הנגשת הוואדי הקסום


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מ.מ. כפר ורדים

ממשיכים לפתח את הוואדי בעזרת מתנדבים, 50 אלף ₪ מהמשרד לאיכות הסביבה והשתתפות קק"ל.

כפרניק 136 הנגשת הוואדי הקסום

 

ממשיכים לפתח את הוואדי בעזרת מתנדבים, 50 אלף ₪ מהמשרד לאיכות הסביבה והשתתפות קק"ל.

 

המועצה המקומית כפר ורדים שמחה לבשר לתושביה על תחילת עבודות הפיתוח להנגשת הוואדי הקסום שנמצא בין השכונה הצעירה לבין רחוב ארבל  לשימוש רווחת תושבי הכפר.

 

 

 

 

 

כפרניק 136_0 הנגשת הוואדי הקסום

 

 

 

לפני כארבע שנים הציגה קבוצת מתנדבים מוועדת איכות הסביבה למועצה רעיון להפוך את שטח הוואדי למקום פנאי לרווחת תושבי הכפר. המועצה אימצה את הרעיון, החלה בתכנון ובשיקום הוואדי ולאחרונה החלו עבודות הפיתוח על מנת להנגיש את הוואדי ולהפכו לוואדי הקסום לכולם.

הוואדי אופיין בחקלאות ובשאריות טרסות קדומות ששוקמו ומהן יצרו תאי שטח שבהם ניתן לגדל גידולים חקלאיים ועצי פרי. בט"ו בשבט לפני שלוש שנים נטעו המתנדבים בסיוע תלמידים כ-250 עצים בוואדי ושיחלו כבר השנה להניב פירות. בין סוגי העצים שנטעו ניתן למצוא תאנים, גפנים, תות בר, רימונים, חרובים ועוד.

הכניסות לוואדי אפשריות מרחוב כרמל סמוך לרחוב חוחית, מקצה רחוב זמיר או מרחובות ערבה, גומא והרדוף והמתנדבים פועלים ללא הרף על מנת לטפל ולתחזק את הוואדי. למשימה נרתמו גם חלק מבני הנוער של הכפר המסייעים בפינוי פסולת וגרוטאות מהוואדי בימי שישי במסגרת מחויבות אישית.

 

 

לטובת הפרויקט קיבלה המועצה סיוע של כ-50 אלף ₪ מהמשרד להגנת הסביבה. התקציב אפשר להתחיל בהליך שיקום הטרסות, פריצת תוואי ראשוני של השביל שאמור להנגיש אותו ולהתקין שילוט ומערכת השקיה. כעת פועלים, המועצה המקומית כפר ורדים והמשרד לאיכות הסביבה יחדיו, כדי להשיג תקציב רב שנתי להמשך פיתוח הוואדי שיכלול הסדרת שביל מונגש לבעלי מוגבלויות, סככות צל לעצי פרי ופינות ישיבה. לטובת הפרויקט אישרה  קק"ל  כי תסייע במימון של 50% מעלות הפיתוח.

ראש המועצה, סיון יחיאלי: "המועצה המקומית כפר ורדים שמחה על היוזמה הקהילתית ומברכת על פיתוח הוואדי הקסום. הוואדי הינו סמל נוסף  לשיתוף הפורה בין תושבי הכפר והמועצה בשלל תחומים: רווחה, פנאי ואיכות הסביבה".

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. עודי הגב

  לפחות יושר והגינות – כבר לא וואדי קסום
  עד היום אני לא בטוח שרוב התושבים הגובלים בוואדי רוצים ומעוניינים בשינוי גם לא שאר התושבים… לדעתי מדובר בגחמה וחלום של תושבת אחת שבנחישותה והתלהבותה הצליחה לרתום את ראש המועצה ואחרים וכשקמה כל זעקה, כבר אי אפשר היה לסגת.
  לדעתי כפי שהצגתי בזמנו, קסמו של הוואדי (ומכאן גם שמו) ביופיו הפראי, המיוחד, כזה שיד אדם לא נוגעת בו.
  היום כשהולכים ומתערבים בגסות ומשנים את פני הטבע, אפשר לשנות את השם אולי לוואדי החסום.
  ועוד יותר מכך,
  כשפניתי בזמנו ושוחחתי עם ראש המועצה, נאמר לי מפורשות (גם ככה הציגו זאת בפני הציבור) כי מדובר במספר עצים לא גדול, כמה עשרות בודדות ושום דבר לא יותר מכך.
  בפועל ניטעו הרבה מאוד עצים, היום מדברים על שבילי גישה וסככות ועוד היד נטועה.
  לא רק שאתם מקלקלים והורסים את הטבע, אתם גם מקלקלים את תרבות הדיבור, התקשורת והאמון בייננו…

 2. ירוק בנשמה הגב

  תגובה ליודי ולמי שחושב כמותו
  גם אני,כמוך,גר קרוב לואדי ונהנה מצפצוף הצפורים,מהשקט הנהדר ומהנוף הירוק.לפי מה שנראה בשטח,פרצו דרך מתפתלת ברוחב של כמטר וחצי,וכך ההליכה נוחה ונעימה יותר,ללא חשש ממפגש עם נחש בקייץ,ללא צורך לחזור הביתה עם מכנסיים בהם נעוצים עשרות קוצים.כמו כן כסחו את העשביה הגבוהה באזור הנטיעות\העצים שניטעו,ופשוט ונוח לטייל שם.הבנתי שאולי גם יוסדרו מספר אבנים גדולות תחת האורנים שניתן יהיה לשבת בצל ולנוח ולהנות מהשקט ומהנוף.סככות לא יהיו שם!כעת יכולות משפחות עם ילדים לטייל שם בלי חשש מזוחלים,שריטות קוצים וכו.איני מוצא כל פגם בכך,ואני מציע שכל מי שיש לו רעיון,עצה או זמן פנוי-יפנה אל חברי הועדה שהם שכנינו,ואולי נתרום כולנו לשמירה על הנעשה,ויצירת פינה נעימה קרוב לבית.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן