המדבר הגיע לכפר


תערוכתו של אברהם ליכטר בספריית כפר ורדים
מערכת כפרניק

נפתחה תערוכתו של אברהם ליכטר בספריית כפר ורדים

כפרניק 017 המדבר הגיע לכפר

 

 
בשבת (19.2.2011) נערכה פתיחה חגיגית של תערוכת הצילומים בגלריית הספריה בהשתתפות קהל רב. הצלם אברהם ליכטר, תושב כפר ורדים, הביא את רשמיו מטיולים ברחבי הנגב. השם שניתן לתערוכה "המדבר – צילומי טבע ונוף אנושי".
 
כפרניק k%D7%9C%D7%99%D7%9B%D7%98%D7%A8 המדבר הגיע לכפר
 
אברהם ליכטר בפתיחת תערוכתו בספריית כפר ורדים

 

האוצרת, רפאלה פוקס, שהנחתה את האירוע, ליוותה את אברהם בכל שלבי ההכנה לתערוכה זאת, תערוכת יחיד ראשונה שלו. בפתיחה הוקרנו שני סרטי וידאו. אחד כהמשך לצילומים בתערוכה בשם "נוודים במדבר", בראיון של 4 תושבי המדבר, בדואים ופלאחים, המספרים את סיפורם. הסרט השני בשם "הכניסה לכפר ורדים" בו נראו ונשמעו רשמיו של אברהם בהגיעו לכפר בראשית הקמתו.
 
כפרניק %D7%97%D7%9C%D7%99%D7%9C המדבר הגיע לכפר
בפתיחה נגנה תושבת הכפר, חגית זאב, בחליל צד שירי מדבר ישראליים, כשנורית שניר הספרנית הצטרפה בנגינת תוף הדרבוקה, דבר שהוסיף נופך תרבותי נוסף לאווירה המדברית.

 

בתערוכה בקרה גם קבוצת תלמידים מכיתות ו’ בבית הספר "קשת" עם המורה לימור. הילדים נפגשו עם אברהם ורפאלה. במפגש התפתחה שיחה על המדבר, הצילום והמצלמה והילדים הביעו דעות ושאלו שאלות. זה היה מפגש פורה ומרגש וכבר נקבעו מפגשים נוספים ליתר תלמידי כתות ו’. כיתות נוספות תבקרנה בתערוכה עם המורות לאמנות. הספרניות והאוצרת רואים בביקורי התלמידים בתערוכות חשיבות רבה כחוויה והעשרה בתחום האמנות.
רפאלה, כמנהגה בכל פתיחת תערוכה בגלריית הספריה, הזכירה את גלעד שליט שבאותו יום מלאו לשהותו בשבי 1700 ימים וביקשה מהקהל לקחת סרט צהוב ומדבקה להזדהות עם המשפחה. מי ייתן שבפתיחה הבאה לא נזדקק לכך ושנזכה לראותו ביחד עם בני משפחתו. אמן.

***

http://www.youtube.com:80/watch?v=cD99e6YqTIY  – סרט של אברהם ליכטר על השנויים שמתהווים באוכלסית התושבים הבדויים והפאלחים בנגב.

http://www.youtube.com/watch?v=pHgWXKA0NT8 – "האני המאמין שלי". אחת הסיבות שהביאו את ליכטרי לגור פה בגליל.

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  רק אצלי מופיעים 2 צילומים בלבד?
  והשאר איקונים קטנים

 2. אורח/ת הגב

  דרוש הסבר!
  האם הכותב(ת) מוכן(ה) להסביר את הכתוב בתגובה מס.1?

  או אולי האחראי באתר מבין ויסביר?

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן