הקרנת בכורה עולמית!


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
לידיה גרינפלד

3 סרטים דוקומנטריים קצרים של תושבות כפר ורדים: יום ד', 29 באוקטובר, בשעה 20:00 בהיכל התרבות במעלות.

כפרניק 11_15 הקרנת בכורה עולמית!

3 סרטים דוקומנטריים קצרים של תושבי כפר ורדים: יום ד', 29 באוקטובר, בשעה 20:00  בהיכל התרבות במעלות.

 

הודות לקורסים לקולנוע הנערכים זה כמה שנים במרכז אמנויות, שבהם עוסקים בסרטים הנוגעים בנושאים הקרובים ללבם של תושבי הגליל, הפכו תושבי הגליל המערבי מודעים יותר לעשייה ולמושגים מעולם הקולנוע התיעודי. כל שנה נוספים צופים למעגל שוחרי סרטי התעודה, ששיאו בפסטיבל דוקאביב גליל המתקיים בהיכל התרבות במעלות.

במסגרת דוקאביב גליל 2014, פסטיבל לקולנוע דוקומנטרי, במשבצת "כנפיים", יוקרנו סרטים תיעודיים פרי עבודתם של תלמידי הסדנה לקולנוע דוקומנטרי של מרכז אמנויות מעלות.

זו השנה השלישית שהסדנה לקולנוע דוקומנטרי מתקיימת במרכז לאמנויות במעלות. הסדנה מכוונת שכל אחד מן המשתתפים בה יכין סרט דוקומנטרי קצר בנושא שבחר, בהנחיית שני המורים בסדנה, יעל קיפר ורונן זרצקי, שביימו, הפיקו וצילמו סרטים דוקומנטריים רבים: ראיתי ציפור – החברה הישראלית אפאטית, העוסק במצבן העגום של חיות הבר בישראל, על כישרון לא"י, סרט תיעודי על עזריה אלון, סופרוומן, על חייהן של קופאיות בסופרמרקט, בין היתר.

השנה השתתפו בסדנה 10 איש ואישה מיישובים בגליל המערבי, ובהם תושבים מכפר ורדים. בערב הקרנת הבכורה בהיכל התרבות במעלות יוקרנו סרטים של הסטודנטים בסדנה, ביניהם שלושה סרטים פרי עבודתם של תושבי הכפר.

סרטה של יעל קלינסקי, באורך 15 דקות, יוקרן לראשונה לפני קהל: אסון מעלות – גרסת פסוטה. הסרט מביא את סיפורן המרגש של ויולט, סמיה וסועאד מהכפר פסוטה, שנפצעו באסון מעלות ומציג את סיפורה של חברתן, חסיבה, שנהרגה.

הסרט אחיות, באורך 15 דקות, של פנינה מילמן ,יוקרן אף הוא בהקרנת בכורה. הסרט הוא מפגש בין שתי נשים שגורל משותף קשר ביניהן, על רקע זיכרונות מהעבר, שצובעים גם את חייהן בהווה.

הסרט השלישי, באורך 12 דקות, הוא פרי עבודתה של תושבת הכפר, לידיה גרינפלד, חלום יעקוב. הסרט מספר על יעקוב חיאט, שהיה עובד סוציאלי במשך 28 שנים וחלם שעם צאתו לפנסיה, יפתח מסעדה ויישם את תחביבו, ליקוט צמחי בר למאכל. היום הוא בעליה של מסעדה משגשגת בראמה.

תושבי כפר ורדים מוזמנים לצפות בסרטים, פרי עבודתם של תלמידי הסדנה לקולנוע דוקומנטרי.

ההקרנה ביום ד', 29 באוקטובר, בשעה 20:00  בהיכל התרבות במעלות.

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן