הומור וקסם במעלות


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
תמי שחר-ירון

דוקאביב: תערוכות חדשות ואירועים במרכז אמנויות ע"ש אפטר-ברר. כולל מציגים רבים מכפר ורדים!

כפרניק  הירשפילד 2006 הומור וקסם במעלות

דוקאביב: שתי תערוכות חדשות ומגוון אירועים בגלריה ומרכז אמנויות ע"ש אפטר-ברר.

 

הומור בצילומי רחוב – צילום, אורנה נאור / אוצרת: נוגה מגדל

 

"ברחובות שלנו יש קסם מיוחד"…. – תערוכת צילום קבוצתית / אוצרת: נוגה מגדל

משתתפים: אבי הירשפילד, אברהם ליכטר, אולגה בראל, אורית רייך, אייל ביינהקר, אילן הורביץ, אלכס בס, אלישע בר-מאיר, בוני איימס, הגר שבתאי, חיה צוק, חנה צפריר, טל עוז, יהודית גיל, יצחק יורש, סיון וייס, סרג'ו קורונה, רותי דויטשר, שולמי ניר ז"ל.

אירוע פתיחה חגיגי יערך ביום ה'  30.10.14  בשעה 19:00 (רח' בן גוריון 15, מעלות)

 

במסגרת פתיחת תערוכות הצילום, ב-20:30 יוקרן בגלריה הסרט הדוקומנטרי: לגלות את ויויאן מאייר  – Charlie Siskel, John Maloof ארה"ב 2013.  "הם חשבו שהאומנת שלהם מוזרה… אבל איש לא דמיין שבחדרה הנעול ויויאן מאייר מחביאה יותר ממאה אלף צילומים אשר מעמידים אותה בשורה הראשונה של צלמי המאה ה-20."

 

 

 

הומור בצילומי רחוב – אורנה נאור

צילומיה המגוונים ועשירי ההומור של הצלמת אורנה נאור יוצרים קומפוזיציות אותם מזמנים לה החיים ברחוב. היא מתוודה כי "צילום רחוב הוא אורח חיים", סוג של התמכרות; לדריכות, סקרנות, תכנון, מחשבות ובעיקר – אהבה לדבר, כשסך המרכיבים יוצרים פריימים חדשים בכל רגע.

מעמדת תצפיתה, מתבוננת אורנה ובונה בדמיונה סצנות והתרחשויות וממתינה לרגע הנכון בו קורה ה"קסם".

לדבריה: "צילום רחוב אינו מסתכם באקראיות של תפיסת מאורע; זהו צילום תיעודי. צילום רחוב מחפש את ה'משהו' החדש, הנוסף, הנוגע דורש סבלנות, התבוננות ומשמעת. מלאכת תכנון התמונה על שכבותיה, בחירת הפריים והקומפוזיציה היא בעצם עבודת העיבוד העיקרית בצילום הרחוב, ולא עיבוד מאוחר יותר במחשב.

"אני מנסה לתפוס רגע רב שכבתי של דמויות ואובייקטים בניסיון ליצור תפיסה מרעננת וחדשה תוך התבוננות בפרטים ה״סמויים״ ובמכלול בו זמנית; הבעות פנים, מחוות, מבטים, תנוחות גוף,מרקמים, אור וצל, הקשרים וקומפוזיציות מזווית צילום אחרות המאפשרות ראייה חדשה, שונה ומיוחדת".

אף שמעורבותה של אורנה במתרחש ברחוב היא מינימאלית, בכישרון רב היא מצליחה לתפוס מצבים ומפגשים אקראיים היוצרים מעין תיאטרון רחוב. זו היא חגיגת חייה בנוף האורבני, קצב החיים המוקלק מבעד לעדשת מצלמתה מועבר לצופה בעוצמה וברגישות רבה.

כפרניק  נאור 2014 1 הומור וקסם במעלות

 

**

"ברחובות שלנו יש קסם מיוחד"… תערוכת צילום קבוצתית

בתערוכה בה לוקחים חלק 19 צלמים, מוצגים צילומי רחוב מנקודות מבט לא שגרתיות.

המשתתפים תיעדו מצבים אקראיים במקומות ציבוריים, תוך התמקדות בהיבטים האירוניים שבסיטואציה והוצאתה מהקשרה הרגיל. הסצנות המצולמות עפ"י רוב משעשעות, לפרקים בעלות אמירות חברתיות, פוליטיות או אינפורמטיביות.

תצלומים מהירים, לא מתוכננים אבל אותנטיים המשקפים את הזמן והמקום, הם, הם, הקסם המיוחד ברחובות שלנו….

משתתפים: אבי הירשפילד, אברהם ליכטר, אורית רייך, אולגה בראל, אייל ביינהקר, אילן הורביץ, אלישע בר מאיר, אלכס בס, בוני איימס, הגר שבתאי, חיה צוק, חנה צפריר, טל עוז, יהודית גיל, יצחק יורש, סיון וייס, סרג'יו קורונה, רותי דויטשר, שולמי ניר ז"ל.

                                

בתאריכים 29-30-10.14 יוקרנו בגלריה, על רקע התערוכה, סרטים דוקומנטריים נוספים במסגרת פסטיבל דוקאביב גליל. פרטים באתר דוקאביב www.docaviv.co.il

 

הגלריה ע"ש אפטר ברר במעלות-תרשיחא – רח' בן גוריון 15 מעלות  טל': 04-9977150 www.artsmaalot.com  ובפייסבוק

שעות פתיחה בגלריה: א', ג', ד' 10:00-14:00, 16:00-19:00

ב', ה' 10:00-15:00 שבת 11:00-13:00

בחגים ומועדים יש להתעדכן באתר האינטרנט.

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן