החציון: 600 K גרעון


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
עודד שלומות

ההסבר: רזרבת שר הפנים ומעיינות זיו. הודעות יחיאלי: תקלות בהסעות, חג ה-30, כריתת עצים ועוד.

כפרניק IMG_2038 החציון: 600 K גרעון

 

ההסבר לגירעון: רזרבת שר הפנים ומעיינות זיו. הודעות יחיאלי: תקלות בהסעות, חג ה-30, כריתת עצים ועוד.

 

בישיבת מועצת כפר ורדים שנערכה השבוע נדונו הנושאים הבאים:

 

חציון ראשון 2014 הסתיים בגירעון של 600 אלף ₪. רו"ח אילן עמרם, גזבר ומ"מ מזכיר המועצה, הסביר כי התקציב מתבסס על הנחת עבודה כי מועצת כפר ורדים תקבל כ-700 אלף ₪ מרזרבות שר הפנים. בשנים האחרונות מתקבל הסכום לקראת סוף שנת התקציב. חלק אחר מהגירעון נוצר לנוכח פיגור בהחזר "הלוואות בעלים" של תאגיד המים "מעיינות זיו" לרשויות.

יואב ניצב אמר כי יש לבדוק האם התקציב לא עומד על ביסוס יתר של "הכנסות בספק".

ראש המועצה סיון יחיאלי הסביר כי רזרבות השר מוענקות לנו, בין היתר, בשל בג"צ שהגשנו בעבר. הן אמנן לא מובטחות במאה אחוז, אבל מתקבלות בשנים האחרונות בקביעות ובזכות. עוד הוסיף, כי מסתמן פתרון להחזר הלוואות הבעלים של תאגיד המים. בשנים עברו קיזזה המועצה את תשלומיה עבור המים לתאגיד, כחלק מפירעון ההלוואות.

נורית שפירא ביקשה להביא בפני המועצה דו"ח על "חובות" פרטיים של מעל מיליון ₪, ומה נעשה על מנת לגבות אותם. חובות אלו נצברו במשך השנים (שלושים שנה!…).

יחיאלי השיב כי לא ניתן להביא רשימה שמית, אבל עיקרי המהלכים יובאו בפני המועצה. עוד הדגיש כי מועצת כפר ורדים עומדת על 98 אחוזי גביית ארנונה.

 

הודעות ראש המועצה:

* ברכות לתושיה סוחריאנו לחתונת הבת נטע, ולדבירה גזית לחתונת הבן גלעד.

 

* בחדר הישיבות של המועצה (ע"ש יהודית רוזמרין ז"ל) מוצגת תערוכה קטנה של אביגיל יורש.

 

* שנת הלימודים נפתחה בצורה טובה ובהתרגשות גדולה. הושלם השיפוץ ב"קשת" ותוך זמן קצר יושלם גם מגרש המיני פיץ ב"אמירים".

בימים הראשונים היו בעיות קשות עם ההסעות. האוטובוסים של "נתיב אקספרס" לא הגיעו או אחרו בזמן רב. המועצה מפעילה לחץ על החברה ומשרד התחבורה לפתרון.

יואב ניצב: בניגוד להחלטת המועצה, לא היה יועץ לבניה ירוקה בשיפוץ של בית ספר "קשת". מבקש מראש המועצה ועובדיה להקפיד על עמידה בהחלטות.

יחיאלי: צודק. ניקח זאת בחשבון.

 

* ב-17/9/14 תיערך במארג הרמת כוסית של עובדי המועצה וחבריה בשיתוף המתנדבים והתושבים החדשים. יש כ-60 משפחות חדשות בכפר שהגיעו השנה. מכיוון שאין בניה חדשה, לא מדובר בגידול, אבל ב"הצערה" מסוימת.

 

* חגיגות ה-30 נפתחו עם תערוכת "חגיגה לעיניים" במארג (כבר נסגרה) ו"מתחת לקשת" בגלריה טל. ב-20/9 תיפתח בספריה תערוכת "דיוקן מקומי".

במסגרת השלושים לכפר ורדים נערכת גם תחרות הסיפור הקצר (לא הוזכר בישיבה. שיתוף פעולה של הספריה ואתר כפרניק. הגשת סיפורים עד ה-16/9/14!!! פרטים בלינק).

 

אירועים נוספים במסגרת חגיגות ה-30:

13/9/14 – מירוץ כפר ורדים לזכרו של אלי אסרף ז"ל.

20/9/14 – אירוע מרכזי בחורשת בר-בת.

27/9/14 –  עפיפוניאדה.

 

יחיאלי ציין כי בזמן האחרון היו מספר קריסות של עצי אורן בכפר ורדים (בקשת, בצומת חירם-חרמון, בבית פרטי ועוד). על מנת להקדים תרופה למכה התבצע דילול של עצים המועדים לשבר במקומות שונים ובהם חצר בית ספר קשת וחורשת בר-בת,  בה נטעו עצי זית.

גם ב"גבעת האורנים" הורדו אחרוני האורנים – לצרכי השלמת ה"פיתוח".

יחיאלי ציין כי נבדקת האפשרות להקים בחורשת הבר-בת מגרש ספורט. ניצב ביקש כי בכל מקרה של שינוי יעוד משטח ירוק לבניה תהיה החלפת שטחים 1:1.

 

* איריס וקנין התלוננה על פקקי הבוקר בצומת הכניסה הראשית ושאלה מה בנוגע להסדרת הצומת. יחיאלי השיב כי מטפל בכך כבר מספר שנים וביקש פגישה עם שר התחבורה. כן אמר כי יפנה למשטרה בבקשה כי תכוון את התנועה בשעות העומס.

 

* עופר כהן התייחס ל"מכת" היתושים בכפר. ענת מינסטר, מנהלת לשכת ראש המועצה, הסבירה כי בשל תקנות הבריאות והגנת הסביבה כיום אסור לבצע ריסוסים כפי שבוצעו בעבר, ויש לטפל רק במוקדי הדגירה. ממומלץ לכל התושבים לחפש בחצרות מים עומדים ולנקזם!

 

* נערך דיון ארוך האם להצטרף ל"פול" מכרזים/ ספקים של אשכול גליל מערבי. הדיון לא הוכרע ויתכן והנושא יונח שוב על שולחן מליאת המועצה.

 

**

 

בישיבה הוקראו גם שתי שאילתות של מאיר גרינפלד. נדווח בהקדם בידיעה נפרדת!

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. איבגי הגב

  בידור ממש וחוסר יכולת ניהול של מר סיוון ראש המועצה
  * איריס וקנין התלוננה על פקקי הבוקר בצומת הכניסה הראשית ושאלה מה בנוגע להסדרת הצומת. יחיאלי השיב כי מטפל בכך כבר מספר שנים וביקש פגישה עם שר התחבורה. כן אמר כי יפנה למשטרה בבקשה כי תכוון את התנועה בשעות העומס.

  חברי מועצה כל מה שהם יודעים זה לדחוף מילים ולהזיז ניירות.

  כבר כתב מישהו בפייסבוק שסיוון נפגש עם שר התחבורה לפני 4 שנים ולא יצא כלום ןראש מועצת מעלות מר בוחבוט נפגש עכשין עם שר התחבורה וסגרו על סידור הצומת באזה”ת קורן במעלות בתוך 6 חודש.

 2. אבי הגב

  פקקי התנועה
  אני בספק אם המועצה מבצעת חשיבה לגבי היקפי הבניה ההולכים וגדלים בתרשיחא ליד יד ביד והשכונה החדשה של מעלות שסמוכה לכפר שכמות הרכבים שיכנסו ויצאו מהכפר תשלש את עצמה בפרק זמן די מהיר . האם מתבצעת חשיבה לגבי מקומות חניה ציבוריים של מרכזי קניות ובילוי וכן מוסדות לימוד … וזה רק קצה הקרחון …

 3. אבי הגב

  מכת היתושים
  קצת קשה לטפל במאגרי מים עומדים – לכל בית שני יש בריכה לילדים בתקופת הקיץ . יתוש הנמר האסייתי יכול לדגור גם במים של עציץ שרק הושקה . חייבים לרסס . עד שמישהו לא יאושפז בגלל קדחת הנילוס לא יקרה דבר וחבל . דרך אגב עקישה של היתוש הזה היא גם ביום ונשארת על הגוף צלקת למס’ חודשים טובים .

 4. אבי הגב

  הערכות לחורף
  מעניין האם המועצה עושה חשיבה קדימה לגבי : גיזום עצים חורף , ניקוי ביובים , התרבות החתולים והיתושים בישוב …

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן