הידברות במקום הסתה


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
דוברות מעלות

מנהיגי הצפון, ערבים ויהודים, מוכנים להירתם ולהוות גשר לשלום בין העמים. בוחבוט: בלי חרמות!

כפרניק  ערבי יהודי. צילום מאגד חדאד אתר קאלאם_0 הידברות במקום הסתה

ראשי ערים ורשויות מהגליל בקריאה לממשלת ישראל ולרשות הפלסטינית: תעצרו את גל הטרור וההסתה, תשבו אל שולחן הדיונים ותחלו בהידברות.

בכינוס דחוף שהתקיים אתמול במכללה האקדמית גליל מערבי בעכו, ביוזמת ראש עיריית מעלות תרשיחא, שלמה בוחבוט וראש המועצה האזורית מטה אשר, יורם ישראלי, בעקבות החרפת המצב הביטחוני והתגברות גל הטרור, יצאו ראשי הערים והרשויות מהגליל, יהודים, ערבים, דרוזים וצ'רקסים, בקריאה נרגשת לראש הממשלה וליו"ר הרשות הפלסטינית להרגעת הרוחות, למניעת הסתה, לעצירת גל הטרור ולהידברות בין הצדדים תוך כיבוד הדדי וסובלנות.

על אף השביתה במגזר הערבי ביום הכינוס, ראשי רשויות רבים מהמגזר הערבי הגיעו למפגש החשוב, מתוך מטרה להתאחד עם ראשי הרשויות מהמגזר היהודי תחת אמירה ברורה אחת – חייבים לסיים את הסכסוך ושפיכות הדמים!

עוד השתתפו בכנס: רעיה שטראוס, יזמית חברתית ופילנתרופית, ד"ר אורנה שמחון, מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך, ח"כ זוהיר בהלול, מהמחנה הציוני ואנשי ציבור נוספים. עיבל גלעדי, יו"ר הועד המנהל של המכללה האקדמית גליל מערבי, פתח את הכנס ובירך את המשתתפים.

מדברי יורם ישראלי, ראש המועצה האזורית מטה אשר, בכנס: "ארצנו מדממת. קראנו לכם לכאן בתקווה שמכאן יצא קול של שפיות ורגיעה לכל חלקי הארץ ונתעורר לימים אחרים של סובלנות ותקווה. כולנו חלק ממשפחה אחת גדולה, כולנו בני אותו אל. לכן, על כולנו להפנים שנגזר עלינו לחיות זה לצד זה, ללא הבדלי גזע, דת ומדינה. לנו, ראשי הרשויות, יש כוח רב להשפיע על תושבינו ואנחנו יכולים להוביל להידברות בין המגזרים. אנו קוראים למנהיגים להיפגש ולהידבר. לפנות מקום ביומנם ופשוט לדבר."

מדברי שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות תרשיחא, בכנס: "אני מברך את כל מי שהגיע למפגש החשוב הזה. גם אחרי ההחלטה להשבית את הרשויות הערביות, ראיתם לנכון להגיע. הכנס הזה בא מהשטח, הוא בא מהלב. אני קורא לחברי הכנסת הערבים – אתם יכולים להיות גשר לשלום. אם אתם לא יכולים לדבר עם ראש הממשלה, תדברו אתנו, ראשי הרשויות. אני קורא לתושבים שלנו – בלי החרמות. אם אני מחרים את השכן, השכן יחרים אותי ובסופו של דבר שנינו נפסיד. אני פונה אליכם חבריי, ראשי הרשויות- תקראו לציבור לא להיבהל, לא לפחד ולהמשיך את החיים כסדרם. אנחנו צריכים לפתח תעשייה משותפת, לשם כך הוקמו אשכולות אזוריים שמטרתם לעבוד ביחד. אני קורא לנתניהו לאבו מאזן לדבר. להפוך את המשבר להזדמנות."

 

ראשי הרשויות חתמו על אגרת שתועבר לבנימין נתניהו ולמחמוד עבאס, בה הם מבקשים לתווך בין המנהיגים לתהליך של הידברות ולהוות גשר לשלום.

 

לכבוד

מר בנימין נתניהו מר מחמוד עבאס

ראש ממשלת ישראל נשיא הרשות הפלסטינית

מכובדינו,

הנדון: קריאה לפגישה אמיצה בין המנהיגים ונכונותנו להוות גשר לשלום

אנו החתומים מטה, ראשי רשויות מקומיות, יהודיות, דרוזיות, צ'רקסיות וערביות, החיים בגליל בדו קיום וחיים משותפים, פונים אליכם במכתב כנה מתוך רצון משותף שלנו ושל תושבינו לחיים שלווים ומשגשגים.

בכל שגרת יומנו, אנו עושים ופועלים יחד למען דו קיום וחיים משותפים ברי קיימא, וחרף האירועים רוב תושבינו דוגלים בסובלנות וסולדים מאלימות. עם זאת, בימים האחרונים אנו שרויים בדאגה רבה נוכח המתרחש ברחובותיה של מדינת ישראל והמציאות בכלל.

אנו מאמינים, שפגישה אמיצה בין שני המנהיגים יכולה להוביל את כולנו ממצב של משבר להזדמנות. לדעתנו, פגישה ביניכם תוביל תהליך של הידברות, שבידה להביא תקווה ובשורה לשני העמים.

אנו מוכנים להירתם ולהוות גשר לשלום בין העמים ונודה לכם כי תקבלו משלחת יהודית ערבית מהגליל – כדי לשמוע את דעותינו והצעותינו.

בכבוד רב,

שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות תרשיחא ויו"ר אשכול גליל מערבי

יורם ישראלי, ראש מועצה אזורית מטה אשר

שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו

מאג'ד עאמר, ראש מועצת חורפיש

זיאד דג'ש, ראש מועצת מג'אר

סלאח סולימאן, ראש מועצת בועיינה נוג'ידאת

מעדא חסבאני, ראש מועצת יאנוח ג'ת

עדי אלדר, ראש עיריית כרמיאל

אחמד דבאח, ראש מועצת דיר אל אסד

סלמאן עאמר, ראש מועצת ג'וליס

איציק חולבסקי, ראש מועצה אזורית מגידו

סיון יחיאלי, ראש מועצה אזורית כפר ורדים

ביאן קבלאן, ראש מועצת בית ג'אן

נאבסו זכריא, ראש מועצת כפר קמא

גיורא זלץ, ראש מועצה אזורית גליל עליון

זוהיר יוסף, ראש מועצת דבוריה

רון שני, ראש מועצה אזורית משגב

יוסי ורדי, ראש מועצה אזורית עמק הירדן

מועדאד זהר אלדין, ראש מועצת עין קניה

עובד נור, ראש מועצה אזורית גלבוע

מתי אבני, ראש מועצת מסעדה

והיד חביש, ראש מועצת ירכא

מוטי דותן, ראש מועצה אזורית גליל תחתון

ד"ר יאסר עומר, ראש מועצה אזורית אלבטוף

אחמד זועבי, ראש מועצת בוסתאן אלמרג'

סלאח ריאן, ראש מועצת כאבול

אייל בצר, ראש מועצה אזורית עמק יזרעאל

ג'ריס מטר, ראש מועצת עילבון

אדגאר דקואר, ראש מועצת פסוטה

פואד עווד, ראש מועצת מזרעה

יורם קרין, ראש מועצה אזורית עמק המעיינות

עומר אסמאעיל, ראש מועצת נחף

סימון אלפסי, ראש מועצת יקנעם

חנן ארז, ראש מועצה אזורית מגידו

פיסל שחיבר, ראש מעוצה מקומית שעב

חסן אל היב, ראש מועצת טובא זנגריה

אמין ענבתאוי, ראש עיריית שפרעם

 

צילום: מאג'ד חדאד- אתר קאלאם

תגובות פייסבוק


תגובה אחת

  1. agofokidini הגב

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן