשנו לאהוב הטוב והתועלת ולהידבק בו; ומתוך כך תדבק בנו
  הטובה ונרחק מכל דבר רע ומכל דבר השחתה וזהו דרך החסידים ואנשי מעשה
  אוהבים שלום ושמחים בטוב הבריות ומקרבים אותם לתורה ולא יאבדו אפילו
  גרגר אחד של חרדל בעולם ויצר עליהם בכל אבדון והשחתה שיראו ואם יוכלו
  להציל יצילו כל דבר מהשחית בכל כוחם…”

  עם זאת, יש לדייק ולציין שהאיסור הוא על דרך השחתה, אבל אם קיצוץ
  האילנות, לדוגמה, נעשה כדי להביא תועלת ברורה ליחיד או לציבור, הדבר
  אינו אסור.

 5. אורח/ת הגב

  מסכים עם 3
  יש לרכז את כרזות הפרסום במרכז המסחרי

 6. אורח/ת הגב

  ונדליזם
  אין שבוע כמעט שאין פורעי חוק שמשחיתים את הבלונים, שוברים דלתות וזכוכיות,קורעים את יריעות הבלונים, חותכים את גדרות מגרש הכדורגל ולא רואים לזה סוף, יהיו מצלמות אז? הן יוכלו לכסות את הכל? עד שיום אחד יקרה אסון אמיתי ואז? מועדים לשמחה ומימונה שמחה

 7. אורח/ת הגב

  ניגוד עניינים של מוקד 5:5
  אחת הבעיות הקשות בשמירה בכפר ורדים זה ניגוד העניינים של מוקד 5:5.
  מצד אחד המוקד הוא קבלן השמירה הציבורי (ע”ח משלם המיסים), ומאידך, זו חברה המפעילה מוקד פרטי…
  המשמעות: לחברה יש אינטרס (לכאורה, לדוגמה) שיהיו בכפר יותר פריצות, כי אז תושבים מפוחדים ומבוהלים ירוצו לעשות מנוי פרטי במוקד.
  כמובן שאינני מאשימה את החברה ש”מעודדת” פריצות, חס וחלילה, אבל ניגוד עניינים כזה איננו בריא, ויכול להיות גם מאוד בעייתי.
  נכון שזו ירושה מהמועצה הקודמת והכושלת, אבל הגיע הזמן לתקן את המעוות.

 8. ובא לציון גואל ולי 6 בלוטו הגב

  “הכרזה” בעצמה הינה סוג של מפגע סביבתי !!
  “זו אינה כרזה כאם פיסת בד מכוערת המהווה מפגע אקולוגי ואסטתי !!
  אנני מצדיק בשום פנים את הפגיעה בפיסת הבד אבל יש לאסור תליית מפגעים מהסוג הזה במסווה של כרזה !!

 9. אורח/ת הגב

  הנוער בכפר נהיה בעייתי יותר ויותר
  בחודשים האחרונים בלילה יצא לי לראות מספר תופעות מרגיזות שחוזרות על עצמן כל לילה של סופשבוע או חג…אם זה זריקת זבל בכוונה בכל הרחוב אם זה בעיטות בתמרורים ונסיון לעקור אותם מהמקום ואם זה צרחות איומות בשלוש לפנות בוקר והפרת השלווה של כל מי שגר ברחובות המרכזיים בכפר ועוד כל מיני תופעות כאלו ואחרות… יש כאן בעייה דיי רצינית ולצערי היא מתחילה בחינוך בבית שהילדים ה”מלאכים” מקבלים… אולי כדאי שההורים יתחילו לדעת מה הילדים הטובים שלהם עושים בלילות איפה הם מבלים ומה הם משחיטים. אני חושבת שברגע שיהיה פקח שיסתובב פה בלילות ויתחיל לחלק קנסות להורים של כל מיני “פורעים” למיניהם שנתפסים אז אולי כמה הורים יוכלו לפקוח את העיניים שלהם (אחרי שההכיס יפגע כמובן)ויתחילו לחנך את הילדים שלהם קצת יותר ברצינות. נורא קל לעצום עיניים, ללכת לישון ולהאמין שהילד שלכם רק יצא להסתובב קצת עם חברים… קחו את עצמכם בשישי בלילה לסיבוב קטן ברחבי הכפר ותראו מה באמת הילדים שלכם והחברים שלהם עושים.

 10. אלוהים הגב

  מצלמות?!?!?!??! מה אתם צוחקים איתנו?!?! מה אנחנו 1984!???
  תתביישו לכם. אז נהרסה לכם כרזה! גם ככה היתה מכוערת והיתה תקועה באמצע של מקום שלא אמורות להיות בו כרזות. תגידו תודה שהורידו אותה. בטח אתם שמים לי מצלמות כאילו אנחנו פה בכלא. גועל נפש בכלל לחשוב על זה. רוצים נוער יותר טוב? תשקיעו בחינוך! אמביוולנטיות לשמה!

 11. אורח/ת הגב

  התייפיפות
  הכרזות המכוערות והמסוכנות הן תופעה שיש לשים לה קץ. זהו ונדליזם ממוסד.

 12. אורח/ת הגב

  אתם סוטים מהעיקר
  ההחלטה אם לאפשר תליית כרזות היא של המועצה ואולי באמת יש לשנות אותה, אבל חבל שיש פה יותר תגובות על כמה לא נאה שיהיו שלטים בכפר במקום הדיון על הוונדליזם בכפר

 13. קובי שקד הגב

  נוער נוער נוער
  הונדליזם בכפר ורדים הוא סימפטום של הזנחה רבת שנים בטיפול אמיתי בבעיית הנוער. ראש המועצה פנה לא מזמן בבקשה לסייע למועצה לקיים את וועדותיה וכרגיל בהתנדבות. וועדת הנוער ממה שהבנתי זו אחת הוועדות הסובלות מחוסר פעילים כך שהמעמסה נופלת על איש אחד שממילא עסוק “מעל הראש” במסגרת תפקידיו הרשמיים.
  בעיית הנוער הולכת ומחריפה בעיקר בשל ריבוי המשפחות הצעירות (שזו תופעה חיובית בפני עצמה) שהגיעו לכפר ורדים בשנים האחרונות.
  לפני שנגיע ל”מסה הקריטית” שאז הונדליזם הנסלח הופך לפשע בלתי נסלח ראוי שהמועצה תתייחס לנושא ביתר רצינות. אני לא קורא כאן לאף אחד מהתושבים להתנדב למרות רוח ההתנדבות השורה בכפר ורדים, מערכות המבססות עצמן על מתנדבים סופן שמתפוגגות ולכן ייטיבו העומדים בראש המועצה אם יפנו את המשאבים גם לתחומים שאולי לא “תופסים כותרות” אבל הם חיוניים למטרה שלשמה אנשים מגיעים לכפר ורדים.

 14. אורח/ת הגב

  קובי (שקד), למי התכוונת כשכתבת:
  “וועדת הנוער ממה שהבנתי זו אחת הוועדות הסובלות מחוסר פעילים כך שהמעמסה נופלת על איש אחד שממילא עסוק “מעל הראש” במסגרת תפקידיו הרשמיים” ?
  מי זה שעסוק מעל הראש ?

 15. אורח\ת הגב

  אתם לא יודעים מה אתם אומרים.
  אתם המבוגרים נוהגים להכליל את כולנו כאלכוהוליסטים משועממים ונדליסטים, אני יכולה להגיד שאתם עצמכם לא כל כך בסדר בוא נגיד.. אתם לא יודעים על מה אתם מדברים. כל מי שמשחיט רכוש של הכפר מגיע ממעלות ותרשיחא, מנסיון. תפסיקו לזיין ת’שכל, תציבו שומרים בלילה מתרשיחא.

 16. אורח/ת הגב

  ל15
  אני לא יודעת מה ההיתממות הגדולה, אבל אני באופן אישי ראיתי לא מעט נוער שהוא בוודאות מהכפר עושה צרות אז אולי שותפים לזה גם כל מיני חברה מבחוץ אבל הנוער של הכפר לא בדיוק טומן את ידו בצלחת.
  אולי ראש המועצה ידאג שהמשטרה, במקום להציק בבדיקת רשיונות כל יומיים תפטרל קצת בכפר ותשמור על הסדר בימי שישי בערב ובחגים.

 17. אורח/ת הגב

  פעילות במקום שיעמום
  ברגע שהגישה של לתת הרבה אלטרנטיבות להפעלה ולטיפול בנוער בכיון חיובי וערכי , הנוער העסוק לא יהיה פנוי לונדליזם .
  ל -15 , בלי להיות תמים , את/ה יודע/ת בדיוק מי עושה את הונדליזם .

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן