המסיבה, הקנס והמשפט


מערכת כפרניק

 

350 ש”ח קנס על רעש. עמית קליינמן ועו”ד ראובן מלאך: נלך ולמשפט.

 

כפרניק amit2 המסיבה, הקנס והמשפט

“מתנת” משטרת ישראל ליום הולדתו ה-18 של עמית קליינמן: קנס על 350 ₪ באשמת “רעש”.

עמית: המוזיקה לא היתה חזקה וגם לא התבקשנו להנמיך. נבקש להישפט ולהוכיח צדקתנו.

עו”ד ראובן מלאך: ידע כל מתלונן כפרי כי החוק אולי מתחיל בשוטר וקנס בסך 350 ש״ח אך אינו מסתיים שם.

**

רעש (וירטואלי…) מהדהד בימים האחרונים ברחובות כפר ורדים. לא רק הבריונות במאבק על החניה ברחוב שניר, נמצאת בווליום גבוה, אלא גם מסיבת יום הולדתו ה-18 של עמית קליינמן שהסתיימה בקנס של 350 ₪.

תקציר האירועים כפי שמסר קליינמן וכפי שפרסמו בחלקם בפייסבוק:

זו הייתה מסיבה לרגל יום הולדתי ה-18. הזמנתי אלי הביתה כ-30 חברים שיחגגו איתי. חברים החלו להגיע בסביבות השעה 21:00 אל ביתי שברחוב מירון 138, והמסיבה פשוט זרמה לה.

שמענו מוזיקה בעוצמה בינונית (שאפילו לא הפריעה להורים שלי לישון בחדר הסמוך!), היה בשר טוב, שתיה קלה, חומוס, חמוצים וכו’. דיברנו בנינו, צחקנו ורקדנו. מסיבה רגילה לכל דבר.

בשעה 02:06 בלילה (על פי הדו”ח) הגיע שוטר וטען כי אזרח התלונן על רעש. השוטר דרש לראות את בעל הבית ולפזר את המסיבה, לכן הלכתי להעיר את אבי.

קיפלנו את המסיבה והחברים החלו להתפזר לבתים, תוך כדי שאבא שלי מקבל דו”ח על סך 350 ש”ח. בזה נגמרה המסיבה.

הייתי כל כך מאוכזב ועצבני על האירוע שהיה לא מוצדק, שהייתי חייב לכתוב פוסט ולהעלותו לפייסבוק. לשמחתי זכיתי לתמיכה מוחלטת מאנשים רבים!

בגב הדו”ח ישנו ספח הנקרא “בקשה להישפט”. למיטב הבנתי, ממלאים את הספח הזה ואז מקבלים זימון לבית משפט. אלו הפרטים שאני יודע עליהם בנוגע לזה ואני מחכה לפרטים נוספים מטעם עו”ד ראובן מלאך.

כפרניק amit1 המסיבה, הקנס והמשפט
עמית קליינמן: אני בן אדם מתחשב. עו”ד ראובן מלאך: נלך ולמשפט.

*

אגב, למרות שהפוסט הנרגש של קליינמן פורסם בפייסבוק זמן קצר לאחר המסיבה (03:42), תחת הכותרת, “רשמית אפשר להגיד שנמאס לי”, הוא מאופק ומנומק:

… מי שמכיר אותי יעיד שאני בן אדם שקשוב ומתחשב בסביבה, ויודע להפסיק כשצריך, ולמען האמת אני נמנע מלהגיע למצבים שאומרים לי להפסיק, כי אני מודע לסובבים אותי, לכן הגעת השוטרים הפתיעה אותי מאוד.

תושבים יקרים, הגעתי למצב שנמאס לי. נמאס לי מהקלות הזאת שבה אנשים מתקשרים למשטרה. נמאס לי שהם חושבים שזהו הפתרון הכי קל. נמאס לי מההתנהגות המזלזלת הזאת. פשוט נמאס לי.

מבחינתי זו חוצפה שגובלת בזילות בבני הנוער. כן אני יודע שלחלקכם קשה לשמוע את זה, ואולי גם לא תאהבו לשמוע את זה, אבל זה המצב – האמת כואבת וצריך להסתכל לה בפנים.

הקלות הזאת שבה אנשים מתקשרים למשטרה מרתיחה אותי (וקשה לעצבן אותי עד כדי כך שאני כותב פוסט ב-03:30 לפנות בוקר). אני באמת לא מבין את השכנים שבחרו להתקשר ישר למשטרה ולהגיש תלונה, מאשר לבוא ולבקש להנמיך את הווליום. גם שיחת טלפון הייתה עושה את העבודה. האמינו לי שהיינו מנמיכים את הווליום בלי בעיה.

כאן נמדדת שכנות טובה, ואם השכנים לא מסוגלים להרים טלפון ולבקש להנמיך, אנחנו נמצאים במקום לא טוב….

 

**

בין התומכים הרבים של קליינמן נמצא גם עו”ד ראובן מלאך (כן, מנצח התזמורת) שזו תגובתו המלאה:

עמית יקר, ראשית – מזל טוב. שנית – לא ברור לי למה אדון שוטר ביקש לראות מבוגר בעוד אתה חוגג 18. שלישית – ואולי זה העיקר – תביא אלי את הדו״ח, ננהל משפט! יוזמן אדון שוטר להעיד, יוזמן אדון שכן להעיד (נדע מי זה…), כך גם אתה וכל 30 חבריך תוזמנו להעיד וכמובן הוריך. ננהל משפט ארוך ומתיש (את הצד השני) עד שיחשבו פעם נוספת בטרם אדון שוטר כותב דו״ח מיותר. ידע כל מתלונן כפרי כי החוק אולי מתחיל בשוטר וקנס בסך 350 ש״ח אך אינו מסתיים שם. למעלה מן הנדרש עמית יקר אבהיר כי שירותי המשפטיים במקרה זה יינתנו ללא תשלום. יודע מה – כל תלונה כנגד בני נוער בכפר בעניין דומה תזכה אצלי לאותו יחס, בכפוף לכך שלא יחצה גבול (גם לשאר התושבים שאינם חלק מחגיגת יום הולדת 18 מגיעה מנוחה, שינה, תינוקות שלעיתים קשה להרדימם אך קל להעירם…). חשוב להבהיר (בעיקר בני נוער) כי יש לכבד את החוק. זה מעל הכל. בשולי הדברים אציין (לשאר הקוראים) כי אני מכיר את עמית קליימן שנים רבות. לא בכל יום פוגשים אדם כה נעים, מתחשב, נבון, תורם ועוד. בהחלט נמאס עמית. אתה צודק. זה מרתיח ומקומם. שוב מזל טוב.


11 תגובות

 1. אבי הגב

  לא מבין…
  רעש ב 2:00 בלילה? לא נשמע לי סביר.
  יש חוק, וכבן 18 אתה צריך לפעול על פי החוק.
  השוטר עשה את המוטל עליו על פי החוק.
  השוטר לא היה מגיש דו”ח אם לא היה שומע רעש! היה חוזר על עקבותיו.

  נראה לי מטופש ואפילו אידיוטי ללכת עם זה לבית המשפט.
  נראה לי יוהרה של עורך דין שרוצה להיבנות מזה ציבורית, ולהרוויח רווח אישי, וקפץ מעל הפופיק.

 2. יעקב הגב

  עץ גבוה
  עמית מעניין אם תוצאת המשפט לא תהיה כמצופה (זיכוי) האם העו”ד/המנצח מלאך ילווה אותך לבית המשפט המחוזי ואולי גם לעליון? מסכים עם אלי, מישהו טיפס על עץ גבוה מדי, ואולי שבהזדמנות זו שידביק את הפנל שנפל בתקרת מרכז המוזיקה

 3. רפאלה הגב

  אבי – טעית!!!
  למה להיות שליילים כל כך. אני מאמינה שהמנצח ר. מלאך שמכיר את הנוער בכפר. יודע מה עליו לעשות…
  ולצערי- לא תמיד המשטרה נוהגת נכון ובהגיון. היה גם לי מקרה, שהתלבטתי אם לפרסמו ולהתלונן על התנהגות המשטרה, בלילה.
  בחרתי שלא להתלונן, אך אני בטוחה שהמשטרה לעיתים מגזימה.

 4. שכן (לא המתלונן ) (: הגב

  פאתטי
  פאתטי בעיני: כל השכנים מ 2 צידי הבית של הנער המרעיש ב 2:00 בלילה, שמיד קפצו ושכנעו אותנו כמה ישנו היטב באותו הלילה, כמה לא שמעו דבר. וכל זאת למה? כדי שלא יחשדו בהם שהם השכן המתלונן… פאתטי.
  גם אני חושב שרעש הוא רעש, וב 2:00 בלילה, כשהכל שקט, אפילו רעש “חלש” נשמע חזק, ובמיוחד כשהחברה צעירים, מדברים יחד, אוכלים, צוחקים.
  גם לשכנים יש זכות לשקט!

 5. שירלי הגב

  מצד אחד
  כדאי לשים סוף לתלונות האנונימיות האינסופיות במשטרה כששכנים מפעילים את המשטרה במקום לבקש בעצמם שקט.
  מצד שני כל התביעות האלה הן רק איכס, בסוף נהיה כמו האמריקאים שתובעים אחד לשני את הצורה בשביל עוד כמה גרושים.

 6. עירית הגב

  תשובה לפתטי
  בעיניי כשכנה צמודה , זה פתאטי שאתה לא יכול לפרגן לחוגגים יומולדת 18 פעם בחיים, כיף לשמוע שמחה שכזו. ואני מעידה כשכנה צמודה ,שהם שכנים כל כך שקטים ומותר לפעמים לחגוג ובמיוחד חשוב לדעת איך להידבר !!! ולא להשתלח

 7. irit yona הגב

  תשובה לחושב שזה פאתטי
  אז שכן לא מתלונן

  גם אם נדמה לך שזה אולי פאתטי, ורצנו מהר לפרסם כדי שלא יחשדו בנו, אתה מצטייר לי כפאטתי, אתה לא מכיר אותנו, ומכפיש תתפלא זה לא הפריע אפילו שימח לשמוע קולות של נוער שמחים וחוגגים. אני לפחות לא מסתתרת כמוך באנונימיות. קבל כפר מודיעה: אלו שכנים נהדרים, שקטים ונעימים הלוואי על כולם. אז היה ערב אחד קצת עליז .. משלימים שינה בלילה אחר אם ממש לא הצלחת להירדם שכן לא מתלונן. אז סלח לי אתה פאטתי!

 8. לא רוצה שם רע הגב

  תלונות שכנים
  שכן שיפנה ישירות ויבקש שקט יחשב כמשבית שמחות!ויצא לו שם לא טוב.אבל…מגיע לאנשים לישון בקייץ בכפר עם חלונות פתוחים ובריזה של אויר נעים.יש גבול עד איזה שעה ניתן להטריד את מנוחתם ושנתם של אחרים.רוצים לחגוג?בבקשה,בתוך הבית,עם חלונות סגורים!
  אבל…כדאי שנלמד להעזר בסייר הנחמד כדי לפתור בעיות,לפני שפונים למשטרע.
  אני מכיר את עמית,בחור נפלא ומחונך,אבל כששלושים צעירים נפגשים לחגוג…..עם כל הרצון הטוב,קשה לשמור על שקט בישוב בו כל לחישה וחריקה ששמעות בלילות השקטים.

 9. תושבת אכפתית הגב

  שקט מוחלט
  יש רק בבית הקברות.
  יישוב לא יכול להתבסס על גדרות, חלונות סגורים ושקט מוחלט.
  גרים כאן אנשים ומשפחות ומותר לשמוח קצת.
  וזה אומר לחיות.
  מי שרוצה שקט מוחלט שילך לגור בחוות בודדים בנגב ושיזמין משטרה לכל תן שיעז להיכנס לחווה שלו.

 10. שכן הגב

  פאתטי מי שכותב בשם שלו “(לא
  פאתטי מי שכותב בשם שלו “(לא המתלונן) :)” כדי שחלילה אף אחד לא יחשוד שהוא המתלונן ואחרי זה בלי שום ביסוס מאשים את השכנים האחרים שהתלוננו ועוד מנגד מצדיק את התלוננותם.
  אגב אדון פאתטי לבית אין שכנים מ2 צידיו, מצד אחד יש חלקה ירוקה ואין ביתים צמודים
  תבדוק קצת את השטח לפני שאתה מבלבל את השכל בלי ביסוס בצורה כל כך פאתטית.

 11. יעקב הגב

  אני קיבלתי מהורי מכונית כשהגעתי לגיל 18. משהו מטורף. בדרך מכפר ורדים לנהריה נהגתי 150 קמש ולא הרגשתי שהיא מתאמצת. ככה זה כשמגיעים לגיל 18. העולם שלי ואני יכול לעשות הכל. המשטרה כמובן עצרה אותי אבל שחררו אותי מהר כי הבינו שבדיוק נהייתי בן 18. משטרה נהדרת, אצלינו יש חוקים, אבל יש גם בני אדם שמבינים. לא הכל צריך להיות חוק יבש. בטח שלא כשאתה כל כך צעיר. אגב, גם כשאגיע לגיל 30 אפשר יהיה ככה לטוס בכבישים? כיף במדינה הזו.

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן