הנגשת בית הכנסת המסורתי


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
אבי נוביס דויטש

שולחן תפילה הניתן להתאמת גובה נתרם לזכרה של נורית גודמן (סיגלר) ביום השנה לפטירתה

כפרניק 1_76 הנגשת בית הכנסת המסורתי

הקדשת שולחן התפילות לזכרה של נורית גודמן (סיגלר)

 

ביום שישי 28 בפברואר, התקיימה בבית הקברות של כפר ורדים אזכרה לנורית גודמן (סיגלר) במלאת שנה לפטירתה. נורית ז"ל, זכורה לרבים על פועלה בכפר במשך השנים, ובשנותיה האחרונות – על מאבקה הבלתי מתפשר, בעוז רוח ובאומץ שאין למעלה ממנו, במחלה הממארת שדבקה בה.

בהמלצתן של אמה ואחותה של נורית, בחרה המשפחה לתרום למניין המשפחתי המסורתי, באמצעות "קרן הרלי" מלונדון, שולחן תפילה. הטקס נערך בבית הכנסת שלנו, מיד לאחר האזכרה, וכלל דברי פרידה נרגשים של מרלין גודמן ומספר חברים, כשמוקד האירוע היה הקדשת שולחן הקריאה (הבימה) לזכרה של נורית ז"ל. הטקס היה מרגש, מכובד ומכבד, ועל פי תגובות בני המשפחה – ראוי ומתאים.

 

 

 

כפרניק 1_77 הנגשת בית הכנסת המסורתי

 

 

שולחן הקריאה המיוחד עוצב ע"י שמעון סיגלר שהוא מעצב תעשייתי, ונבנה על ידי אבנר (ברנדסקי) עיצוב בעץ, שתרמו את חלקם באהבה רבה, תוך התחשבות בצורך של הקהילה בשינוי גובהו כדי שיתאים לגובה הקורא או העולה לתורה, ושיהיה ניתן להפעיל את מנגנון הכוונון שלו גם בשבת וחג. פירוש הדבר כי השולחן נגיש גם לקוראים/"עולים" בכיסאות גלגלים וגם לאנשים/ילדים נמוכים. למיטב ידיעתנו מדובר בשולחן הנגיש הראשון בארץ, ואנו שמחים על הצעד שנעשה בדרך להנגשת בית הכנסת לכל אדם.

מבחינתנו הנושא הוא מהותי לא רק במובן הפיזי אלא גם במשמעות רחבה יותר. כבר היום אנו פועלים במטרה שהתפילה תהיה נגישה גם לאנשים שעדיין אינם מכירים הווי של בית כנסת ואת נוסח התפילות, אבל מעוניינים בכך. וכמו כן מתכננים בניית חלל נוסף שיסייע בהנגשת בית הכנסת לילדים ולהוריהם.

 

ושוב אנו מודים בחום למשפחות גודמן ולקרן הרלי, לשמעון ולאבנר על המאמץ המשותף שהביא לבניית השולחן. זיכרון נאות לנורית ז"ל שפעלה למען אנשים רבים בחינוך ומאוחר יותר בליוויים במסעם אל עבר ה"אני" שלהם.

 

הרב אבי נוביס דויטש

 

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן