הקיץ עלול להיות מסוכן


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
תושיה סוחריאנו

הקפידו על מיגון הבתים! שמרו על הנוער: וונדליזם, צעצועים מסוכנים, רולטת כביש, סמים ואלכוהול.

כפרניק 3_8 הקיץ עלול להיות מסוכן

 

 

הקפידו על מיגון הבתים! שמרו על הנוער: וונדליזם, צעצועים מסוכנים, רולטת כביש, סמים ואלכוהול.

 

שלום לכולם,

 

1.         במהלך חודש יוני לא נרשמו ,לשמחתנו, פריצות לבתים. אנו מקווים שמגמה זו תמשך והקיץ יעבור בשלום.

2.         בימים אלו, כאשר משפחות רבות עוזבות את ביתן לחופשה, אנו מבקשים לרענן ולהדגיש את הפעולות שעלינו לנקוט לשמירה על בתינו.

•           חשוב מאד לידע את השכנים / חברים בדבר ההיעדרות. בקשו מהם להיות עירניים, להיכנס לחצר האחורית שלכם, ולהדליק מידי פעם את האור בביתכם, על מנת לתת "תחושת חיים" בבית.

•           "הקפיאו" את המנוי לעיתון.

•           הקפידו לא להשאיר באופן גלוי לעין מכשירים "מושכי תשומת לב" כמו מחשב נייד, אייפד וכו'.

•           במידה ובביתכם מותקנת דלת סורג לחצר/ כניסה אחורית – ודאו שהיא מסיבית ואינה ניתנת לעקירה בהינף יד.

•           במידה ובביתכם מותקנת דלת "פלדלת" – הקפידו לעשות בה שימוש נכון ולנעול אותה היטב. כך גם את כל שאר החלונות והדלתות.

•           אנו מבקשים במידה וביתכם מוגן ע"י מערכת אזעקה – בדקו עם המתקין את מיקום הגלאים וסוללת הגבוי. הפורץ, כבר בדרכו למערכת, אמור להתגלות ע"י הגלאים. במידה והוא מנתק את מערכת האזעקה, אמורה להתקבל קריאה במוקד.

•           חשוב !חשוב ! חשוב להודיע לנו בזמן אמת על כל תנועה חשודה של רכב/ אדם. כל הודעה שלכם נבדקת ומטופלת באופן מיידי.

3.         תושבים אשר מוכנים להצטרף לסייר מוזמנים ליצור קשר ישירות עם סער 052-4296702

4.         אנו מזמינים אתכם להצטרף לנבחרת המתנדבים ב"סיירת הורים" הפועלת בישוב למען טובת ילדינו. להצטרפות ניתן ליצור קשר עם סער 052-4296702

5.         בחופש הגדול, באופן טבעי, פעילים בני הנוער משעות אחר הצהריים-ערב אל תוך הלילה.

במקביל לפרסום פעילות הפנאי המיוחדת לקראת חופשת הקיץ, אנו מבקשים להדגיש בפניכם כי קיימות תופעות המסכנות את ילדינו.

הדברים שלהלן באים לנפץ תפיסה שקיימת בקרב הורים כי בכפר ורדים אין סכנה בשיטוט ברחובות הכפר בשעות הלילה המאוחרות וכאילו יש מי שידאג ביישוב לילדים ולבני הנוער ולכן אפשר להרשות להם להסתובב מתי שהם רוצים ואיפה שהם רוצים. חשוב שתכירו: תופעות מסכנות בקרב בני הנוער בכפר-ורדים

•           סכנות הכביש הראשי – הכביש הראשי מהווה מקום מפגש אטרקטיבי לבני הנוער. יש "אקשן", מכוניות עוברות, אנשים הולכים… לאורך הכביש הראשי יש תשע כיכרות מטופחות המושכות את בני הנוער. "צומת המפה", "חצר בית ספר קשת", "רחבת החנייה של בית תומר" "כיכר 7" "כיכר 9" – כל אלה מהווים מוקדי משיכה לבני נוער ומקומות מפגש קבועים. כל אלה מרוכזים לאורך הכביש הראשי ושם ניתן למצוא את בני הנוער בקבוצות. הקרבה לכביש יוצרת משחקים שונים: "רולטת כביש", זריקת חפצים- אבנים, אצטרובלים וביצים על מכוניות עוברות, "גלגולים" לאורך הכביש, שינויים בתמרורים ועוד כיד הדמיון.

•           רכיבה לא זהירה על אופניים – רבים מבני הנוער רוכבים על אופנים בשעות הלילה המאוחרות בצורה לא זהירה, ללא קסדות וללא פסים זוהרים, מה שגורם פעמים רבות ל"כמעט תאונה". הקפידו לצייד את ילדיכם באמצעי מיגון אלה ולוודא שאכן נעשה בהם שימוש.

•           וונדליזם ואלימות – התופעה מחמירה בזמן חופש. ישנה פגיעה בעמודי חשמל, ניפוץ מנורות וחשיפת חוטים, חבלה ופגיעה בתמרורים, ניתוק בתים פרטיים מהחשמל ע"י חבלה בארונות החשמל הפרטיים, פריצה לבתי הספר וגרימת נזק, גניבות, הרס וחבלה בגינות נוי ובמתקני שעשועים, חבלה במערכות ההשקיה בכפר, ציורי גרפיטי, הרס תחנות אוטובוס ועוד.

•           שימוש בסמים ושתיית אלכוהול –  בני הנוער מבלים במסיבות, במועדון ובאירועים שונים וחוזרים שיכורים, לפעמים עד אובדן החושים. בקבוקי אלכוהול נמצאים מרוסקים ושבורים באזורי הבילוי של הנוער בכפר (בעיקר לאורך הכביש הראשי ). שתיית אלכוהול גורמת לאיבוד שליטה, אובדן הכרה, אלימות ופציעות. עישון סמים פוגע בתפיסת זמן ומקום ולפגיעה קשה בזיכרון.

•           עישון סיגריות/ נרגילות – אחוז גבוה של בני הנוער מעשנים סיגריות ולאחרונה תופעת עישון הנרגילות מתפשטת  לגילאים צעירים. אנו עדים לקבוצות ילדים המעשנים באופן קבוע בתחנות האוטובוס, בבתים ולאורך הכביש .

 עישון נרגילה = 39 סיגריות. פחם נרגילה = דלק טהור.

•           חזיזים, נפצים ו"צעצועים" מסוכנים – לאחרונה רבו מקרי המשחקים ב"צעצועים" מסוכנים. החזיזים נמכרים בכפרים השכנים בצורה בלתי חוקית ונסחרים ע"י בני נוער עצמם בכפר ורדים. מלבד קולות הנפץ המבהילים המקפיצים את תושבי השכונות הקרובות למתחם הנוער, יש ב"צעצועים" אלו סכנת חיים של ממש. גורמי הפציעה העיקריים הם החזיזים הגורמים לפציעות פנים ועיניים, פציעות גפיים ואיבוד איברים, כוויות בדרגות שונות, פגיעות אוזניים וקרעים באיברים פנימיים.

•           נהיגה ללא רישיון ונהיגה פרועה – קיימת תופעה של נהיגה ללא רישיון בקרב בני נוער צעירים. בנוסף לכך קיימת תופעה של תחרויות בין רכבים בתוך הכפר לאורך הכביש הראשי. מספר בני נוער וצעירים נפגעו כתוצאה מהתנהגות פרועה בכביש, נהיגה עבריינית ואי ציות לחוקים.

•           תפיסת טרמפים –תופעה חמורה בכל שעות היממה ע"י ילדים ונוער. מצב זה מסוכן ביותר! המחלקה לשירותים חברתיים, המשטרה ובתי המשפט טיפלו במספר מקרים של התעללות מינית ופגיעות בעקבות תפיסת טרמפים.

•           שאיפת גז מזגנים – בעבר קרו מקרים של שימוש בשאיפת גז מזגנים, שאיפת הגז גורמת להזיות, איבוד שליטה על הגוף , הרפיית שרירים ואיבוד תחושת המרחב.

 

6.         במקביל לפעילות הפנאי היומית, קורסי הכשרה, העשרה וטיולים, צוות הנוער מפעיל לאורך כל לילות הקיץ את מועדון הנוער בכיכר מס. 9 בין השעות 20:00 עד 02:00 וישמח לעמוד לרשות ההורים בכל שאלה, בקשה או עזרה.

 רכז הנוער – זיו 0524296673

 

הורים – הקפידו להציב גבולות גם בחופש, הקפידו על לוח זמנים מסודר, פקחו על מידת הבילויים של ילדיכם ואופי הבילוי. דברו ביניכם וסכמו מראש את הכללים.

 אל תגידו "אצלי זה לא יקרה.."

 

 

בברכת "בואו נעבור את הקיץ בשלום" ,

 

 תושיה סוחריאנו

 

 קב"ט מ.מ. כפר ורדים

 נייד: 052-4296700 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. תושבת הגב

  בני נוער על אופניים בלילה, ללא קסדות וללא מחזירי אור
  בקושי רואים אותם בתאורה הדלה של כיכר המארג ובאזור, הם מסתובבים חופשי על הכביש עם האופניים – מי דואג לתופעה המסוכנת הזו שקורית גם כשמפעילים את תכנית ציפורי הלילה ברחבת הפרלמנט?

 2. נפגעת אישית הגב

  ילדים עברינים בכפר ורדים
  תושיה,
  אכן כל הורה צריך להיות אחראי לילדיו, אך האם לא הגזמת בתאורים שלך על ילדי כפר ורדים?????
  וונדליזם, אלימות, שיכורים, צורכי סמים, נהיגה ללא רישיון!!! יש לי ארבעה ילדים לא הם ולא חבריהם עונים לתאורים שלך!!!

  איפה הילדים שמבלים ימים ולילות בפעילויות של הצופים|?|? איפה הילדים המתנדבים??

  יש מקום לבקש מההורים קצת אחריות אבל בהחלט חרגת מגבולות הסמכות והטעם הטוב.

 3. נער הגב

  הגזמת בגדול
  מה זה כל ההכללה הזה מה קרה אותך טושיה???
  מה זה פה מוסד עבריינייים?
  בקשי סליחה על הדיבור הנגוע! לא מתאים לך ככה מדברת על הנוער בכפר הורדים

 4. יוסף הגב

  לנעלבים 2 ו 3

  אשרי ההורה שילדיו צחים וברים ואינם שותפים לאף אחת מהתופעות שתוארו על ידי תושיה.
  אשרי ההורה שגם כל החברים של כל ילדיו הם כאלו.

  אבל לא כל הילדים הם כאלו, ואפילו אצלנו בכפר יש מכל טוב (בלשון סגין נהור), וזה בדוק וידוע שבזמן החופש התופעות האלו מתעצמות מסיבות ברורות. שווה לקרוא ולהפנים ולפקח על הילדים ולא להעלב.

  אז מי שרוצה להתעלם מזה מוזמן לקנות נוצה שהיתה שייכת פעם ליען ולהצמיד אותה במורד הישבן. בהזדמנות זו הוא יכול גם לטמון את ראשו בחול כשהוא רואה משהו לא נעים.

 5. יוסי הגב

  נעלבת???
  למה בכל פעם שמעבירים ביקורת על הצ’יף/ית הוא/היא הופך/ת ליוסף??? מגוחך/ת

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן